Įvykiai: Skaityti visus Rašyti
DAILĖ

Mecenatystės ypatumai

Komentarų yra - 14  
rūbininkė, 2011-11-09 09:50

labiausiai kokybe turėtų susirūpinti komentatoriai :D

don gvozdik fon hudoznik to zero, 2011-11-09 08:57

labai nebloga mintis; tuo labiau, kad kitąjį fundacinį 10mln skirs valstybė- o tai, bene, reiškia, kad dabartinių kūrėjų ne_rėmimo sąskaita bus "pablizgintas" privat projektas. žinant, kiek valstybė per 20 metų skyrė kapitalo įsigyti naujiems kuriniams, galima numatyti, kad "investicija" į mmc apribos šį procesą dar panašiam laikotarpiui.

Zero, 2011-11-08 15:02

O kodėl PVZ nedavus NDG tų 10 000 000 Lt., kad darbų nusipirktų, kam reikia to antro analogiško muziejaus su pusiau įdomia kolekcija???

don gvozdik fon hudžnik, 2011-11-08 09:39

na na, neklausykite- kas hudožniko neklauso, tą kolekcionieriai-mecenatai šeria bulka sausa...

gile, 2011-11-06 15:47

nežinau, man atrodo, kad parodų rengimas yra daug kainuojančių žmogiškų išteklių ir finansų skyrimas "į šoną". Pagalvokit logiškai, kas tas parodas ir kada apsiimtų daryti šiam etape, jei menininkų darbai įsigyjami taip intensyviai (sprendžiant iš to, kaip dažnai papildoma naujais darbais svetainė). Juk negali keli žmonės daryt dešimt darbų vienu metu, o dar ir nuomotis patalpas kažkur. Tai reiktų pasidžiaugti, kad šiame etape vienas svarbiausių darbų - kūrinių įsigyjimas vyksta taip sparčiai. Tuo tarpu hudožniko kalbomis - dievaž, nereiktų tikėti. mmc populiarinimo gal ir trūksta, bet tikiu, kad viskam savas laikas. Pirma gi reikia turėti ką parodyti ir ką pasakyti bei vietą, kur rodyti, tada bus galima ir parodų padaryt ir prisistatyti. O šiaip, tai bent jau aš ne sykį esu gyvai užmačiusi mmc darbų skolintų įvairioms parodoms (šiuo metu kelios skulptūros ir tapybos galima aptikt Šerio parodoj NDG.) Sėkmės mecenatams - juk dar tik pradžia!

don gvozdikas, 2011-11-06 12:07

būtent, tęsti kamerinius pristatymus, kad ir kitoje modernesnėje aplinkoje, reikštų mmc veiklos viešinimą nuosekliu ir skaidriu būdu. dabartinė veikla kultūrinėj plotmėj apsiriboja gerb. mecenatės familiariais komentarais 7md arba skelbiamais investuojamų milijonų surokavimais... be to, hudožnik komentaruose jau yra minėjęs, kad skiriamos sumos faktinis adekvatumas pasižymi kuklesne potencija, atsižvelgiant į architektūrinės miesto strategijos situaciją... be to, miela redaktore, su neapsakomu nekantrumu laukiame "mirusio" menininko interviu publikacijos...

to gvozdikas, 2011-11-05 19:17

Kamerinė Budrytės paroda buvo vienetinis atvejis, o šiaip tai, man rodos, kad mmc veiklos kryptis pakankamai aiški - ne rengti parodas savo tam visai netinkamame ofisiuke, o pastatyti muziejų ir padaryti kolekciją prieinamą visuomenei.

don gvozdikas, 2011-11-05 18:20

pirmojo benefiso metu, toje "ofisinėje" erdvėje apsireiškė nemažas būrys išimtinai tik
šiuolaikiniu menu besidominčių personų. tad, rodės, mmc reiškinys jau a priori buvo pasmerktas padidintam dėmesiui ir įvairialypių gerbėjų traukai. žodžiu, sąlygos telkti aplink mmc galeriją visuomeninį suinteresuotą vienetą buvo pakankamos. tad galima dar kartą paklausti: kodėl kolekcionieriai nepasitikėjo savo iniciatyvos prestižu?

gete, 2011-11-05 17:33

tai kad mmc galerijos nėra, ten ofisinės patalpos, kurios netinkamos parodoms visiškai.

don gvozdikas, 2011-11-05 12:56

nežinau, neaišku ir neramu kaip projektas išsivystis iš teorinės stadijos. vien pažvelgus į architektūrinio konkurso perturbacijas kyla daug prieštaringų minčių apie galerijos savininkų norą būti aukščiau minios ir gėrėtis savo filantropiniu gestu. ir labai neaišku dėl mmc galerijos senamiestyje vienkartinio preliudo principo- kokios priežastys neleido visuomenei padaryti mažesnio mąstelio dovanos ir savo rimtų nuostatų pavyzdžiui laikyti šią erdvę atidarytą nuolatos?

Žmogus, 2011-11-04 20:05

Girdėjau kad sukaupti gerą meno kolekciją prireikia net 10 ar 30 metų.Per metus pripirkti ??????????? Gal .

rola, 2011-11-04 19:51

o kas lietuvoje yra geri meno kritikai - jurenaite , jablonskiene ir kuizinas su savo satelitais?

Lina, 2011-11-04 18:52

Institucines kritikos laikais kurti muzieju nera pati lengviausia uzduotis. Bet, aisku, zavi pati mintis, jog kazkas nutaria kazka kurti savo jegomis, uzuot masinant didelius dedes is svetur (cia butu Zuoko modelis). Kadangi salis maza, o geru meno kritiku ir menotyrininku nera gausu, konfliktu, be abejo, bus. Viena aisku, kad butina "kulturininku" diskusija, nes kai vieni zurnalistai raso ar percituoja, gaunasi nei sis, nei tas. 7md galetu pradeti tekstu serija siuo klausimu, kur butu kalbama ir apie nuolatines ekspozicijos turini, ir apie tai, kokia strategija remsis edukacija, kaip bus su naujais ir jaunais menininkais (nes MMC teigia siekiantis uzgriebti ir siu dienu menus), kaip bus su ismigravusiais menininkais, etc. Be koncepcines diskusijos viskas susivynios i finansiniu klausimu rakinejima.

mama, 2011-11-04 17:04

nuomone is salies, t.y. nedirbanciojo mmc centrui skambetu labiau itikinamai...

<< Sugrįžti į straipsnį

Komentuoti

Vardas:
Komentaras:
Maksimalus leistinas simbolių skaičius - 2000.
Jūs parašėte: 0
Susiję numerio straipsniai
Kiti susiję straipsniai
Straipsnio raktažodžiai


Festivaliai ir didžiosios šventės
Ieškoti