Deprecated: Function ereg_replace() is deprecated in /home/menodien/domains/7md.lt/public_html/archyvas/include/main.inc.php on line 82

Deprecated: Function ereg() is deprecated in /home/menodien/domains/7md.lt/public_html/archyvas/include/main.inc.php on line 191
7 meno dienos > Nr. 16 (892), 2010 balandžio 23 d. > Kinas > „Skalvijos“ kino akademijoje – atvirų durų diena mokiniams
Įvykiai: Skaityti visus Rašyti
KINAS

„Skalvijos“ kino akademijoje – atvirų durų diena mokiniams


Kronika


7MD informacija

Share |
SKA filmavimas
Jaunųjų kino mėgėjų, besidominčių filmų kūrimu, „Skalvijos“ kino centras laukia šeštadienį, balandžio 24 d. 11 val. Čia vyks atvirų durų diena – vyresniųjų klasių mokiniams bus pristatytas edukacinis projektas „Skalvijos“ kino akademija.

Moksleiviai bus supažindinti su akademijos studijų programomis – vaidybinio ir dokumentinio kino, galės pakalbinti dėstytojus – kino režisieres Janiną Lapinskaitę, Jūratę Samulionytę, Liną Lužytę, kino kritikę Izoldą Keidošiūtę, operatorių Simoną Glinskį, susipažins su dabartiniais akademijos studentais ir pamatys dokumentinį filmą apie „Skalvijos“ kino akademiją.

 

Skalvijos“ kino akademija skirta kūrybingiems, aktyviems, komandoje norintiems dirbti jaunuoliams, dar ieškantiems savęs, tačiau jau norintiems realizuoti savo vizualinius gebėjimus ir susipažinti su kino specifika“, – sako režisierė Jūratė Samulionytė, nuo rudens „Skalvijos“ kino akademijoje dėstysianti dokumentinį kiną.

 

Skalvijos“ kino akademijoje studentams vyksta specialybės paskaitos, kino istorijos paskaitos bei praktiniai užsiėmimai, jų metu mokomasi dirbti su kino technika (kameros, apšvietimas ir kt.).

 

Vaidybinio kino programa trunka dvejus metus. Keturi studijų semestrai skirti skirtingiems kūrybinio proceso etapams: kino dramaturgijai, režisūrai, montažui, darbui su aktoriais, gilinimuisi į operatoriaus darbo ypatumus. Kiekvieno semestro pabaigoje akademijos studentų sukurtus trumpametražius filmukus galima išvysti viešose peržiūrose „Skalvijos“ kino centre.

 

Dokumentinio kino programą pasirinkę jaunieji kino mėgėjai studijuoja vienus metus. Jie susipažįsta su dokumentinio kino istorija ir teorija, gilinasi į dokumentinio kino gamybos specifiką bei patys kuria trumpas istorijas iš realaus gyvenimo.

 

Akademijoje taip pat dėstoma ir kino teorijos bei analizės programa, į kurią studentai renkami kas dvejus metus.

 

Kinas – tai kompleksiškas menas, čia svarbu ir vizualika, ir technika, ir režisūriniai gebėjimai, ir aktoriaus darbas. „Skalvijos“ kino akademijoje vyresniųjų klasių mokiniai galės pasirinkti, kas jiems arčiausiai širdies. Būna, kad Akademiją pradeda lankyti jaunuoliai, svajojantys tapti aktoriais, bet vėliau labiau susidomi kino režisūra ir savo jėgas nukreipia kita linkme. Taip Akademijoje pamažu atsiskleidžia skirtingi jų gebėjimai“, – įsitikinusi J. Samulionytė.

 

2007 metais įkurtoje „Skalvijos“ kino akademijoje šiuo metu studijuoja 60 vyresniųjų klasių mokinių. Čia teorines ir praktines paskaitas bei seminarus veda kino režisierės Giedrė Beinoriūtė, Ramunė Čekuolytė ir Janina Lapinskaitė, kino kritikė Izolda Keidošiūtė, režisierius Antanas Gluskinas ir operatorius Simonas Glinskis. 

 

Moksleivių registracija į „Skalvijos“ kino akademiją prasidės birželio 1 d. ir truks visą vasarą, atranka vyks rugsėjo pradžioje. Daugiau informacijos apie „Skalvijos“ kino akademijos atvirų durų dieną rasite www.skalvija.lt.


Skalvijos“ inf.


„7 meno dienos“ Nr.16 (892), 2010-04-23

Versija spausdinimui

Komentuoti

Vardas:
Komentaras:
Maksimalus leistinas simbolių skaičius - 2000.
Jūs parašėte: 0
Susiję numerio straipsniai
Kiti susiję straipsniai
Straipsnio raktažodžiai

Tapkite mūsų rėmėjais:

Festivaliai ir didžiosios šventės
Ieškoti