Deprecated: Function ereg_replace() is deprecated in /home/menodien/domains/7md.lt/public_html/archyvas/include/main.inc.php on line 82

Deprecated: Function ereg() is deprecated in /home/menodien/domains/7md.lt/public_html/archyvas/include/main.inc.php on line 191
7 meno dienos > Nr. 22 (990), 2012 birželio 01 d. > Kinas > Krokuvos kino festivalyje – lietuviškas filmas
Įvykiai: Skaityti visus Rašyti
KINAS

Krokuvos kino festivalyje – lietuviškas filmas


Kronika


7 MD

Share |
„UB Lama“
Gegužės 28 d. prasidėjo 52-asis Krokuvos kino festivalis. Tai vienas seniausių dokumentinių, animacinių bei trumpo metražo filmų festivalių Europoje.

Per 7 renginio dienas Krokuvoje bus parodyta apie 250 filmų iš viso pasaulio, kuriuos festivalio atrankos komisija atrinko net iš 2475 pretendentų. Krokuvos kino festivalio nugalėtojas bus ne tik nominuotas Europos kino akademijos apdovanojimui (europiniam „Oskarui“), bet ir be konkurso pretenduos į JAV „Oskarą“. 

 

Šiame festivalyje dalyvauja ir lietuvių režisierės Eglės Vertelytės filmas „UB Lama“, pasakojantis istoriją apie berniuką iš Mongolijos, kuris bando tapti budistų vienuoliu. Debiutinis „UB Lama“ – bendros D. Britanijos kino kompanijos WOSTOK ir studijos „Nominum“ gamybos filmas. Jis rodytas praėjusį rudenį festivalyje „Scanorama“, anksčiau sulaukė ir tarptautinių JAV festivalių dėmesio bei laimėjo pagrindinį prizą Stambule vykusiame dokumentinio kino festivalyje. 

 

Pagal „Nominum“ inf.

 

 

 

 

„7 meno dienos“ Nr.22 (990), 2012-06-01

Versija spausdinimui

Komentuoti

Vardas:
Komentaras:
Maksimalus leistinas simbolių skaičius - 2000.
Jūs parašėte: 0
Susiję numerio straipsniai
Kiti susiję straipsniai
Straipsnio raktažodžiai

Tapkite mūsų rėmėjais:

Festivaliai ir didžiosios šventės
Ieškoti