Įvykiai: Skaityti visus Rašyti
fortepijonas

Lietuvos pianistės Italijoje

7 MD
Julijos Morozovos ir Jekaterinos Bieliauskienės fortepijoninis duetas
Prieš keletą dienų Italijoje pasibaigė XV tarptautinis muzikos konkursas „Pietro Argento“.

Intriguojantis koncertas

Aldona Eleonora Radvilaitė
Ingolf Wunder. A.Svirsko nuotr.
Jauno austrų pianisto Ingolfo Wunderio rečitalio laukė daugelis melomanų, nusipirkusių brangius bilietus į koncertą.

Jaunųjų talentų kalvė

7 MD
Balandžio 29 d. Vilniuje prasideda IX tarptautinis Balio Dvariono jaunųjų pianistų ir smuikininkų konkursas. Keliose Lietuvos sostinės scenose bus galima paklausyti jaunųjų virtuozų iš įvairiausių pasaulio kraštų.

Tėvo ir dukters fortepijoninis duetas

Aldona Eleonora Radvilaitė
Andrius ir Sandra Urbos
Jau įsibėgėjo XIV tarptautinis Lietuvos muzikų rėmimo fondo festivalis „Sugrįžimai“, kurio svarbą vienas šio koncertų ciklo globėjų Prezidentas Valdas Adamkus festivalio leidinuke apibūdina taip: „Juolab džiaugiuosi, kad muzikiniai renginiai, koncertai, talentingų asmenybių gastrolės ir viešnagės sutampa su veikla, skirta savo tautai, savo valstybei. Gražus ir prasmingas festivalio pavadinimas „Sugrįžimai“ pateisinamas metai po metų – juk iš tikrųjų Lietuvos atlikėjai grįžta ne tik pas savo klausytojus, į savo scenas, bet ir į savo žemę, savo tėvų ir senelių žemę, savo tėvynę.“

„Žodžiai“ fortepijonui

Vytautė Markeliūnienė
Ko gero, dažnam, klausančiam užsienio klasikinės muzikos radijo stočių, tenka patirti malonių atradimo džiaugsmų, kai nežinomo (ar menkai težinomo) kompozitoriaus pavardė ir ją lydintis opusas atveria kažkokį naują estetinį potyrį, o šis jau savaip koreguoja ligi tol sukauptą atminties „fondą“, skatina tolimesnėms paieškoms. Bandau įsivaizduoti, kad panašus išgyvenimas galėtų užklupti ir tą užsienio klausytoją, kuris visai atsitiktinai išgirstų kurį nors kompozitoriaus Vytauto Bacevičiaus (1905–1970) fortepijoninį ar simfoninį opusą. Jo, manding, ir vieno pakaktų jautresnio klausytojo estetinei vaizduotei sužadinti.

Po dešimties metų

Aldona Eleonora Radvilaitė
Evelina Puzaitė irCyrill Dietrich. D.Matvejevo nuotr.
Kelti savo profesinį lygį užsienin išvykusių ir neretai ten pasiliekančių jaunųjų muzikų koncertų tėvynėje labai laukia ne vien artimieji, giminės, buvę mokytojai, bet ir plačioji muzikos mėgėjų bei profesionalų visuomenė, ypač jei prieš tai pateikiama intriguojančios reklamos. Tad ir kovo 17 d. Lietuvos nacionalinės filharmonijos salėn rinkosi ypač nemažai fortepijono muzikos mėgėjų, pianistų, kuriems rūpėjo, kokių meistriškumo aukštumų bus pasiekusi prieš dešimt metų studijuoti Londono Guildhallo muzikos ir dramos mokykloje profesorės Joan Havill klasėje išvykusi M.K. Čiurlionio menų mokyklos puikios pedagogės Jūratės Karosaitės auklėtinė Evelina Puzaitė.

Dėl ligos keičiasi pianisto Ingolfo Wunderio koncertų data

7 MD
2010 m. Tarptautinio F. Chopino pianistų konkurso Varšuvoje laureatas Ingolfas Wunderis (Austrija)
Pianisto Ingolfo Wunderio koncertus Lietuvoje rengianti VšĮ „Culture Live“ apgailestaudama praneša, kad dėl netikėtos ūmios atlikėjo ligos planuojami pasirodymai kovo 28 d. Kauno valstybinėje filharmonijoje ir kovo 29 d. Lietuvos nacionalinėje filharmonijoje neįvyks, keičiama koncertų data. Vilniuje Ingolfas Wunderis koncertuos gegužės 30 d. 19 val.

Dar vienas Luko Geniušo „everestas“

Aldona Eleonora Radvilaitė
Lukas Geniušas. J.Levin (Zenekos) nuotrauka
Pianisto Luko Geniušo pavardė gerai žinoma mūsų muzikos mėgėjams ir profesionalams, todėl į jo rečitalį Lietuvos muzikos ir teatro akademijos Didžiojoje salėje sausio 19 d. susirinko daugiau įvairaus amžiaus klausytojų, nei buvo sėdimų vietų – kelios eilės kėdžių buvo sustatytos scenoje, kas nė kiek netrikdė jaunojo solisto (Lukas gimė 1990 m. liepos 1 d. ).

Nutolstant

Edmundas Gedgaudas
Mūza Rubackytė ir Francesco Nicolosi. D.Matvejevo nuotr.

Pasaulėjautos įvairovė

Edmundas Gedgaudas
Lukas Geniušas. Dmitrijaus Matvejevo nuotrauka
Nelson Goerner (juk laiške Tau kartais galiu palikti nesulietuvintą pavardę). Argentinietis, savaip unikalus techninis fenomenas. „Savaip“ tegul apima ir sąvoką „kryptingai“, apie tą galvojau per nuostabiai sudarytą (pianistinis stebuklas!) pirmąją koncerto dalį.

