Įvykiai: Skaityti visus Rašyti
TEATRAS

Nuo Vokietijos iki Sibiro


Oskaro Koršunovo teatro maršrutai


7 MD

Share |
OKT Rumunijoje, Karakalyje. Tomo Žaibaus nuotr.
Rumunija, Vokietija, Kroatija, Lenkija, Švedija. Tokį maršrutą OKT / Vilniaus miesto teatro trupė ketina įveikti vos per mėnesį. Gastrolių maratoną pradėję aktoriai jau apkeliavo visą Rumuniją, ką tik išvyko iš Dresdeno, o jau rytoj sės prie ilgo „Dugne“ stalo Rijekos teatro scenoje Kroatijoje.

Tačiau tai dar ne visos kelionės. Lėktuvuose ir tamsiose teatrų salėse OKT trupė praleis visą vasarą ir tik vėlyvą rudenį galės atsipūsti, kai gastroliuoti nebeleis Oskaro Koršunovo spektaklių po atostogų išsiilgusi Lietuvos publika. Pats režisierius į gastroles vykti negali, nes šiuo metu Oslo nacionaliniame teatre Norvegijoje stato spektaklį „Peras Giuntas“ pagal Henriko Ibseno pjesę.

 

Balandžio pabaigoje į Rumuniją OKT išvažiavo pakilios nuotaikos: prieš mėnesį aktoriai jau buvo išbandę rumunų publiką nedideliame Transilvanijos mieste Sfintu Georgėje, kur festivalyje „Reflex“ parodytus spektaklius „Hamletas“ ir „Dugne“ žiūrovai sutiko labai palankiai. Šįkart Krajovoje ir Bukarešte rodytas spektaklis „Įstabioji ir graudžioji Romeo ir Džuljetos istorija“, o Karakalyje – „Meistras ir Margarita“ taip pat palydėti ovacijomis.

 

Iš karto po Rumunijos OKT keliai pasuko Vokietijos link – į „Hellerau“ teatrą Dresdene, kur buvo parodytas O. Koršunovo spektaklis „Dugne“ pagal M. Gorkio pjesę. „Hellerau“ teatras skaičiuoja savo šimtametę istoriją, kai buvo užsitarnavęs „modernizmo laboratorijos“ vardą. Europos intelektualai rinkdavosi į „Hellerau“ vykstančius vasaros festivalius, kur buvo kuriami nauji būdai sujungti gyvenimą, darbą ir meną. Nors pasauliniai karai buvo sustabdę „Hellerau“ veiklą, jis kartkartėmis atsinaujindavo ir nuo 2009-ųjų šiame teatre pasirodymai vyksta ištisus metus.

 

Dabar „Hellerau“ siekia vėl atgauti svarbiausio Vokietijos ir Europos šiuolaikinio meno centro vardą, tad daugiausia dėmesio skiria šiuolaikiniam šokiui ir muzikai bei naujoms teatro formoms. OKT teatras parodys savo spektaklį „Dugne“.

 

Pradžią padaręs Vokietijoje, „Dugne“ toliau bus rodomas Mažosios scenos festivalyje Rijekoje, Kroatijoje, bei „Kontakt“ festivalyje Torūnėje, Lenkijoje. Po šių gastrolių aktoriai galės porą savaičių atsipūsti, nes į kelionę išvyks naujausias O. Koršunovo spektaklis „Miranda“, kuriame vaidina tik du aktoriai: Airida Gintautaitė ir Povilas Budrys. Jų pasirodymo laukiama Bergmano festivalyje Stokholme, Švedijoje, Platonovo festivalyje Voroneže, Rusijoje, ir Shakespeare’o festivalyje Noise, Vokietijoje.

 

Turbūt įdomiausia kelionė laukia „Vasarvidžio nakties sapno“ kūrybinės grupės. Jų gastrolių maršrutas nusitęs net iki Sibiro platumų. Birželio viduryje spektaklis bus rodomas Krasnojarske, Ačinske ir Železnogorske.

 

Tad OKT / Vilniaus miesto teatro laukia karšta vasara, po kurios Vilniaus vardas skambės visoje Europoje nuo Skandinavijos iki Sibiro.


„7 meno dienos“ Nr.19 (987), 2012-05-11

Versija spausdinimui

Komentuoti

Vardas:
Komentaras:
Maksimalus leistinas simbolių skaičius - 2000.
Jūs parašėte: 0
Susiję numerio straipsniai
Kiti susiję straipsniai
Straipsnio raktažodžiai

Tapkite mūsų rėmėjais:

Festivaliai ir didžiosios šventės
Ieškoti