Įvykiai: Skaityti visus Rašyti
Muzika

Švento paveikslo sugrįžimo garbei

7 MD
Nuotrauka iš balsas.lt
Palangos Švč. Mergelės Marijos Ėmimo į Dangų parapija ir viešoji įstaiga „Cantus firmus“ Palangos miesto gyventojus bei svečius rugpjūčio mėnesį kviečia į II sakralinės muzikos festivalį „Ave Maria“.

Thomo Manno festivalis – ne tik muzika

7 MD
Thomo Manno festivalis
Lietuvoje festivalių tikrai daug ir kiekvienas jų turi savo pobūdį, susijusį su festivalio muzikos kryptingumu, koncertų skaičiumi, vieta, kurioje vyksta. Tačiau Thomo Manno festivalis skiriasi nuo jų dėl dviejų pagrindinių priežasčių – išskirtinės festivalio vietos ir organiškų įvairių menų jungimu pagal pagrindinę kiekvieno festivalio temą, kuri konkrečiai susieta su Thomo Manno kūryba ir mintimis.

Lietuviai su latviais kuria operas

7 MD
Nuotrauka iš menufaktura.lt
Nuo birželio 29 d. Kražiuose bei Juodkrantėje vyksta jau trečius metus organizuojami NOA („Naujosios operos akcijos“) šiuolaikinės operos kūrėjų ir atlikėjų vasaros kursai. Net tris savaites daugiau kaip trisdešimt menininkų iš Lietuvos ir Latvijos kuria trumpas šiuolaikines operas, dalyvauja vokalo, scenos judesio, plastikos užsiėmimuose, diskutuoja aktualiomis šiuolaikinės operos temomis bei Kražių ir Juodkrantės salėse pristato įvairias koncertų programas.

Įveikęs savąjį laiką

Zecharia Plavin
Kompozitorius Ernestas Blochas
Skaitytojų dėmesiui siūlome paskaitą, kurią pianistas ir muzikologas, Jeruzalės muzikos ir šokio akademijos dėstytojas Zecharia Plavinas skaitė Valstybinio Vilniaus Gaono žydų muziejaus Tolerancijos centre š.m. birželio 9 dieną.

Rimvydas Žigaitis (1933-2010)

7 MD
Rimvydas Žigaitis (1933-2010). M.Raškovskio nuotr.
Liepos 1 d. po sunkios ligos mirė žinomas kompozitorius, pedagogas, kultūros ir meno veikėjas Rimvydas Žigaitis. Kūrėjui buvo 76-eri. Iki paskutinių gyvenimo dienų jis aktyviai dalyvavo šalies kultūros gyvenime.

Ir vėl Kristupo vasaros festivalis

Goda Rupeikaitė
Šešioliktą vasarą Lietuvoje vyksta Kristupo vasaros festivalis, šiemet jis prasidėjo liepos 1 dieną. Pristatydamas šių metų festivalio koncepciją ir programą festivalio meno vadovas Donatas Katkus teigė, kad tai didžiausias, keisčiausias ir labiausiai lietuvių atlikėjus pristatantis festivalis Lietuvoje. „Esame ir pats pigiausias festivalis“, – guodėsi D. Katkus, kalbėdamas apie perpus sumažintą finansavimą iš Lietuvos Respublikos kultūros ministerijos. „Darome viską, kad mūsų klausytojams bilietai būtų įperkami, o dalis koncertų – išvis nemokami, – kalbėjo festivalio meno vadovas. – Tokie mūsų principai ir mes jų laikomės.“

Vytauto Germanavičiaus „Nežinomos erdvės“

Skirmantė Valiulytė
Vytautas Germanavičius
Neseniai pasirodė antra autorinė kompozitoriaus Vytauto Germanavičiaus kompaktinė plokštelė „Nežinomos erdvės“. Čia įrašyta kamerinė muzika – devynios kompozicijos įvairiems ansambliams ar pavieniams atlikėjams, jas atlieka autoriaus bendraminčiai ir aktyvūs naujosios muzikos propaguotojai: „Chordos“ styginių kvartetas, Armonų trio, dainininkės Joana Gedmintaitė ir Gintarė Skėrytė, vokiečių tūbos virtuozas Klausas Burgeris, pianistas Sergejus Okruško, akordeonininkas Raimondas Sviackevičius ir kiti Lietuvos atlikėjai.

Valstybinio choro „Vilnius“ koncertas

7 MD
Choras „Vilnius“
Taikomosios dailės muziejaus salėje įvyko reikšmingas choro „Vilnius“ koncertas „Pasitinkant jubiliejinį keturiasdešimtąjį sezoną“. Pilnutėlė žiūrovų salė sveikino chorą ir jo vadovus neseniai „Vilniui“ tapus valstybiniam.

Mylimiausias mano Vytautai Viržoni – Mokytojau, Broli ir Bičiuli,

Giedrė Kaukaitė
Vytautas Viržonis
Pirmąsyk kreipiuos Tu, – žinau, kad leidi. Kaip žaibas trenkė žinia, kad pasitrauki. Kaip galėjai – nepasakęs, nepranešęs, neperspėjęs?

