Įvykiai: Skaityti visus Rašyti
TEATRAS

„Atsitiktinis žmogus“ – lengvas intelektualus teatras


Anonsas


7 MD

Share |
„Atsitiktinis žmogus“
Igno Maldžiūno nuotr.
Rugsėjo 18 d. Vilniaus mažajame teatre bus galima išvysti iki šiol mažai vaidintą, bet pripažinimo jau sulaukusį spektaklį „Atsitiktinis žmogus“ pagal šiuolaikinės prancūzų dramaturgės Yasmina Reza pjesę.

Spektaklio idėja priklauso Kauno dramos teatro aktorei Godai Piktytei, ji į pagalbą pasikvietė režisierių Joną Vaitkų ir Vilniaus mažojo teatro aktorių Arvydą Dapšį.

 

„Atsitiktinis žmogus“ su rafinuota ironija kalba apie gyvenimo džiaugsmą, neviltį ir trapumą, apie artumo paieškas. „Reza dramaturgija – tai lengvas intelektualus teatras. Ji į teatrą sugrąžino ištisą kartą žmonių, kuriems rimtos dramos atrodė per ilgos ir dažnai nuobodžios, o lengvos komedijos – per banalios, kad užimtų jų brangų laiką“, – taikliai apibendrino „The Spectator“ apžvalgininkas.

Traukinio, vykstančio iš Paryžiaus į Frankfurtą, kupė susitinka vyras ir moteris. Jis – žymus rašytojas, ji – jo gerbėja, tačiau ryšį jiems užmegzti ne taip paprasta. Pjesę sudaro veikėjų vidiniai monologai – trūkinėjantys minčių srautai. „Mano pjesės dažnai vadinamos komedijomis, žiūrovai daug juokiasi, bet aš manau, kad tai – tragedijos. Tai yra juokingos tragedijos, bet vis dėlto tragedijos“, – savo kūrybą apibūdina Yasmina Reza, kurios pjesės, apdovanotas daugybe prestižinių premijų, statomos nuo Berlyno iki Buenos Airių.

 

Senstantį rašytoją, romano „Atsitiktinis žmogus“ autorių poną Parskį vaidinantis Arvydas Dapšys sako: „Man atrodo, kad šitame spektaklyje mums pavyko parodyti, kad amžius nėra kliūtis atsitikti stebuklui. Todėl grimu pasendinome savo herojus. Mes kažkodėl manome, kad pagyvenusiems žmonėms nebegali atsitikti nieko nuostabaus. Bet atsitinka. Žinoma, ne kiekvieną dieną. Tuo didesnis stebuklo įspūdis.“

 

Apie spektaklį, kurio atmosferai būdinga įtaigi komiškumo ir melancholijos jungtis, kritikė Daiva Šabasevičienė rašė: „Atsitiktinis žmogus“ pasižymi švara, minimalizmu ir ryškia koncepcija. Pagrindinis spektaklio įrankis – atspalvių kalba. Vaidybos pustonių čia tiek daug, paliktos tokios galimybės jiems gausėti, kad tampa pavydu, žvelgiant į aktorių patiriamą kūrybos palaimą. Šis spektaklis, kaip retas kuris, turi nemažai galimybių varijuoti, dauginti potekstes.“

 

Teatro „Mens Publica“ prodiusuotas „Atsitiktinis žmogus“, 2010 m. tapęs Lietuvos kamerinių spektaklių festivalio Panevėžyje nugalėtoju, nuo šio sezono papildys Vilniaus mažojo teatro repertuarą.

 

VMT inf.


„7 meno dienos“ Nr.32 (908), 2010-09-17

Versija spausdinimui

Komentarai

ggCJCekdPh, 2012-06-06 04:53

Hello, just required you to know I he added your wisbete to my Google bookmarks due to your layout. But seriously, I think your web internet site has 1 in the freshest theme I??ve came across. It extremely helps make studying your wisbete significantly easier.

Komentaras, 2010-10-29 22:23

Vargšas Vaitkus, kad išgelbėti teatrą stato komercinius spektaklius ir dar su neįgalia aktoriniam menui p. Piktyte. Čia kaip velniui parsiduoti, kas žino?

Komentuoti

Vardas:
Komentaras:
Maksimalus leistinas simbolių skaičius - 2000.
Jūs parašėte: 0
Susiję numerio straipsniai




Kiti susiję straipsniai




Straipsnio raktažodžiai

Tapkite mūsų rėmėjais:

Festivaliai ir didžiosios šventės
Ieškoti