Įvykiai: Skaityti visus Rašyti
MUZIKA

Išrinkti 2011-ųjų „Operos švyturiai“


Kronika


7 MD

Share |
„Švyturių“ komisija
Viena gražiausių Lietuvos nacionalinio operos ir baleto teatro tradicijų, „Švyturių“ apdovanojimai, šiemet švenčia jubiliejų. Dešimtą kartą, pasibaigus metams ir įvertinus visų metų pastatymus bei sukurtus vaidmenis LNOBT scenoje, renkami geriausi metų operos ir baleto solistai. Šie apdovanojimai, įsteigti teatro rėmėjų UAB „Švyturys-Utenos alus“, – tai padėka už sezono darbus ryškiausiems šalies metų operos ir baleto artistams.

Šiais metais apdovanojimų ceremonija jubiliejaus proga vyks kitaip nei įprastai. Sausio 6 d. LNOBT visus kviečia į iškilmingą „Operos švyturių“ gala koncertą Didžiojoje scenoje. Koncerte dalyvaus visi praėjusių metų „Švyturių“ laureatai, geriausi LNOBT operos ir baleto solistai, grieš teatro simfoninis orkestras, diriguojamas Roberto Šerveniko. Vakaro metu bus paskelbti ir 2011-ųjų „Operos švyturiai“.

Koncerto metu tradicinėmis „Operos Švyturių“ statulėlėmis bus apdovanoti ir 2011 m. Švyturiai. „Prieš dešimtmetį „Švyturio – Utenos alaus“ žmonės apsisprendė kiekvienų metų pabaigoje išskirti ir apdovanoti ryškiausias Lietuvos operos ir baleto sezono žvaigždes. Kartu su jumis džiaugiamės, kad Operos Švyturių nominacijos tapo ilgamete Lietuvos muzikos ir kultūros gyvenimo tradicija, – teigia UAB „Švyturys – Utenos alus“ generalinis direktorius Rolandas Viršilas. – Apdovanojimai geriausiems šalies operos ir baleto artistams – mūsų paramos Lietuvos kultūrai ir menui programos flagmanas.“

„Švyturių“ apdovanojimai jau peržengė projekto iniciatorių bendruomenės ribas ir sulaukė didžiulio visuomenės susidomėjimo. „Švyturio“ vardas – ne tik mūsų teatro Metų solisto įvertinimas, jis tapo geriausio visoje Lietuvoje operos ar baleto solisto garbės vardu. Taip išaugusi iniciatyva gerokai pranoko prieš dešimtmetį puoselėtus mūsų lūkesčius“, – sakė Gintautas Kėvišas, Lietuvos nacionalinio operos ir baleto teatro generalinis direktorius.

Reaguojant į teatro scenoje pasirodančius pastatymus, į solistų sukurtus vaidmenis, keitėsi ir „Švyturių“ apdovanojimo tradicijos. 2009 m. pradėti teikti apdovanojimai už profesionaliai sukurtus antraplanius vaidmenis (šios nominacijos prizą įsteigė LNOBT Paramos fondas), o 2007 m., reaguojant į spektaklio „Mažasis princas“ premjerą, buvo įsteigta Mažosios operos vilties nominacija. Šiemet specialioji teatro nominacija pažymėjo Ryškiausią metų debiutą. Kartais dėl įvairių priežasčių nominacijų sumažėdavo, bet niekada jų nebuvo mažiau nei keturios.

LNOBT inf.


„7 meno dienos“ Nr.1 (969), 2012-01-06

Versija spausdinimui

Komentarai

QvIjqfyOIdoRKeAocRG, 2012-02-16 18:44

?perche sei tutta pronieessa ? hai visto che jovanotti esce con nuove date tour in inverno ? appunto appunto cosa ? appunto sono pronieessa : di Nino Frassica non si hanno ancora date certe per il tour invernale e questo mi rattrista parecchio , mannaggiache ce ne sarebbe bisogno in tanti uffici di Nino Frassica in tour che lui neanche se ne rende conto , mannaggia . . . . . . . . . . . . .

Komentuoti

Vardas:
Komentaras:
Maksimalus leistinas simbolių skaičius - 2000.
Jūs parašėte: 0
Kiti susiję straipsniai
Straipsnio raktažodžiai

Tapkite mūsų rėmėjais:

Festivaliai ir didžiosios šventės
Ieškoti