Įvykiai: Skaityti visus Rašyti
Muzika

Lietuvos muzikos savaitė

7MD informacija
Vygrių vienuolynas. Užsienio spaudos nuotrauka
Lietuvos muzikos savaitė - tai trečias iš keturių Naujosios muzikos pusiasalio (Póùwysep nowej muzyki) renginių, organizuojamų 2009 m. naujai atidarytame Vygrių menų centre, įsikūrusiame restauruotame XVIII a. architektūros paminkle - Vygrių vienuolyne, apie 30 km nuo Lenkijos sienos su Lietuva.

Ex tenebris vita

Jūratė Vičienė
Marco Beasley. S. Schweigerio nuotr.
Beveik kiekvieną mėnesį Sakralinės muzikos festivalis (programos „Vilnius - Europos kultūros sostinė 2009“ renginių dalis, vykdoma VšĮ „Banchetto musicale“) klausytojams pasiūlo po įdomų, kartais ir netikėtos krypties projektą.

Naujas filharmonijos koncertų sezonas

7MD informacija
David Gering, Juozas Domarkas ir LNSO. M. Raškovskio nuotr.
Lietuvos nacionalinė filharmonija pradeda 2009-2010 metų koncertų sezoną. Iki Naujųjų metų Filharmonija vien Vilniuje planuoja apie 60 renginių, kurie aprėps tradicines koncertų serijas, Nacionalinės programos ciklus, Filharmonijos rengiamą Vilniaus fortepijono muzikos festivalį, įvairius tarptautinius ir vietinius projektus. Daugelis pirmojo pusmečio koncertų pažymėti Nacionalinės programos „Vilnius - Europos kultūros sostinė 2009“ ir Lietuvos paminėjimo tūkstantmečio emblemomis.

Portugalijos džiazas Vilniuje

Goda Rupeikaitė
Filipe Raposo. V. Suslavičiaus nuotr.

„Brevis“ apdovanotas už chorinės kultūros puoselėjimą

7MD informacija
Kamerinis choras „Brevis“
Vilniaus kamerinis choras „Brevis“ (meno vadovas Gintautas Venislovas) savo gausią muzikinių trofėjų kolekciją netrukus papildys dar vienu prestižiniu prizu: solidus Italijos chorinės muzikos fondas chorui „Brevis“ skyrė specialų apdovanojimą už pastarųjų kelerių metų meninę kūrybą ir chorinio dainavimo tradicijų plėtrą Lietuvoje bei Europoje. Apdovanojimas „Guidoneum 2009“ bus įteiktas kolektyvui rugsėjo 19 d. Arece.

Mano užduotis - interpretuoti tekstą

Kamilė Rupeikaitė
Joseph Malovany. D. Matvejevo nuotrauka
Nacionalinė programa „Vilnius - Europos kultūros sostinė 2009“ ir Lietuvos žydų bendruomenė rugpjūčio paskutinę savaitę į Vilnių sukvietė iš Lietuvos kilusius žydus ir jų palikuonis į Trečiąjį pasaulio litvakų kongresą. Itin ryškiu akcentu kongresą Lietuvos nacionalinėje filharmonijoje rugpjūčio 23 d. pradėjo kompozitoriaus, Lietuvos Nacionalinės kultūros ir meno premijos laureato Anatolijaus Šenderovo misterija-kadišas Holokausto aukoms atminti „Aš - pajuodus liepsna! Aš - miestas!“.

Sostinės vandens muzika

7MD informacija
Gedimino Bartuškos (ELTA) nuotrauka iš VEKS'o archyvo
Rugsėjo 19 d. 19 val. Vilniuje, Neries krantinėje prie Baltojo tilto, Lietuvos muzikos ir teatro akademija su partneriu - Linco (Austrija) Antono Brucknerio muzikos, teatro ir šokio universitetu - rengia įspūdingą renginį netradicinėje erdvėje. Koncertas „Sostinės vandens muzika“ yra tarptautinis muzikinis projektas, kurio idėja - sujungti abi šių metų Europos kultūros sostines, Vilnių ir Lincą, bendrais koncertais. Neries pakrantėje skambės kūriniai, susiję su vandens idėja.

