Įvykiai: Skaityti visus Rašyti
Domarkas

Filantropas Rostropovičius ir viskam abejingi muzikantai

Gedmintė Samsonaitė
Zakhar Bron, Ivan Monighetti ir Juozas Domarkas. D.Matvejevo nuotr.
Du kovo mėnesio šeštadienius Lietuvos nacionalinė filharmonija paskyrė Mstislavui Rostropovičiui – 85-osioms gimimo ir 5-osioms mirties metinėms paminėti.

Apie istoriją ir dabartį

Rasa Aukštuolytė
Dirigentas Juozas Domarkas. D. Matvejevo nuotr.
Gruodžio 18 d. iškilmingu koncertu Nacionalinėje filharmonijoje paminėtas pirmojo ir ilgiausiai gyvuojančio Lietuvoje simfoninio orkestro - Lietuvos nacionalinio simfoninio orkestro - 70 metų jubiliejus. Apie sudėtingą kolektyvo kelią ir laimėjimus kalbamės su orkestro meno vadovu ir vyriausiuoju dirigentu profesoriumi Juozu Domarku.

Juozas Domarkas dirigavo Lince

7MD informacija
Dirigentas Juozas Domarkas. Martyno Aleksos foto
Lietuvos nacionalinės filharmonijos kolektyvo, simfoninio orkestro, meno vadovas ir vyr. dirigentas Juozas Domarkas viešėjo Austrijoje, Lince, ir dirigavo „Brucknerhaus“ Didžiojoje koncertų salėje.

Apie esamą ir dingusį miestą

Živilė Ramoškaitė
Davidas Geringas, Juozas Domarkas ir Lietuvos nacionalinis simfoninis orkestras. M. Aleksos nuotr.
Euroradijo koncertai iš Lietuvos buvo pradėti transliuoti 1996 metais. Gerai prisimenu „Klasikos“ programos redaktorių ir koncerto rengėjų jaudulį ir nerimą: kaip Euroradijo auditorija koncertą priims, kaip jį įvertins transliacijas stebintys tarptautiniai ekspertai? Praėjo geras dešimtmetis, ir šios transliacijos tapo ne mus pamaloninančiomis išimtimis, bet periodiškai vykstančiais renginiais, garbingai išlaikiusiais konkurencijos egzaminą.« Atgal

Kiti raktiniai žodžiai