Įvykiai: Skaityti visus Rašyti
Muzika

Nuorodos į kitų internetinių leidinių aktualias kultūros ir meno publikacijas.

7MD LINK

Į sakralinės muzikos vakarus vėl kviečia festivalis „Ave Maria“

7 MD
Sakralinės muzikos festivalis „Ave Maria“. Nuotrauka iš festivalio archyvo
Ketvirtąjį rugpjūtį pajūrio kurortų gyventojus ir svečius iš kasdienio šurmulio pabėgti kvies vienintelis Palangoje sakralinės muzikos festivalis „Ave Maria“, skirtas paveikslui „Švč. Mergelė Marija su vaikeliu“.

Legendinis Leipcigo „Gewandhaus“ orkestras atvyksta į Vilnių

7 MD
Riccardo Chailly
Lietuvos nacionalinis operos ir baleto teatras tęsia prieš dvejus metus pradėtą garsiausių pasaulio orkestrų koncertų tradiciją. Rugpjūčio 28 d. LNOBT scenoje pirmą kartą Lietuvoje koncertuos vienas seniausių Europos kolektyvų – Leipcigo „Gewandhaus“ orkestras. Diriguos šių dienų pasaulio dirigentų elitui priklausantis Riccardo Chailly.

Po tarptautinio M.K. Čiurlionio konkurso – laureatų koncertai

7MD, TKPC
Rokas Valuntonis. D.Matvejevo nuotr.
2011 m. rugsėjo 14–23 d. Vilniuje vyko Tarptautinis M.K. Čiurlionio pianistų ir vargonininkų konkursas, kuris rengiamas kas ketveri metai. Jo metu susirungia pianistai ir vargonininkai iš viso pasaulio. Konkurso rezultatai nemažai lemia atlikėjų tolimesnę karjerą. Taip nutinka ir šį kartą. Specialius prizus laureatams skyrė Lietuvos nacionalinė filharmonija, Kauno valstybinė filharmonija ir Vilniaus Šv. Kristoforo orkestras.

Nidoje įsisuks Europos kultūros verpetas

7 MD
Th. Manno muziejus

„L’art de vivre” dvasia operos teatre

Beata Baublinskienė
„Mazepa“; Gunāro Janaičio nuotr.
Vasarą galima važiuoti ne tik prie jūros, bet ir į operos festivalius. 300 km nuo Vilniaus yra Klaipėda, bet lygiai toks pat atstumas iki Rygos, kur kasmet birželį vyksta operos festivalis. Nors ši Latvijos nacionalinės operos rengiama šventė trunka apie dvi savaites, nuvykusi vienam savaitgaliui birželio 15–17 d. spėjau aplankyti tris spektaklius ir įkvėpti kitokios nei Vilniuje atmosferos.

Druskininkų vasara su M.K. Čiurlioniu

7 MD
Karolina Juodelytė vargonuos Druskininkų bažnyčioje liepos 1 d.
Liepos 1 – rugsėjo 22 d. Lietuvos muzikų rėmimo fondas ir Druskininkų savivaldybė rengia X festivalį „Druskininkų vasara su M.K. Čiurlioniu“.

Nėra prasmės rašyti į stalčių

Nerdinga Letulė
Mindaugas Urbaitis. Gintauto Kažemėko nuotr.
Kompozitorius Mindaugas Urbaitis atšventė 60-metį, birželio 20 d. Taikomosios dailės muziejuje įvyko jo autorinis kūrybos vakaras. Su kompozitoriumi bendravome koncertui dar neprasidėjus.

„Kalbanti“ muzika

Beata Baublinskienė
Mischa Maisky. D.Matvejevo nuotr.
Savaitę trukusį (birželio 1–8 d.) XVI Vilniaus festivalį vainikavo violončelės virtuozo Mischos Maisky’o (Belgija) koncertas su Lietuvos nacionaliniu simfoniniu orkestru, dirigavo Robertas Šervenikas.

Ką išdaigino Jesės atžala?

Živilė Stonytė
„Ensemble Venance Fortunat“. D.Matvejevo nuotr.
Turbūt ne vienas esame viešėję Prancūzijoje, o keliaudami iš Paryžiaus pietvakarių kryptimi greitkelio dešinėje pastebėję du didingus Šartro katedros bokštus. Iškilus statinys, nors patyręs daug istorinių kataklizmų, išgyvenęs gaisrus, karus, buvęs ir apgriautas, ir atstatytas, šiandien tebėra unikalios viduramžių kultūros liudytojas. Išsaugojusi daug netvaraus vaizduojamojo meno vertybių, ši katedra ir šiandien byloja apie savitus meno kūrybos procesus, prasidėjusius antro tūkstantmečio pradžioje ir sujungusius į bendrą paveldą ne vien dailę, skulptūrą, auksakalystę, bet ir žodį, muziką.

Gyvybingas rečitalis stagnuojančiame festivalyje

Jūratė Katinaitė
Almas Švilpa. D.Matvejevo nuotr.

Lietuvos pianistės Italijoje

7 MD
Julijos Morozovos ir Jekaterinos Bieliauskienės fortepijoninis duetas
Prieš keletą dienų Italijoje pasibaigė XV tarptautinis muzikos konkursas „Pietro Argento“.

