Seniesiems metams atsisveikinant
Petras Geniušas. Nuotrauka iš LNF archyvo Šįmet bemaž sutapo ir advento, ir tikros žiemos pradžia, kai įprastą, o retsykiais gal ir inertišką norą kažko pasiklausyti, spėti nulėkti dar į kokį koncertą, spektaklį nustelbia ramios rimties būsena. Ir tada žvalgaisi po praėjusių ir besibaigiančių pastarųjų metų tėkmę, galvoji, ką pirmiausia apsakytum iš čia išvykusiam žmogui, kuriam svarbu, kaip klostosi muzikinio gyvenimo versmė brangiuose namuose. Ar ji tebesrauni, o gal sutinka pavojingų slenksčių, ar sūkuriuoja vis atsikartojančiais gestais?
Žinoma, kad ji pakankamai srauni, kad jaučiamos pastangos tą sraunumą palaikyti. Daug įvairovės, iš tikro. Tačiau ar jos buvimas kartais nevirsta įvairovės monotonija (tai iš Edmundo Gedgaudo pasiskolinta mintis), kuri skatina veikiau pasilikti namie ir pasiklausyti susiklosčiusią nuotaiką atliepiančios muzikos įrašo ar įdomios radijo „Klasika“ transliacijos, o gal tiesiog ramiai paskaityti knygą? Iš lentynos nedvejodama pirmiausia imu ilgai lauktą, bet visai...
|
Į sveikatą!
Dmitrijaus Matvejevo nuotrauka Turiu užduotį - apžvelgti senuosius metus, pastebėti, kas gero būta muzikiniame krašto gyvenime.
Daug kas gero. Netgi, sakyčiau, stebuklų nestinga. Kasmet didėjant kainoms, kylant autorių atlyginimų mokesčiams ir mažėjant festivalių bei institucijų finansavimui, kažkokiu būdu dar vyksta muzikinis gyvenimas, pasirodo vertingų knygų, kompaktinių plokštelių. Man tai tikras stebuklas. Tiesa, kažkiek projektų, festivalių nunyko, kiti kukliai susitraukė, be to, niekas nesuskaičiavo, kiek naujų gerų idėjų žlugo. Tačiau aš įsivaizdavau gerokai pesimistiškesnį...
|
Apie istoriją ir dabartį
Dirigentas Juozas Domarkas. D. Matvejevo nuotr. Gruodžio 18 d. iškilmingu koncertu Nacionalinėje filharmonijoje paminėtas pirmojo ir ilgiausiai gyvuojančio Lietuvoje simfoninio orkestro - Lietuvos nacionalinio simfoninio orkestro - 70 metų jubiliejus. Apie sudėtingą kolektyvo kelią ir laimėjimus kalbamės su orkestro meno vadovu ir vyriausiuoju dirigentu profesoriumi Juozu Domarku.
1962 metų gegužės 31 dieną, būdamas Leningrado (dabartinio Sankt Peterburgo) konservatorijos antro kurso studentas, debiutavote su Nacionaliniu simfoniniu orkestru. Kokie prisiminimai, įspūdžiai liko iš šio pasirodymo?
Detalių atmintyje neliko dėl to, kad per 46 mano vadovavimo orkestrui metus buvo tūkstančiai koncertų. Žinoma, atsimenu koncertą, jo programą, solistą - tuometinį Leningrado konservatorijos rektorių, pianistą Pavelą Serebriakovą...
|
Apdovanotas kompozitorius Anatolijus Šenderovas
Anatolijus Šenderovas. Dmitrijaus Matvejevo nuotrauka
Praėjusį penktadienį, gruodžio 17 d., per autorinį koncertą „piano.lt“ salėje kompozitoriui Anatolijui Šenderovui buvo įteiktas LATGA-A apdovanojimas – „Aukso žvaigždė“ už kūrybinius pasiekimus 2010 metais.
„7md“ inf.
|
|