Vilniaus fortepijono muzikos festivalis

7 MD
Mūza Rubackytė ir dirigentas Stefanas Lano. LNF nuotrauka.
Nacionalinės filharmonijos koncertų kaleidoskope šį rudenį ryškiai išsiskiria lapkričio 9-26 d. vyksiantis II Vilniaus fortepijono muzikos festivalis. Šiemet jis skiriamas F. Liszto gimimo 200-osioms ir M.K. Čiurlionio mirties 100-osioms metinėms.

Pianizmas be taisyklių

Aldona Eleonora Radvilaitė
Ivo Pogorelich. Antonio D´Amato nuotr.
Į „fortepijono legenda“ tituluojamo kroatų pianisto Ivo Pogoreličiaus (g. 1958), vienos kontroversiškiausių asmenybių klasikinės muzikos pasaulyje, rečitalį Nacionalinės filharmonijos salėje spalio 24 d. susirinko solidi profesionalų ir muzikos mėgėjų publika ne tik iš Lietuvos miestų, bet net ir iš Estijos. Visi laukė įvyksiančio stebuklo. Visada žmones traukia ne vien profesines aukštumas pasiekusių menininkų pasirodymai, bet ir juos supančios skandalingos istorijos.

Ferenzo Liszto 200-osioms gimimo metinėms

7 MD
Ferenzas Lisztas (1811.10.22 – 1886.07.31)
2011-aisiais Europos muzikinė visuomenė mini vieno ryškiausių kompozitorių, pianistų, mąstytojų, audringojo romantiko Ferenzo Liszto 200-ąsias gimimo metines.

M.K. Čiurlionio konkursui pasibaigus

Daiva Tamošaitytė
Jevgenijus Starodubcevas ir Zbignevas Ibelhauptas. D. Matvejevo nuotr.
Rugsėjo 14–23 d. vykęs tarptautinis M.K. Čiurlionio pianistų ir vargonininkų konkursas – jubiliejinis: vienuoliktas pagal skaičių, tarptautiniu jis tapo lygiai prieš dvidešimt metų. Ypatingą jį daro ir šįmet plačiai minimos M.K. Čiurlionio 100-osios mirties metinės.

Daugiau Čiurlionio

7MD, TKPC
2007-ųjų M.K. Čiurlionio pianistų ir vargonininkų konkursas. M. Raškovskio nuotr.
Rugsėjo 14–23 d. Vilniuje vyksta Tarptautinis M.K. Čiurlionio pianistų ir vargonininkų konkursas, rengiamas kas ketveri metai. Tai vienas svarbiausių muzikinių įvykių Lietuvoje.

Prasidėjo tarptautinis M.K. Čiurlionio konkursas

7MD, TKPC
LR kultūros ministras A.Gelūnas, D.Širvinskas, Z.Ibelhauptas, R.Marcinkutė-Lesieur
Tarptautinis M.K. Čiurlionio pianistų ir vargonininkų konkursas šiemet sulaukė ypač gausaus dalyvių skaičiaus ir užsienio svečių dėmesio.

M. K. Čiurlionis (1875–1911): jo ir mūsų laikas

7MD, TKPC
2011-ieji – Mikalojaus Konstantino Čiurlionio išėjimo šimtmečio metai. Praėjęs laikas įrodė, kad menininkui gyvenant retai skambėjusi, likusi rankraščiais ir nebaigtais eskizais jo kūryba atspindėjo esminius Europos muzikos lūžio procesus. Tai XX a. pradžios paribiuose susidurianti romantiškoji idioma ir aktyvūs gimstančio modernizmo ženklai.

Susitikimas su gyva muzika

Tomas Kiauka
Viktoras Paukštelis. Asmeninio archyvo nuotr.
Kalbėti apie muziką žodžiais – nelabai rimta, nes žodžiai nepajėgūs perteikti to, ką gali muzika. Kalbėti prasminga apie patirtus įspūdžius ir pasidalyti kilusiomis mintimis. Ir vienų, ir kitų buvo gausu, pasiklausius jauno, išskirtinio talento pianisto Viktoro Paukštelio, šiuo metu gyvenančio ir besistažuojančio Paryžiuje, koncertų, surengtų trumpos viešnagės Lietuvoje metu.

Andriaus Žlabio koncertas Vilniaus filharmonijoje

Aldona Eleonora Radvilaitė
Andrius Žlabys. M. Aleksos nuotr.
Lietuvoje Andrius Žlabys ypač mėgstamas, prisimenami visi jo pasirodymai solo, su orkestru ar kameriniu ansambliu. Gyvenimą paskyręs muzikai šis 33 metų pianistas vis tobulėja ir stebina naujomis sparčiai brandinamo talento spalvomis. Turbūt kiekvienas, kuris girdėjo šį pianistą skambinant, nekantriai laukia jo koncertų – naujų nuostabių interpretacijų.

Išskirtinės J.S. Bacho interpretacijos

Aldona Eleonora Radvilaitė
Vera Nosina
Kovo 14 d. Lietuvos muzikos ir teatro akademijos Didžiojon salėn susirinkusieji turėjo galimybę paklausyti išskirtinių, puikių J.S. Bacho kūrinių interpretacijų. Šį džiaugsmą patirti leido žinomos Rusijos pedagogės, pianistės, Gnesinų muzikos akademijos profesorės, Alfredo Schnittke's muzikos instituto Fortepijono katedros vedėjos, tarptautinės fortepijono pedagogų asociacijos viceprezidentės, tarptautinių konkursų bei žiuri narės Veros Nosinos profesionalios, labai savitos ir kūrybingos traktuotės.

Puslapiai: |1|2|



« Atgal

Kiti raktiniai žodžiai