Įvykiai: Skaityti visus Rašyti
Baublinskienė

„L’art de vivre” dvasia operos teatre

Beata Baublinskienė
„Mazepa“; Gunāro Janaičio nuotr.
Vasarą galima važiuoti ne tik prie jūros, bet ir į operos festivalius. 300 km nuo Vilniaus yra Klaipėda, bet lygiai toks pat atstumas iki Rygos, kur kasmet birželį vyksta operos festivalis. Nors ši Latvijos nacionalinės operos rengiama šventė trunka apie dvi savaites, nuvykusi vienam savaitgaliui birželio 15–17 d. spėjau aplankyti tris spektaklius ir įkvėpti kitokios nei Vilniuje atmosferos.

„Kalbanti“ muzika

Beata Baublinskienė
Mischa Maisky. D.Matvejevo nuotr.
Savaitę trukusį (birželio 1–8 d.) XVI Vilniaus festivalį vainikavo violončelės virtuozo Mischos Maisky’o (Belgija) koncertas su Lietuvos nacionaliniu simfoniniu orkestru, dirigavo Robertas Šervenikas.

Ar atgaivinsime tradiciją?

Beata Baublinskienė
Inesa Linaburgytė (Aldona) operoje „Lietuviai“. 2009 m. Nuotrauka iš LNOBT archyvo
Vasario 15-ąją Nacionaliniame operos ir baleto teatre nuskambėjo Amilcare’s Ponchielli opera „Lietuviai“ pagal Adomo Mickevičiaus poemą „Konradas Valenrodas“. Koncertinį operos atlikimą teatras dedikavo Vasario 16-ajai – Valstybės dienai.

Apie baltiškąją tapatybę ir „Otelą“

Beata Baublinskienė
M. Aleksos nuotr.
Praėjo 2012-ieji, tačiau vis dar norisi prisiminti 2011-uosius, o konkrečiau – VI tarptautinį operos kritikų seminarą „Baltiškoji tapatybė operoje“. Tradicinis kasmetinis renginys vyko lapkričio 12 d. Nacionaliniame operos ir baleto teatre.

Opera ir baletas – Baltijos keliu

Beata Baublinskienė
Nuotraukoje: Aivaras Mäe, Gintautas Kėvišas, Arūnas Gelūnas, Martas Mikkas
Rengiami precedento neturintys Lietuvos ir Estijos nacionalinių operos ir baleto teatrų mainai. Rugsėjo pabaigoje Vilniuje ir Taline bus parodyti 9 šių nacionalinių teatrų spektakliai: lietuviai estų publikai pristatys keturis spektaklius, o Estijos nacionalinė trupė Vilniuje – penkis.

Vakaras su opera (kine)

Beata Baublinskienė
„Don Žuanas“
„Praleisk vakarą Operoje!“ („Spend Night in the Opera“) - šį šūkį juokaudami ketino panaudoti estai, kai prieš keletą metų jų Nacionalinėje operoje po spektaklio užsiliko 90-metė senolė ir, užrakinus pastatą, jai iš tiesų teko nakvoti teatre.

Videoopera, futuristinis kinas ir naujausi lietuvių kūriniai „Gaidoje“

7MD informacija
Jau rytoj prasidedančio šiuolaikinės muzikos festivalio „Gaida“ programa turėtų sudominti ne tik smalsiuosius melomanus (beje, kaip ir nespalvotos kino klasikos gerbėjus), bet ypač tuos, kuriems miesto kultūra yra daugiau nei jos „linijinė“ faktologinė istorija nuo miesto įkūrimo iki mūsų dienų.

Simfonija - tarsi gera knyga

Beata Baublinskienė
Kompozitoriuas Arvydas Malcys. Lauryno Malcio nuotrauka
Penkiasdešimtmečių kartai priklausančio kompozitoriaus Arvydo Malcio kūrybos pristatymuose dažnai pabrėžiama, kad jis yra ir atlikėjas, griežia violončele simfoniniame orkestre. Tai iš tiesų veikia kompozitoriaus kūrybą: muzika nėra atsiribojusi ar abstrakti, Malciui svarbu teigti priklausomybę tradicijoms, nešokiruoti klausytojo, taip pat tai padeda plėsti ryšius su atlikėjais.« Atgal

Kiti raktiniai žodžiai