Įvykiai: Skaityti visus Rašyti
MUZIKA

Rusijos muzikų kalėdiniai vakarai


Anonsas


7MD informacija

Share |
Ivanas Počekinas
Lietuvos valstybinis simfoninis orkestras ir Rusijos Federacijos ambasada Lietuvoje pristato festivalio „Rusijos meno meistrų kalėdiniai vakarai“ koncertą. Sausio 15 d. 19 val. Vilniaus kongresų rūmuose koncertuos smuikininkas Ivanas Počekinas, diriguos Gintaras Rinkevičius. Skambės J. Sibelijaus ir N. Paganini kūriniai smuikui ir orkestrui.

1987 m. gimęs Rusijos smuikininkas I. Počekinas 2005 m. tapo tarptautinio N. Paganini smuikininkų konkurso Maskvoje nugalėtoju. Penkiolikos metų jis debiutavo Maskvos konservatorijos Didžiojoje salėje, grieždamas sudėtingą S. Prokofjevo Antrąjį koncertą smuikui.


I. Počekinas griežimo smuiku meną tobulino Maskvos valstybinės konservatorijos Akademinėje mokykloje, vėliau Vokietijoje, Kelno aukštojoje muzikos mokykloje, kur jo pedagogu buvo žinomas smuikininkas Viktoras Tretjakovas. Nuo 2008 m. yra Maskvos valstybinės filharmonijos artistas.


I. Počekino biografijos faktai stulbina karjeros spartumu. Dvidešimt metų vos perkopęs smuikininkas yra kviečiamas į garsias pasaulio koncertų sales. I. Počekinas grojo Rusijoje, Ispanijoje, Austrijoje, Vokietijoje, Italijoje, Prancūzijoje, Japonijoje ir kitur. 2006 m. I. Počekinas išleido savo įrašą kompanijoje „Philartis“, pasirašė kontraktą su įrašų kompanija „Naxos“, yra išleidęs įrašų su N. Paganini, S. Prokofjevo, P. Čaikovskio, I. Stravinskio ir kt. autorių kūriniais.


Akivaizdu, kad būdamas vieno svarbiausių smuikininkų konkursų Rusijoje nugalėtoju I. Počekinas savo repertuare ypatingą vietą skiria XIX a. virtuozo Niccolo Paganini kūrybai. Smuikininkas pasižymi puikia technika ir nepaprasta, jo amžiui nebūdinga menininko branda. Yra Maskvos valstybinės filharmonijos rengiamo projekto „XXI amžiaus žvaigždės“ dalyvis, buvo apdovanotas įvairių fondų stipendijomis, tarp jų - Rusijos federacijos Kultūros ministerijos stipendija (2002). I. Počekinas yra žinomo smuikų meistro sūnus ir griežia savo tėvo smuiku.


Sausio 15 d. koncerte klausytojai turės galimybę išgirsti du kūrinius smuikui ir orkestrui: Jano Sibelijaus Koncertą smuikui ir Nicolo Paganini Koncertą smuikui Nr. 1.


LVSO inf.

 

*  *  *„7 meno dienos“ Nr.2 (878), 2010-01-15

Versija spausdinimui

Komentarai

SnGRnggfP, 2012-02-15 16:27

Great stuff, you hepled me out so much!

Komentuoti

Vardas:
Komentaras:
Maksimalus leistinas simbolių skaičius - 2000.
Jūs parašėte: 0
Susiję numerio straipsniai
Kiti susiję straipsniai
Straipsnio raktažodžiai

Tapkite mūsų rėmėjais:

Festivaliai ir didžiosios šventės
Ieškoti