Įvykiai: Skaityti visus Rašyti
MUZIKA

Lietuvos 1000-mečiui dedikuotas koncertų turas Skandinavijoje


7MD informacija

Share |
Lietuvos kamerinis orkestras ir smuikininkas Julianas Rachlinas.
M. Raškovskio nuotr.
Lapkričio 4–9 d. Lietuvos kamerinis orkestras ir smuikininkas Julianas Rachlinas surengs turą pagrindinėse Skandinavijos koncertų salėse Danijoje (Kopenhagoje ir Orhuse), Norvegijoje (Osle) ir Švedijoje (Stokholme ir Orebro), paskutinis jo štrichas bus pažymėtas lapkričio 11 d. koncertu Vilniuje, Lietuvos nacionalinėje filharmonijoje.

Šis turas, inicijuotas LR kultūros atašė Danijoje, Islandijoje ir Norvegijoje, rengiamas minint epochinį Lietuvos istorijos įvykį – šalies vardo paminėjimo tūkstantmetį – ir reprezentuojant Vilnių, šiųmetę Europos kultūros sostinę.

 

1960 m. profesoriaus Sauliaus Sondeckio įkurtas, o nuo 2008 m. smuikininko Sergejaus Krylovo (Italija) vadovaujamas Lietuvos kamerinis orkestras yra vienas iškiliausių ir labiausiai pasaulyje įvertintų Lietuvos orkestrų. Jis pirmasis iš Lietuvos orkestrų debiutavo Vakarų pasaulyje ir dabar yra geriausiai žinomas šalies kolektyvas užsienyje. Kai 1976 m. Echternacho festivalyje Liuksemburge kritika puikiai atsiliepė apie jo pasirodymą, orkestrui atsivėrė naujos galimybės ir tarptautinis pripažinimas. Orkestras yra įrašęs daugiau kaip 100 įvairiausio repertuaro plokštelių ar kompaktinių diskų, pagrindinį dėmesį jis skyrė J.S. Bacho ir W.A. Mozarto muzikai. Kaip tik pastarojo autoriaus Simfonija Nr. 29 orkestras ir pradės turo koncertų programą.

 

Lietuvos nacionalinės filharmonijos, Danijos koncertų organizacijos „Copenhagen Artists“ bei Lietuvos Respublikos kultūros atašė Danijoje, Islandijoje ir Norvegijoje Lianos Ruokytės-Jonsson kartu su LR ambasadomis Kopenhagoje, Osle ir Stokholme organizuojamame ture po Europos Šiaurės šalis su Lietuvos kameriniu orkestru koncertuos Vilniuje gimęs smuiko virtuozas Julianas Rachlinas. Apie jo įstabų griežimą „The New York Times“ rašė: „Juliano Rachlino technika kerinti. Jo griežimą lydėjo romantinio virtuozo simbolika: sukrečiantys pasažai ir kūrybiškos tonų spalvos. Kita vertus, jo grojimą nužymėjo paprastumas ir atvirumas.“ Smuikininkas su orkestru atliks F. Liszto sonatos fantazijos „Perskaičius Dantę“ ir A. Piazzollos tango ciklo „Buenos Airių metų laikai“ aranžuotes smuikui ir orkestrui bei ispanų kino muzikos autoriaus Alberto Iglesiaso, išgarsėjusio muzika žinomiausiems Pedro Almodóvaro filmams, kompoziciją altui ir styginiams Factory of silence“ („Tylos fabrikas“).

 

LR Kultūros rėmimo fondo, LT Užsienio reikalų ministerijos ir Danijos kompanijų „Formuepleje A/S Fondsmæglerskab“, DFDS, COWI bei DSV solidžiai paremto koncertų turo paskutinis taškas – koncertas Lietuvos nacionalinės filharmonijos Didžiojoje salėje, „Vilnius – Europos kultūros sostinė 2009“ programos kontekste įvyksiančiame koncertų cikle „Viva Musica Via Baltica“, kuriame pristatoma „Via Baltica“ greitkelio siejamų šalių akademinės muzikos kultūra.


LNF inf.

 

*  *  *

„7 meno dienos“ Nr.40 (869), 2009-11-06

Versija spausdinimui

Komentarai

fbIPNLHN, 2011-10-23 21:01

People nromlaly pay me for this and you are giving it away!

Komentuoti

Vardas:
Komentaras:
Maksimalus leistinas simbolių skaičius - 2000.
Jūs parašėte: 0
Susiję numerio straipsniai
Kiti susiję straipsniai
Straipsnio raktažodžiai

Tapkite mūsų rėmėjais:

Festivaliai ir didžiosios šventės
Ieškoti