Deprecated: Function ereg_replace() is deprecated in /home/menodien/domains/7md.lt/public_html/archyvas/include/main.inc.php on line 82

Deprecated: Function ereg() is deprecated in /home/menodien/domains/7md.lt/public_html/archyvas/include/main.inc.php on line 191
7 meno dienos > Nr. 23 (899), 2010 birželio 11 d. > Repertuarai > Savaitės filmai
Įvykiai: Skaityti visus Rašyti
REPERTUARAI

Savaitės filmai


Birželio 11-17


7 MD

Share |
A komanda **

Šį sezoną pramoginiame amerikiečių kine dominuoja 9-ojo dešimtmečio nostalgija. Kinas grįžta prie mėgstamų personažų ir motyvų. Joe Camahanas prisiminė kadaise populiarų serialą, bet perkėlė jo personažus į Irako karo laikus. Grupė šio karo veteranų įsivelia į žmogžudystę ir nori bet kokia kaina atgauti gerą vardą. Pagrindinius vaidmenis sukūrė Bradley Cooperis, Liamas Neesonas, Jessica Biel (JAV, 2010). (Vilnius, Kaunas, Klaipėda)

 

Myliu tave, Filipai Morisai ***

Tikrais faktais paremtas pasakojimas apie Steveną Russellą - vyrą ir tėvą, kuris atsidūrė viename Teksaso kalėjime. Nusprendęs nebeslėpti savo tikrosios seksualinės orientacijos, Stevenas paliko namus ir įsikūrė pajūryje. Čia jis suprato, kad gėjaus gyvenimas yra brangus, todėl ėmė vogti ir apgaudinėti. Atlikdamas bausmę, vyras įsimylėjo kitą kalinį. Tai buvo meilė iš pirmo žvilgsnio. Kai šis atsidūrė laisvėje, Russellas net keturis kartus bandė pabėgti iš kalėjimo. Bandymai pabėgti susiję su įvairiais triukais, kai, pavyzdžiui, apsimetė miręs nuo AIDS, perdažė kalinio drabužius, pailgino jo bausmės laiką iki 144 metų. Tai - aliuzija į George'ą Bushą, kuris 1998 m., kai Russellas gavo tokį žiaurų nuosprendį, buvo Teksaso gubernatoriumi. Pagrindinius vaidmenis filme sukūrė Jimas Carrey (pasak kritikų, šis filmas - vienas drąsiausių jo karjeroje) ir Ewanas McGregoras. Linksmo ir puikiai suvaidinto filmo režisieriai yra Glennas Ficarra ir Johnas Requa (JAV, Prancūzija, 2010). (Vilnius)

 

Persijos princas: laiko smiltys **

Pagal populiarų kompiuterinį žaidimą sukurtas filmas perkelia į VI a. Persiją. Pagrindinis herojus jaunas princas karo žygyje susiduria su dviem keistais dalykais - magišku kardu ir smėlio laikrodžiu, kuriame slypi laiko smėlis, galintis paversti žmones smėlio pabaisomis. Mike'o Newello filme vaidina Jake'as Gyllenhaalas, Gemma Arterton, Benas Kingsley, Alfredas Molina (JAV, 2010). (Vilnius, Kaunas, Klaipėda, Šiauliai, Panevėžys)

 

Ponas ir ponia Gangsteriai **

Robertas Luketicas kūrė komedijas apie blondines. Ši komedija apie samdomus žudikus taip pat niekuo nenustebins. Filmo heroje blondinė kompiuterių specialistė (Katherine Heigl) atostogaudama sutiko idealų vyrą (Ashton Kutcher). Atostogų nuotykis greit pasibaigs vestuvėmis. Netrukus jauna žmona sužinos, kad mylimasis yra samdomas žudikas, kuris iš meilės jai atsisakė profesijos. Tačiau jo „kolegos“ nenori su tuo susitaikyti ir trokšta sunaikinti porą. Kas jiems lieka? Jei atspėjote, tai lengvai atspėsite ir kitus siužeto posūkius (JAV, 2010). (Vilnius, Kaunas, Klaipėda)

 

Robinas Hudas ****

Kanų kino festivalį atidaręs Ridley Scotto kūrinys esą gimė iš noro sukurti visiškai kitokį filmą ne tik apie vieną garsiausių istorijoje plėšikų, bet ir apie vieną populiariausių kino istorijoje personažų. Scotto ir Russello Crowe duetas jau ne kartą įrodė, kad sugeba nustebinti net ir didžiausius skeptikus. Jiems talkina Cate Blanchett, kurią taip pat sunku įsivaizduoti dorybingos siuvinėtojos Marianos vaidmenyje. Šioje spalvingoje kostiuminėje viduramžių dramoje taip pat vaidina Markas Strongas, Kevinas Reynoldsas, Oscaras Isaacas, Markas Addy (D. Britanija, JAV, 2010). (Vilnius, Kaunas, Klaipėda, Šiauliai)

 

Šrekas: ilgai ir laimingai ***

Ką dar gali padaryti populiarus personažas, kuris jau nukovė baisų slibiną, išgelbėjo gražią princesę ir padėjo savo uošvių karalystei išbristi iš krizės? Jis gali ramiai užbaigti savo dienas namuose prie židinio. Tačiau Šrekas tapo tikra įžymybe ir nostalgiškai prisimena laikus, kai galėjo savo išvaizda bauginti naivuolius. Toks užsisvajojęs Šrekas lengvai tampa apgaviko auka ir pasirašo sutartį. Šrekas turėjo atsidurti savo jaunystės laikuose, bet pateko į visai kitą realybę, kurioje tokie kaip jis yra medžiojami. Tad jam ir vėl teks nelengva užduotis viską sugrąžinti į savo vietas (rež. Mike'as Mitchellas, JAV, 2010). (Vilnius, Kaunas, Klaipėda, Šiauliai, Panevėžys)


****** - šedevras, ***** - pasižiūrėti būtina, **** - geras filmas, *** - būna ir geriau, ** - jei turite daug laiko, * - niekalas


 

 

 

„7 meno dienos“ Nr.23 (899), 2010-06-11

Versija spausdinimui

Komentuoti

Vardas:
Komentaras:
Maksimalus leistinas simbolių skaičius - 2000.
Jūs parašėte: 0
Susiję numerio straipsniai
Kiti susiję straipsniai
Straipsnio raktažodžiai

Tapkite mūsų rėmėjais:

Festivaliai ir didžiosios šventės
Ieškoti