Netekome dirigento, profesoriaus Vytauto Viržonio (1930–2010)

7 MD
Julijaus Lozoraičio nuotrauka
Eidamas 80-uosius metus, Anapilin išėjo vienas žymiausių savo kartos Lietuvos operos dirigentų, profesorius Vytautas Viržonis.

Naujas vasaros muzikos festivalis Vilniuje

Goda Rupeikaitė
Kasparas Uinskas. V.Jaručio nuotr.
Liepos 7 d. „Šokio teatre“ Vilniuje prasidės ir dešimt dienų tęsis pirmasis „Naujosios muzikų kartos“ vasaros festivalis, pristatysiantis aktyviai įvairiose pasaulio šalyse koncertuojančius jaunosios kartos muzikantus.

Festivalio kulminacija ir finalas

Živilė Ramoškaitė
Edgaras Montvidas. D. Matvejevo nuotrauka
Sekmadienį (birželio 6 d.) simfoninės muzikos koncertu baigėsi keturioliktasis Vilniaus festivalis.

Briuselio džiazo garsai Vilniaus festivalyje

Algirdas Klova
Briuselio džiazo orkestras J. L. Knaepen nuotr.
Jau senokai praūžė bigbendų eros banga, užgimusi Amerikoje ir klestėjusi XX amžiaus ketvirtuoju ir penktuoju dešimtmečiais, atnešusi pasauliui svingą muzikoje ir lindihopo šokį. Praūžė tai praūžė, bet ne be pėdsako.

Chopinas įvairių interpretacijų šviesoje

Beata Leščinska
Delacroix. Chopino portretas.
Turbūt nesuklysiu teigdama, kad talentingo menininko, juolab genijaus, kūryba visuomet esti daugiasluoksnė. Turiu minty ne raiškos pavidalus - žanrus, bet pačią materiją, šiuo atveju - muziką. Birželio 4- 6 d. Vilniuje vykusi XI lietuvių ir lenkų muzikologų konferencija „Chopino recepcija šiuolaikinėse lenkų ir lietuvių muzikinėse kultūrose“, inspiruota visame pasaulyje minimų 200-ųjų kompozitoriaus gimimo metinių, ne tik patvirtino šio teiginio tinkamumą žymiojo romantiko kūrybai, bet ir atskleidė netikėtų aspektų, išryškėjusių pažvelgus į Chopino muzikos gyvavimo formas XX ir XXI amžiais.

Onutės Narbutaitės kūrinio sėkmė Lisabonoje

Jūratė Katinaitė
Kompozitorė Onutė Narbutaitė
Birželio 4-ąją Lisabonoje baigėsi penkias dienas trukęs 57-asis tarptautinis šiuolaikinės muzikos radijo įrašų forumas „Tarptautinė kompozitorių tribūna“ („International Rostrum of Composers“)

Michelio Legrand'o koncertas Vilniuje

Algirdas Klova
Michel Legrand
Mes visi prisimename savo vaikystę, jaunystę, muziką, kuri tada skambėjo radijo bangomis ar iš patefono plokštelių; kompozitorius, muzikantus, dainininkus, kurie buvo populiarūs. Džiugu, kad kai kurie jų iki šiol gyvi ir kūrybingi, aktyviai koncertuoja, gastroliuoja po pasaulį, leidžia naujus įrašų albumus, dalija interviu ir autografus.

Šventiškas naujasis operos ir baleto teatro sezonas

Goda Rupeikaitė
Lietuvos Nacionalinis operos ir baleto teatras
Birželio 4 d. Lietuvos nacionaliniame operos ir baleto teatre buvo pristatytas naujasis, 2010–2011 metų koncertinis sezonas. Šiame šventiniame sezone gausu jubiliejų ir įsimintinų sukakčių, kurių spektras – nuo 20 iki 120 metų.

Nauji ir pažįstami „Vilniaus festivalio“ veidai

Živilė Ramoškaitė
Tomomi Nishimoto. Dmitrijaus Matvejevo nuotrauka
Praėjusį penktadienį (gegužės 28 d.) prasidėjęs keturioliktasis „Vilniaus festivalis“ – šįsyk kompaktiškas ir laiko, ir erdvės požiūriu. Septyni festivalio koncertai sutilps į gerą savaitę (baigiamasis – ateinantį sekmadienį), ir visi vyks vienoje vietoje, Nacionalinėje filharmonijoje.

„Lietuviška sakmė“

Vytautas Barkauskas
Vytautas Barkauskas. 7MD archyvo nuotrauka
Šių metų Vilniaus festivalio pirmojo koncerto, vykusio gegužės 28 d., programėlėje rašoma: „Rodion Ščedrin (g. 1932). Simfoninė freska „Lietuviška sakmė“ Žalgirio mūšio 600-osioms metinėms (sukurta 2009 m. Nacionalinės programos „Vilnius – Europos kultūros sostinė 2009“ užsakymu).“

Azerų mugamų grožis

Algirdas Klova
Togrulas Asadullajevas (kemanča)
Pastaruoju metu koncertų organizatoriai nelepina mūsų pasaulio tautų klasikinės ar liaudies muzikos atlikėjais, todėl labai džiugu, kad Nacionalinė filharmonija supažindino su Azerbaidžano muzika.

Puslapiai: |1|...|6|...|10|11|12|13|14|15|...|20|...|25|



« Atgal

Kiti raktiniai žodžiai