Įvykiai: Skaityti visus Rašyti
Ligeikaitė

Juozas Gruodis naujoje šviesoje

Laimutė Ligeikaitė
Juozas Gruodis
Paskutinis praėjusių metų koncertų maratono Lietuvos muzikos ir teatro akademijoje akcentas buvo skirtas lietuvių klasikos vertybėms. Gruodžio 21 d. akademijoje buvo surengta iškilminga popietė - koncertas, skirtas Juozo Gruodžio 125-osioms gimimo metinėms bei naujos knygos „Juozas Gruodis epochų sankirtose: straipsniai, atsiminimai, dokumentai“ (sudarytojas Algirdas Jonas Ambrazas, išleido Lietuvos muzikos ir teatro akademija, 2009 m., parėmė S. Karoso labdaros ir paramos fondas, Kultūros rėmimo fondas) sutiktuvės.

Osvaldo Balakausko metų laikai

Laimutė Ligeikaitė
Atrodė, kad gegužės 7 d. atėjo ruduo. Ne tik todėl, kad staiga atšalo ir palijo. Todėl, kad labai jau sodrų derlių nuėmė Šv. Kristoforo kamerinis orkestras ir jo vadovas Donatas Katkus. Derlių, išaugintą mūsų muzikos korifėjaus Osvaldo Balakausko įvairiais kūrybiniais laikotarpiais. Tądien Šv. Kotrynos bažnyčioje įvyko autorinis vakaras, nepritaikytas jokioms sukaktims.

Nora Petročenko - kamerinėje operoje "Massacre"

Laimutė Ligeikaitė
Scena iš operos „Massacre“
2008 m. rugpjūčio - spalio mėnesiais Porto (Portugalija), Strasbūro ir Orleano (Prancūzija) publika išvydo Wolfgango Mittererio (Austrija) kamerinės operos "Massacre" (pagal Chr. Marlowe pjesę "Massacre a Paris") premjerą. Pastatyme dalyvavo dainininkai iš Prancūzijos. Net du vaidmenis - Navaros karalienės ir kunigaikštienės Katerinos de Mediči - atliko mecosopranas iš Lietuvos Nora Petročenko, jau ne pirmą kartą kviečiama dalyvauti šiuolaikinės operos projektuose su užsienio atlikėjais bei statytojais.« Atgal

Kiti raktiniai žodžiai