Lietuvos valstybinis simfoninis orkestras pradeda XXI sezoną

7MD informacija
Natalija Gutman. Nuotrauka iš LVSO archyvo
Lietuvos valstybinis simfoninis orkestras (orkestro vadovas Gintaras Rinkevičius) pradeda naują XXI koncertų sezoną. Visi renginiai vyks tūkstančio vietų Vilniaus Kongresų rūmų koncertų salėje. Šiuo metu paskelbtos pirmojo pusmečio koncertų programos (rugsėjo - gruodžio renginiai).

Kultūrų sambūvio pėdsakais

Beata Leščinska
„Floripari“ K. Vildžiūno nuotr.
Lietuva ir Lenkija. Dabartis ir praeitis. Muzika ir dailė. Žodis ir garsas. Tradicija ir naujovės. Iki šių kertinių sąvokų galima suvesti rugpjūčio 22 d. Vlado Vildžiūno galerijoje vykusio vakaro prasmes ir kontekstą. Jo metu skambėjo Renesanso laikų Lenkijos ir Lietuvos muzika.

Grok, klezmeri, grok

Algirdas Klova
„Minsko kapelija“
Vilnius – kultūrų „katilas“, jame, nelyginant kvapnus šiupinys, verda lietuvių, rusų, žydų, lenkų etninės vertybės. Puikus įrodymas – programos „Vilnius – Europos kultūros sostinė 2009“ renginiai. Prieš porą mėnesių nugriaudėjo lietuviškoji Dainų šventė, neseniai – lenkiškasis vilniukų suvažiavimas, rugsėjį startuos „Pokrovskije kolokola“, o štai tik ką žydiškais garsais nuvilnijo klezmerių muzikos festivalis, gražiai papildęs Trečiąjį pasaulio litvakų kongresą. Festivalį organizavo Lietuvos žydų kultūros centras, jo meno vadovas ir prodiuseris – žinomas muzikantas Arkadijus Gotesmanas.

Lyriški, spalvoti ir švelnūs apmąstymai

Goda Rupeikaitė
Liora Grodnikaitė, Anatolijus Šenderovas, Donatas Katkus
Kiekvieną vasarą Vilniuje vykstantis Kristupo vasaros festivalis žavus jau vien tuo, kad yra atviras tiek muzikos žanrų, tematikos, tiek pačių atlikėjų įvairove. Tokiu būdu festivalio koncertai tampa ypatingi ne tik savo menine, bet ir pažintine verte, virsta savitu traukos centru kur kas didesniam klausytojų būriui.

Anatolijaus Šenderovo muzika skamba Europoje

7MD informacija
Nuotrauka: Neeme Järvi, Anatolijus Šenderovas, Peter Jablonski Nuotrauka iš asmeninio A. Šenderovo archyvo
Liepos 14–20 d. buvo ypač sėkmingos kompozitoriui Anatolijui Šenderovui – jo muzika skambėjo net 4 kartus trijų valstybių skirtingose scenose.

Tryliktajame Thomo Manno festivalyje Nidoje – spalvinga menų sintezė

7MD informacija
Th. Manno namas-muziejus Nidoje. Organizatorių nuotrauka
Liepos 11–18 d. Nidoje įvyks tradicinis jau XIII tarptautinis Thomo Manno menų festivalis, kurio šiųmetė tema – „Praeities šuliniai. Lietuvos vardo minėjimo tūkstantmečiui“.

„FOREMI“ – naujos tobulinimosi galimybės muzikos mokytojams

7MD informacija
Tarptautinis projektas skambiu pavadinimu „FOREMI“, iš dalies finansuojamas Europos Sąjungos „Leonardo da Vinci“ programos lėšomis, siūlo naują ir daugiakultūrinį požiūrį į muzikos mokytojų instrumentininkų profesinį tobulinimą.

