Modernios tapybos metraštis
Galina Petrova. „Žmonės su dviračiais“. 1968 m. Galina Petrova-Džiaukštienė (g. 1927 m. Astrachanėje, Rusija) pradėjo kūrybinį kelią atšilimo metais ir savitai prisidėjo prie Lietuvos tapybos modernizacijos. Ryškios spalvos, monumentalios formos, vidine jėga pulsuojantys kūnai ir puikiai įvaldyta tapybos technika prikausto žiūrovo dėmesį. Parodoje matome dailininkės kelią nuo ankstyvųjų darbų, kuriuose dar svarbus santykis su realistine tapybos tradicija, iki naujesnių, kur dominuoja apibendrintas vaizdas ir koliažo technika.
Petrovą galima vadinti ir pajūrio metraštininke. Nuo pat tapybos studijų baigimo ji dažnai tapė Palangoje, Šventojoje, Jūrmaloje. Valtys ir žvejai, molai ir prieplaukos, jūra ir poilsiautojų portretai. Ir, žinoma, žuvys: plekšnės, vėgėlės, kalmarai – visokiausi jūros gyvūnai, patenkantys į tinklus. Tinklas – svarbiausias vizualus ir konceptualus pajūrio tematikos kompozicijų elementas. Tinklai ne tik tapomi, bet ir naudojami koliažuose kaip tikro gyvenimo...
|
Stiklo gyvenimas verda
Algirdas Dovydėnas. Mergelės Marijos bažnyčios Nidoje vitražai. Fragmentas. 2008 m. 2012 m. gegužės 17–18 d. Sanderlando (Didžioji Britanija) universiteto nacionaliniame stiklo centre įvyko tarptautinis simpoziumas, skirtas šiuolaikinio architektūrinio stiklo problematikai. Susirinko šios meno srities meistrai iš viso pasaulio. Lietuvai simpoziume atstovavo žinomas lietuvių vitražo ir stiklo menininkas, pedagogas, Nacionalinės kultūros ir meno premijos laureatas prof. Algirdas Dovydėnas. Ta proga su profesoriumi kalbamės apie simpoziumą ir kūrybą.
Palyginti su vaizduojamosios dailės, tarpdisciplinio meno atstovais atrodo, kad stiklo menininkai gyvena „tyliau“, bet tai tik pirmas ir apgaulingas įspūdis. Iš tiesų stiklo gyvenimas stačiai verda – tai supratau žvalgydamasi po profesoriaus kūrybos aplanką ir klausydamasi šmaikščių pasakojimų – apie visuomenės ir užsakovų lūkesčius, įvairius požiūrius ir kūrinių atsiradimo istorijas.
Simpoziumo organizatoriai Jus patys pakvietė dalyvauti –...
|
Kaip mes remiksavome Janonį
Gintaras Palemonas Janonis. „Kambarys“ vs „Kambarys remix“ Mes – tai du kuratoriai: Ignas Kazakevičius ir Vidas Poškus. Janonis – tai tapytojas Gintaras Palemonas Janonis.
Apie savo nuopelnus menui ir kultūrai kukliai patylėsime – norintys informacijos gali surasti internete bei kitokio pobūdžio duomenų bazėse. O apie Janonį esminius faktus pateikia ne kas kita, kaip enciklopedija: „Janónis Palemonas Gintaras *1962 01 11, Trakai, tapytojas, dailininkas restauratorius. R. Janonienės vyras. 1986 baigė LDI. Nuo 2001 dėsto VDA (...). Nuo 1986 dalyvauja parodose Lietuvoje ir užsienyje (....). Δ paveikslams (...) būdinga spalvinė ekspresija,...
|
|