Įvykiai: Skaityti visus Rašyti
OSFL projektai

Naujieji beraščiai ar naujas raštas?

OSFL projektai
Konstantinas Bogdanas (jaun.). „Nerealizuotas projektas“
Paplitus internetiniams tinklaraščiams, socialiniams tinklalapiams ir mobiliai komunikacijai, lietuvių kalba patiria milžiniškas transformacijas: dingsta diakritiniai ženklai, naudojami savadarbiai trumpiniai ir barbarizmai, rašymas tampa fragmentiškas. Popieriniuose ir virtualiuose rašto baruose bendradarbiaujančių kolegų prašėme pareikšti futuristines prognozes: kas bus mumis ir lietuvių kalbai po 20, 50, 100 metų?

Kaimynas ir kitas

OSFL projektai
Almira Usmanova, Lena Prenc ir Julija Fomina
Nuo 2005 m. Lietuvoje veikia iš Minsko persikėlęs Europos humanitarinis universitetas (EHU), Šiuolaikinio meno centre dabar vyksta baltarusių meno paroda „Durys atsidaro? Baltarusių menas šiandien“.

Žiniasklaidos kultūra ir žodžio laisvė

OSFL projektai
Monika Garbačiauskaitė, Irena Veisaitė, Liudvikas Jakimavičius.
Kalbant apie šiandienos žiniasklaidos kultūrą kyla daugybė klausimų.

Europa - miręs politinis projektas

OSFL projektai
Tai ES pabaigos pradžia, nebent ji vėl viską pradės iš naujo, padėjusi visiškai naujus pamatus.

Viešoji erdvė: laisvė ar valia viešpatauti?

Laima Kreivytė
Ar ekonominės ir vertybių krizės metu įmanoma skleisti laisvą mintį, kurios nevaržytų reklamos davėjų, laikraščio savininkų, įtakingų politikų ar institucijų interesai? Nepriklausomas požiūris, kuriam nedarytų įtakos bulvarinei žiniasklaidai neišvengiami skandalingumo, populiarumo ir pataikavimo masiniam skoniui kriterijai? Ar įmanomas kultūringas ir kartu polemiškas pokalbis apie tai, kas svarbu ne tik meno pasaulyje, bet ir visuomenės gyvenime - nes kultūra neegzistuoja vakuume ir skaudūs ekonominiai bei socialiniai pokyčiai paliečia visus?« Atgal

Kiti raktiniai žodžiai