Įvykiai: Skaityti visus Rašyti
MIESTO VEIDAS

Atviras laiškas


7MD informacija

Share |
Vladas Urbanavičius. „Krantinės arka”. 7MD archyvo nuotrauka
Neramu dėl pastaruoju metu valdininkų organizuojamos ir populistinės žiniasklaidos eskaluojamos kampanijos prieš iniciatyvą Neries pakrantėje įrengti šiuolaikinės skulptūros ekspoziciją (nesvarbu - pastovią ar kintamą). Puolami iškiliausių šiuolaikinių Lietuvos skulptorių Roberto Antinio, Mindaugo Navako ir Vlado Urbanavičiaus kūriniai. R. Antinio darbas kritikuojamas net jo nemačius - dar tik vykdomi jo montavimo darbai.

Nenuostabu, kad tokie įvykiai vyksta mieste, turinčiame apgailėtinas dailės edukacijos tradicijas: vis dar neturime Nacionalinės dailės galerijos, pristatančios Lietuvos moderniojo meno raidą.

Visuomenės informacijos priemonėse trūksta laidų, straipsnių, pristatančių šiuolaikinį meną plačiajai visuomenei.

 

Dailės edukacija vis dar suprantama kaip mokymas piešti, o ne suprasti meno kūrinį, sugebėti jį savarankiškai įvertinti. Atsakomybę dėl to turėtų prisiimti ne tik mokyklos, bet ir įvairios kultūros institucijos bei žiniasklaidos priemonės.

 

Truputis statistikos, iliustruojančios dailės edukacijos padėtį Vilniaus mieste: dailės ugdymui Vilniaus savivaldybė skiria apie 4 procentus lėšų, skirtų neformaliam ugdymui, o muzikos mokykloms skiriama 80 procentų, t.y. 20 kartų daugiau.

 

Mes palaikome meno kūrinių ant Neries kranto eksponavimo idėją ir siūlome statyti naujus darbus bei neskubėti demontuoti esamų skulptūrų. Verta palaukti, kol atslūgs emocijos ir atsiras erdvės visapusiškam Vilniaus miestovaizdžio meninių akcentų vertinimui.

 

Lietuvos tarpdisciplininio meno kūrėjų sąjungos narių vardu - Darius Gerasimavičius, pirmininkas

 

Nariai: menininkai Jonas Ardžiūnas, Jurga Barilaitė, Rokas Dovydėnas, Donatas Jankauskas, Algis Lankelis, Dainius Liškevičius, Vytautas Mikšionis, Orūnė Morkūnaitė, Audrius Novickas, Artūras Raila, architektai Tadas Balčiūnas, Kęstutis Lupeikis, dizaineris Darius Bulanavičius

 

Nepriklausantys LTMKS: dailėtyrininkės dr. Algė Andriulytė, dr. Dalia Klajūmienė, dr. Jolita Liškevičienė, dr. Tojana Račiūnaitė, rašytojas Rolandas Rastauskas, menininkai Ramūnas Alminas, Gediminas Akstinas, Alvydas Lukys, Deimantas Narkevičius, dizaineris Liudas Parulskis, režisierius ir aktorius Laisvūnas Raudonis

„7 meno dienos“ Nr.11 (840), 2009-03-20

Versija spausdinimui

Komentarai

ZKKrxqFdLPYlOt, 2012-07-18 09:12

good e2€“ i should delfniteiy say i'm impressed with your blog. i had no trouble navigating through all the tabs as well as related information. the site ended up being truly easy to access. nice job.

eEWzVkCxGKStrl, 2012-07-17 00:40

An attention-grabbing diaolgue is price comment. I believe that it is best to write more on this subject, it might not be a taboo subject but generally people are not enough to speak on such topics. To the next. Cheers

OckVVTzjVuHWRP, 2012-07-16 13:11

Pritariu moksleivei . Dabar tkiari yra nelengvas laikotarpis ir tie , kurie kažką nusimano apie mūsų protėvių istoriją , papročius , pasaulėžiūrą turi vienytis ir daryti viską , kad kuo daugiau informacijos pasiektų visuomenę . Viskas sukasi ratu , kartojasi situacijos , todėl mums ir reikia gerai žinoti istoriją , kad išvengti jau kažkada padarytų klaidų , o dėl savo nežinojimo netapti marionetėmis kitų rankose . Lietuvių tauta atliko labai svarbią jai patikėtą užduotį išsaugojo savo kalbą pasauliui , išsaugojo tą raktą į daugelį ne tik Lietuvos , bet ir pasaulio tautų paslapčių . Mano manymu , kad tik laiko klausimas , kada apie tai bus pradėta kalbėti labai garsiai . Mano manymu vienas iš pirminių uždavinių ,tai keisti švietimo sistemos programą .

kosmopoliizmasrūrijaprotą, 2009-06-03 01:34

ilgalaikis turi būti pozityvas. Šūdvamzdžius ir unitazus Dušampas prieš 100 metų prasuko. tik laiku ir vietoj.

kki, 2009-06-01 16:04

jei jau griauti, tai ir salia esancius prabangius apartamentus, kurie salia nekalto vamzdzio, atrodo kaip tikru tikriausias siukslynas viniaus centre

Komentuoti

Vardas:
Komentaras:
Maksimalus leistinas simbolių skaičius - 2000.
Jūs parašėte: 0
Susiję numerio straipsniai
Kiti susiję straipsniai
Straipsnio raktažodžiai

Tapkite mūsų rėmėjais:

Festivaliai ir didžiosios šventės
Ieškoti