Įvykiai: Skaityti visus Rašyti
TEATRAS

OKT „Hamletas" metus pradėjo išvykomis


Svetur


7MD informacija

Share |
OKT/Vilniaus miesto teatro spektaklis Williamo Shakespeare'o „Hamletas" (rež. Oskaras Koršunovas) sausio 21 ir 22 d. buvo suvaidintas Italijoje, „Teatro di Roma" Romoje.

Tai jau antras kartas, kai OKT vaidina šiame teatre: pirmas buvo 2005 m., kai „Teatro di Roma", viename iš Europos teatrų sąjungos (UTE) teatrų, buvo surengtas 14-asis UTE festivalis. Tuomet čia buvo suvaidinta „Įstabioji ir graudžioji Romeo ir Džuljetos istorija" (rež. O. Koršunovas). Spektaklį žiūrovai puikiai priėmė, ir šiemet „Teatro di Roma" nusprendė pakviesti naujausią O. Koršunovo spektaklį „Hamletas" 2009-ųjų teatro užsienio programai atidaryti. „Hamletas" vaidinamas viename iš dviejų „Teatro di Roma" priklausančių teatrų - „Teatro Argentina". Iškart po „Hamleto", sausio 24 ir 25 d., „Teatro Argentina" sceną užims britų garsenybė Stevenas Berkoffas: aktorius, režisierius ir dramaturgas suvaidins monospektaklį „One Man".

OKT „Hamletas", kurio pasaulinė premjera įvyko praėjusių metų rugsėjį Norvegijoje, Stavangeryje,
2008-ųjų Europos kultūros sostinėje, kartu su Lietuvos nacionaline programa „Vilnius - Europos kultūros sostinė 2009", prodiusavusia šio spektaklio pastatymą, kelione į Romą pradeda savo nuo pat atsiradimo tarptautinę biografiją. (Nors tiksliau būtų sakyti - tarptautinę dar iki atsiradimo, kadangi spektaklio eskizas praėjusių metų balandį buvo parodytas Graikijoje, Salonikuose, kur vyko „Europos teatro premijos" renginiai ir kur į „Sugrįžimų" programą buvo pakviestas Europos Naujosios teatro realybės prizą 2006 m. laimėjusio režisieriaus Oskaro Koršunovo naujausias darbas.) Rudenį užsienio svečiams parodytas Vilniaus tarptautiniame teatro festivalyje „Sirenos 2008", „Hamletas" jau sulaukė ne vieno kvietimo vaidinti už Lietuvos ribų.

Tačiau ne mažiau svarbu tai, kad iškart po gastrolių Romoje „Hamletas" bus intensyviai vaidinamas Lietuvos publikai.

Vilniuje vasario 2, 3 ir 4 d. spektaklis bus parodytas naujoje erdvėje - iš rekonstrukcijai uždaromos „Menų spaustuvės" „Hamletas" persikels į dar menkai vilniečiams pažįstamą, bet neabejotinai dėmesio vertą naują teatro aikštelę - M.K. Čiurlionio menų mokyklos Šokio teatrą (T. Kosciuškos g. 11). Praėjusių metų pabaigoje atidarytas Šokio teatras su 400 vietų žiūrovų sale, kuriame Europos Sąjungos struktūrinių fondų lėšomis įrengta šiuolaikiška scenos aparatūra, žada tapti sostinės scenos menams svarbia vieta. (Beje, atkreipiame žiūrovų dėmesį, kad „Hamletas" nebus vaidinamas Rusų dramos teatre, kaip buvo skelbta anksčiau.) Vasario 7 d. „Hamletas" bus parodytas Kaune, Girstučio kultūros rūmuose, o vasario 21 d. - Klaipėdoje, kultūros centre „Žvejų rūmai". Kovą ir balandį „Hamletas" vėl bus vaidinamas Vilniuje, jau minėtoje Šokio teatro salėje.


OKT/Vilniaus miesto teatro inf.

„7 meno dienos“ Nr.3 (832), 2009-01-23

Versija spausdinimui

Komentarai

guYRKttnwtEHT, 2012-01-08 22:53

This is way betetr than a brick & mortar establishment.

Komentuoti

Vardas:
Komentaras:
Maksimalus leistinas simbolių skaičius - 2000.
Jūs parašėte: 0
Susiję numerio straipsniai
Kiti susiję straipsniai
Straipsnio raktažodžiai

Tapkite mūsų rėmėjais:

Festivaliai ir didžiosios šventės
Ieškoti