Įvykiai: Skaityti visus Rašyti
TEATRAS

„Atsitiktinis žmogus“ – kamerinių spektaklių festivalio laureatas


Kronika


7 MD

Share |
Jonas Vaitkus, Goda Piktytė ir Arvydas Dapšys.
Andriaus Balevičiaus nuotr.
Lietuvos rusų dramos teatro ir VšĮ „Mens publica“ spektaklis „Atsitiktinis žmogus“ tapo Panevėžio VI kamerinių spektaklių festivalio laureatu. Šią savaitę Vilniuje spektaklio kūrėjams režisieriui Jonui Vaitkui, aktoriams Godai Piktytei bei Arvydui Dapšiui buvo įteiktas didysis pereinamasis festivalio prizas.

Festivalį organizuoja Panevėžio teatras „Menas“. Šiemet jame buvo pristatyta 13 įvairių Lietuvos teatrų spektaklių: G. Grajausko „A gu gu“ (rež. B. Šarka, teatro trupė „Gliukai“), A. Aishley „Gaidukas“ (rež. J. Smoriginas, Nacionalinis dramos teatras), C. Graužinio „Drąsi šalis“ (rež. C. Graužinis, VšĮ „cezario grupė“), J. Tertelio „Sudie, idiotai“ (rež. A. Giniotis, teatro laboratorija „Atviras ratas“), A. Tolstojaus „Kreicerio sonata“ (rež. S. Varnas, J. Miltinio dramos teatras), spektaklis pagal A. Kaniavos ir V. Žitkaus pjesę „Pinokio kronikos“ (rež. A. Kaniava, „Keistuolių teatras“), M. Walczak „Pirmasis kartas“ (rež. S. Rubinovas, Kauno kamerinis teatras), F. Kafkos „Kova“ (rež. P. Ignatavičius, Šiaulių dramos teatras), B. Brechto „Gerasis žmogus iš Sezuano“ (rež. D. Meškauskas ir R. Šaltenytė, Klaipėdos universiteto režisūros katedra), D. Lipskerovo „Jelena ir šturmanas“ (rež. S. Paciukas, Kauno valstybinis dramos teatras), spektaklis „Poliklinika“ (rež. A. Jankevičius, „Menų spaustuvė“). Balandžio 22 d. festivalį uždarė Panevėžio teatras „Menas“, buvo suvaidintas B. Sruogos „Dobilėlis penkialapis“ (rež. V. Kaniušonis).

 

Spektaklius žiūrėjo ir vertino komisija: Panevėžio J. Miltinio teatro vadovas Rimantas Teresas, rašytoja ir žurnalistė Liuda Jonušienė, agentūros „Viešųjų ryšių idėjos“ vadovas Vytautas Tavoras, Panevėžio bendruomenių rūmų direktorius Gvidas Vilys ir žurnalistė Rasa Šošič.

 

Spektaklis „Atsitiktinis žmogus“ festivalio laureatu išrinktas vienbalsiai. Nugalėtojo diplomą, atminimo prizą ir didįjį pereinamąjį prizą – autorinį Marijos Vaičiulytės kūrinį iš stiklo ir metalo – Rusų dramos teatro atstovams įteikė Panevėžio teatro „Menas“ direktorius Kęstutis Vaičiulis. Pernai geriausiu festivalio spektakliu buvo pripažintas šio teatro spektaklis „Equus“ (rež. R. Morkūnas).


Rusų dramos teatro inf.


„7 meno dienos“ Nr.18 (894), 2010-05-07

Versija spausdinimui

Komentarai

xP7PFVWBH, 2015-09-21 16:43

Rbiure, ,jei neklystu Vycio butu vardo Vytis tipo Povilaitis lninskis o Vytis (zenklas) butu Vyties Kas del trusiku, ka tren kas nori ta ir siuva. Ko cia sukat galvas kitiems. AS pamenu is JAV parsiveziau kedus su afrikietiska veliava kuri tokia pat kaip Lietuvos tik i kita puse.. Tai bobulencija mane su lazda apdauze troleibuse kazkur 1989 rudeni tipo kokia geda veliava ant batu nesamones

Feyzullah, 2012-06-06 07:15

Si egle nepatikti gali tik zmmoens, kurie gyvenime nenori ir nemegsta nieko nauja. Sveikinu Kauna uz kurybinguma ir pacia originaliausia kada matyta egle! Ispudingas reginys! Aciu visiems, kurie darbavosi ir savo rankomis supyne tokia nuostabia eglute!

WdqrRPUb, 2012-01-08 22:14

You are so awesome for hlepnig me solve this mystery.

Komentaras, 2011-01-12 21:08

Piktytei laikas į pensiją. Niekada aktorės nebuvo, asmeniniam gyvenime tikrai iš didelio egoizmo vaidino ir pastaruoju metu Žemaitkiemyje Babtuose ( Mindaugas Šventoraitis ir sugyventinė Miglė), kur visi susirenka draugiškai prisigerti, ji prašmėžuoja su keistu makiažu ir neįprastai apsirengusi, kad atkreipti turtingesnių verslininkų dėmesį, kuriems reikia pasilakstymo. Na, bet visiems reikia kažkaip gyventi, galima lyg ir pateisinti moteriškę, jeigu ne tas kruvinas ir ciniškas Viktoro Šinkariuko sužalojimas.

Goda, 2010-09-23 22:51

Vargsas Dabsys, su nevykele, na si vargse moterele ne aktoriaus vietoje, tikrai. Tenka vaidinti ir jausti geda uz uz kito vaidmeni.

Komentuoti

Vardas:
Komentaras:
Maksimalus leistinas simbolių skaičius - 2000.
Jūs parašėte: 0
Susiję numerio straipsniai
Kiti susiję straipsniai
Straipsnio raktažodžiai

Tapkite mūsų rėmėjais:

Festivaliai ir didžiosios šventės
Ieškoti