Įvykiai: Skaityti visus Rašyti
Paraštės

Kas buvo, kas bus, ir „ant ko pasiliks“

Paulina Pukytė
Foto Paulinos Pukytės. Be parašo
Kas buvo, buvo galima pamatyti NDG parodoje „Modernizacija. XX a. 7–8 dešimtmečių Baltijos šalių menas, dizainas, architektūra“. Tik kažkodėl sunku buvo įžiūrėti poną V. Meną. Rodėsi daugiausia tik panelė T. Dailė.

Miro* vaidina filmai pagal jūsų pageidavimus. Trys tekstai

Paulina Pukytė
Juanas Miro. Personažo maketas
Norėjau pasitikslinti, kaip lietuviškai vadinama kažkokia televizijos technologija. Kaip visi, kreipiausi į saityną. Radau tekstą apie skaitmeninę televiziją lietuvių kalba. Tekstas dar kartą įrodė, kad gyvi vertėjai netrukus bus nebereikalingi.

Rusai prieš amerikiečius

Paulina Pukytė
Reklamos nuotrauka
Viename gana rafinuotame ir liberaliame Anglijos žurnale (Guardian Weekend 2009 05 09), skyrelyje „Mano patirtis“, vienas vaikinas visiškai rimtai, nė kiek nejuokaudamas pasakoja, kaip jis, būdamas 18 metų, keliavo su draugais po Europą, vieną naktį patyrė kraujo išsiliejimą į smegenis, savaitę pragulėjo komos būsenos. Atsibudęs iš pradžių negalėjo kalbėti, tik mykė, nors mąstė visiškai normaliai. Po kelių savaičių pradėjo po truputį kalbėti, bet, anot jo paties, su rusišku akcentu.

Tiesiog žiūrėdami

Paulina Pukytė
Amerikiečių rašytojas Chuckas Palahniukas naujajame savo romane „Rant“* (Niujorkas, 2007) rašo: „ [...] vietovė čia tokia plokščia, kad liaudis gali matyti viską iš visur tiesiog žiūrėdami“. Įsivaizduojate? Gali matyti tiesiog žiūrėdami.

Kam eikvoti raides?

Paulina Pukytė
Aleksandras Rodčenko, Vladimiras Majakovskis, plakato maketas, apie 1925-26 m.
Kažkada retoriškai klausiau, kodėl Rembrandtas „Gerojo samariečio“ pirmajame plane pavaizdavo šunį. Laikas neprabėgo veltui, iškilo naujų klausimų apie šunis, tik gal kiek paprastesnių, pavyzdžiui: kodėl balandžio viduryje JAV žinių kanalai visą savaitę kaip pagrindinę naujieną transliavo karštus reportažus apie tai, ką veikia prezidento Obamos ką tik įsigytas šuniukas? (Lietuva, beje, irgi savaip neatsilieka nuo svarbiausių pasaulio temų - per televiziją rodo amerikietišką serialą „Šauniausias Amerikos šuo“.)

Tūkstantmečio grėblys

Paulina Pukytė
Julijaus Lozoraičio nuotrauka
Švęsime tūkstantmetį. Kad apie Lietuvos egzistavimą bent po tūkstančio metų sužinotų ir kitose šalyse, Lietuvos dailės muziejus parengė kilnojamąją parodą apie Lietuvą ir jos istoriją „Lietuva: kultūra ir istorija“. Paroda graži: spalvoti brangūs stendai, lengvai (tikriausiai) sumontuojami, išmontuojami ir pervežami. Parodą atvežė ir į Londoną.

Arklys stomatologui

Paulina Pukytė
Didžiosios Britanijos laikraštyje „The Independent" išspausdintas straipsnis apie Vilnių akivaizdžiai pademonstruoja, kaip atrodome iš šalies. (To paties laikraščio straipsnis apie Lincą - visiška priešingybė.) Žinoma, galima būtų sakyti: rašo menko išsilavinimo, siauro akiračio netolerantiškas šovinistas, iš anksto nusistatęs neigiamai, ir jo kvaila nuomonė neturėtų mūsų jaudinti. Bet galima ir pagalvoti, kaip gi čia atsitiko, kad korespondentas taip stomatologiškai pasižiūrėjo į holivudinių standartų neatitinkančius mūsų dovanoto, šiaip visai neblogo arklio dantis.

Kelmu per kaimą

Paulina Pukytė
7MD archyvo nuotrauka
Praėjusių Kūčių dieną Lietuvos radijas pranešė, kad internete, tokiame ir tokiame tinklalapyje, aprašyta, kaip visiems metams atsikratyti blogų minčių - reikia prisirišti kelmą ir tempti jį per visą kaimą.

Ragai ir nagai

Paulina Pukytė
Nuotrauka iš parodos „Stumbro medžioklė”
Kaip mus moko ne viena, kaip senovėje, o kelios partijos, - pateisinti galima viską, reikia tik labai pasistengti. Taigi ir Lietuvos dailės muziejus labai labai pasistengė, kad nužudytų žvėrių ragai, nagai, iltys ir iškamšos, tai yra Algirdo Mykolo Brazausko ir Co medžioklės trofėjai, įgautų dailės kūrinių (?) bei nacionalinio turto, kultūros paveldo ir tautos pasididžiavimo statusą. Aplink šiuos trofėjus kruopščiai suruošta ir Radvilų rūmuose išeksponuota labai rimta paroda „Stumbro medžioklė".



« Atgal

Kiti raktiniai žodžiai