Netekome kompozitoriaus Vlado Švedo

In Memoriam
Nuotrauka:Vladas Švedas. Michailo Raškovskio nuotrauka
Eidamas 79-uosius gyvenimo metus, birželio 8 d. staiga mirė kompozitorius, muzikologas, pedagogas, muzikos visuomenininkas Vladas Švedas.

Svečiai ir senbuviai

Živilė Ramoškaitė
Sergejus Krylovas, Massimo Mercelli ir Lietuvos kamerinis orkestras. D.Matvejevo nuotr.
„Vilniaus festivalis“, prasidėjęs Nacionaliniame operos ir baleto teatre įspūdingu Šiuolaikinio šokio trupės „Ailey II“ pasirodymu, kitą (birželio 2 d.) vakarą persikėlė į Nacionalinę filharmoniją. Kaip ir teatre pilnutėlę filharmonijos salę gaubė šventiškai pakili pirmojo susitikimo aura. Mat ir amerikiečių šokėjų trupė, ir P. Čaikovskio simfoninis orkestras su savo legendiniu vadovu Vladimiru Fedosejevu į mūsų festivalį atvyko pirmąsyk.

Mūsų laikų muzika

Kamilė Rupeikaitė
Tzvi Avni, Yuval Shaked, Benjamin Yusupov, Anatolijus Šenderovas, kompozitoriaus Luco Lombardi žmona, dainininkė, poetė Miriam Meghnagi, Luco Lombardi, Betty Olivero, Reinbert Evers
Gegužės 20–24 d. Miunsteryje (Vokietija) vyko tradicinis šiuolaikinės muzikos festivalis „Mūsų laikų muzika“ („Musik unsere Zeit“), kurį kasmet rengia Vestfalijos Vilhelmo universiteto Miunsterio aukštoji muzikos mokykla (Musikhochschule). Festivalio siela – profesorius Reinbertas Eversas, žinomas Lietuvoje ir pasaulyje kaip koncertuojantis gitaristas, pedagogas ir gitaros festivalių organizatorius.

Intriguojantis koncertas

Aldona Eleonora Radvilaitė
Ingolf Wunder. A.Svirsko nuotr.
Jauno austrų pianisto Ingolfo Wunderio rečitalio laukė daugelis melomanų, nusipirkusių brangius bilietus į koncertą.

Pozityvumo užtaisas

Algirdas Klova
Norvegijos grupė „The Brazz Brothers“ ir Lietuvos nacionalinis simfoninis orkestras. D.Jadevičienės nuotr.
Žmogui, išklausiusiam šimtus koncertų, tikrai nėra lengva įtikti, jam tai tas, tai anas negerai, tai nuobodu, tai profesionalumo trūksta, tai saviveikla „kvepia“, tai dar kažkas. Todėl labai nustebau po trumpo pokalbio su kai kuriais Lietuvos nacionalinio simfoninio orkestro muzikantais, kad jiems labai gera ruošti programą su Norvegijos pučiamųjų instrumentų džiazo ansambliu „The Brazz Brothers“. Sako: puikus humoro jausmas, ansambliškumas, šauniai valdomi instrumentai ir visa kita, ko dažnai trūksta mūsų muzikantams. Tai mane tikrai suintrigavo.

„Lyrinės scenos“ be lyrikos ir dvasios

Živilė Ramoškaitė
Sandra Janušaitė (Tatjana). M.Aleksos nuotr.
Piotras Čaikovskis operai „Eugenijus Oneginas“ yra pridėjęs paantraštę „lyrinės scenos“, o operos muziką kūrė remdamasis Aleksandro Puškino tekstu. Būtent pagal jį, padedamas Konstantino Šilovskio, jis pats sukūrė ir libretą.

Martinaičio paskyrimas Bachui

Živilė Ramoškaitė
Algirdas Martinaitis. D.Matvejevo nuotr.
Lietuvos kamerinis orkestras gegužės 9 d. surengė baigiamąjį sezono koncertą. Reguliariai koncertuojantis Nacionalinės filharmonijos kolektyvas paskutiniu metu ypač retai sulaukia spaudos dėmesio. Dėl tiesioginių darbų ir aš neparašiau apie kelis girdėtus itin ryškius Kamerinio koncertus, tikėdamasi, kad tai padarys kuris nors iš kolegų. Viename jų tiesiog fantastiškai solo griežė orkestro meno vadovas Sergejus Krylovas! Veltui vyliausi, – absoliuti tyla. Nors patarlė sako, kad tyla – gera byla, tokiems atvejams ji visiškai netinka...

Nuo šokio panoramos iki Ennio Morricone’s premjeros

7 MD
Birželio 1–8 d. sostinėje vyks šešioliktasis Vilniaus festivalis. Jo programoje numatyti septyni įvairaus žanro koncertai – nuo JAV šiuolaikinio šokio panoramos iki orkestro muzikos vakarų, nuo klasikos aukso fondo pristatymo iki kultinio italų kompozitoriaus Ennio Morricone’s naujos kompozicijos pasaulinės premjeros. Festivalis šiemet skiriamas Europos festivalių asociacijos (EFA) 60-mečiui.

Puslapiai: |1|2|3|4|5|...|10|...|15|...|20|...|25|



« Atgal

Kiti raktiniai žodžiai