Lietuvos nacionalinio operos ir baleto teatro vasara

7MD informacija
Santandero (Ispanija) muzikos festivalis
Vasaros sezono Trakų pilyje spektakliais, V. Klovos „Pilėnais“, Lietuvos nacionalinis operos ir baleto teatras baigia 89-ąjį sezoną.

Lietuvių godos

Jūratė Katinaitė
Inesa Linaburgytė (Aldona) ir Vaidas Vyšniauskas (Valteris) M. Aleksos nuotr.
Lietuviai tikrai nėra išrinktoji tauta. Istorija kukli – vos tik griebiesi kokio nors šiaudo, patvirtinančio mūsų didybę, iškart kas nors pasirengęs sumenkinti ar net atimti tą šiaudą. Na ir kas, kad Vytautas Didysis nuginė arklius iki Juodosios jūros, užtat pabėgo iš Žalgirio mūšio. Na ir kas, kad grįžo su pastiprinimu ir nugalėjo, vis tiek lenkai įsitikinę, kad jie laimėjo mūšį. Na ir kas, kad turėjom tarpukariu Nepriklausomybę, užtat sovietinius okupantus pasitikome su gėlėmis.

Kūrybingi nepaklusnumo vėjai vėl siaus pajūry

7MD informacija
Rokas Zubovas ir ansamblis „Nepaklusnieji“
Liepos 4–10 d. Neringoje vėl rengiamas muzikos ir ekologijos festivalis „Nepaklusniųjų žemė“. Šiais metais festivalio organizatoriai Neringos klausytojams pasiūlys 10 renginių, kuriuose vyraus nenuspėjami žanriniai ir stilistiniai viražai, susipins teatras, kinas ir muzika, skambės autentiški, archajiški instrumentai, taip pat netikėti instrumentų deriniai, vėl bus atvertos durys į retai girdimos muzikos pasaulius.

Styginių kvartetas „Chordos“ Čekijos festivalyje

7MD informacija
Kvartetas „Chordos“
Praėjusiais metais atšventęs savo 10 metų kūrybinės veiklos jubiliejų, styginių kvartetas „Chordos“ šiais metais intensyviai tęsia veiklą, pristatydamas savo meistriškumą užsienio šalių publikai. Neseniai grįžęs iš gastrolių Norvegijoje, kvartetas išvyko į Čekijos Respubliką, kurioje jau aštuonioliktus metus vyksta prestižinis festivalis „Festival Mitte Europa“.

Intriguojantis Vokietijos džiazo koncertas

7MD informacija
„Norbert Stein Pata Generators“. V. Suslavičiaus nuotr.
Vokietijos džiazas garsėja savitu modernumu, todėl birželio 11 d. Valstybiniame Vilniaus mažajame teatre vykęs penktasis „ARTscape“ šiuolaikinio Europos meno projekto džiazo koncertas, skirtas Vokietijos kultūrai, buvo įdomus ir intriguojantis. Modernųjį Vokietijos džiazą reprezentavo saksofonininkas ir kompozitorius Norbertas Steinas ir jo grupė „Norbert Stein Pata Generators“, atlikę itin šiuolaikiškai skambančias, drąsias ir įdomia filosofija grįstas kompozicijas.

Vilniaus operos festivalio pradžia

Vytautė Markeliūnienė
M. Aleksos nuotrauka
Pirmasis Vilniaus operos festivalis, savo gyvavimo istoriją pradėjęs birželio 9 dieną, įrašė svarbų faktą ne tik į festivalių, bet ir į mūsų scenoje skambėjusių veikalų panoramos istoriją - pirmąkart Nacionalinėje operoje buvo atlikta Richardo Wagnerio iškilminga sceninė misterija „Parsifalis“.

Puslapiai: |1|...|6|...|11|...|16|17|18|19|20|...|25|



« Atgal

Kiti raktiniai žodžiai