Įvykiai: Skaityti visus Rašyti
REPERTUARAI

Savaitės filmai


7MD informacija

Share |
„Žalioji zona”

4-asis lygmuo *

Dar vienas fantastinis trileris, kuriame pagrindinis vaidmuo teko Millai Jovovich. Šįkart ją baimė persekios laukinėje Aliaskoje, tarp sniegynų ir nepaaiškinamų reiškinių bei siaubingas paslaptis slepiančių žmonių. Režisierius ir scenarijaus autorius Olatunde Osunsanmis aiškina, kad filme pasakojamos istorijos pagrindas paimtas iš gyvenimo (JAV, 2009). (Vilnius, Kaunas, Klaipėda, Šiauliai)


Alisa stebuklų šalyje ****

Vienas labiausiai laukiamų šių metų filmų. Neišsenkanti Timo Burtono fantazija šįkart atgaivins Oksfordo matematikos mokytojo Lewiso Carrollo fantazijas, kurias jam sužadindavo mažos mergaitės. Istorija apie Alisą, kuri vieną dieną nusprendė pasivyti Baltąjį triušį ir įkrito į duobę, ekranizuota ne kartą, bet šįkart ji atgis 3D ekrane. Duobės dugne guli mažas raktelis, kuris gali atrakinti visas duris... Spalvingus ir keistus filmo personažus suvaidino Mia Wasikowska, Johnny Deppas, Helena Bonham-Carter, Anne Hathaway, Michaelas Sheenas (JAV, D. Britanija, 2010). (Vilnius, Kaunas, Klaipėda, Šiauliai, Panevėžys)


Coco prieš Chanel ***

Režisierę Anne Fontaine visada domino, kas suformavo mados ikoną, kuri XX a. pradžioje pakeitė moters įvaizdį, sukūrė amžinąją mažą juodą suknelę, įkvėpė nemirtingą „Chanel Nr. 5“. Tokios legendos gyvenimas – dėkinga medžiaga biografiniam filmui. Kokia buvo Coco – našlaičių prieglaudos auklėtinė, nevykusi dainininkė, turtingų vyrų išlaikytinė, maištautoja ir vizionierė – prieš tapdama garsiąja valdingąja Coco Chanel. Filmo pagrindas – ilgametės žurnalo „Elle“ redaktorės, rašytojos Edmonde Charles-Roux knyga. Pagrindinį vaidmenį filme sukūrė Audrey Tautou, matyt, jai atėjo laikas keisti saldžiosios Amelijos iš Monmartro įvaizdį. Ar valdinga, šalta, vieniša madų diktatorė – jos tikrasis naujas amplua, įsitikinkite patys. Taip pat vaidina Alessandro Nivola, Marie Gillain, Benoit Poelvoorde, Emmanuelle Devos (Prancūzija, 2009). (Vilnius, Kaunas, Panevėžys)

Broliai *

Jaunas vyras guodžia savo Afganistane dingusio brolio našlę. Tačiau brolis nežuvo, jis grįš ir jauną šeimą ims draskyti melodramatiški prieštaravimai. Jimas Sheridanas šį filmą sukūrė pagal kitą – danės Susanne Bier „Brolius“, kuriuos rodė ir „Scanorama“. Bet pastarojo silpnybių Holivudas nesugebėjo paversti privalumais. Amerikietiškas perdirbinys net akivaizdžiai silpnesnis, nepaisant gerų aktorių Jake’o Gyllenhaalo, Natalie Portman, Tobey Maquire’o pastangų (JAV, 2010). (Vilnius, Kaunas)


Kartą Romoje *

Pagrindinė filmo herojė – nekilnojamojo turto agentė, vieniša gražuolė, kuriai nelieka laiko asmeniniam gyvenimui. Kai jos jaunesnioji sesuo išteka Romoje, agentė taip pat skrenda į amžinąjį miestą. Žinoma, ten ji pamato garsųjį meilės fontaną. Grįžus į JAV merginos lūkesčiai pradeda pildytis... Jau iš trumpo filmo aprašymo akivaizdu, kad šios romantinės komedijos auditorija nelabai išranki, todėl ji nesipriešindama leis sau kimšti į galvą turistinius Romos vaizdelius ir banalias meilės istorijas. Ypač prisimenantiems genialias „Romos atostogas“ patartina nesivarginti. Marko Steveno Johnsono filme vaidina Kristen Bell, Joshas Duhamelis, Jonas Hederis (JAV, 2008). (Vilnius, Kaunas, Klaipėda, Panevėžys)


Keliamieji metai ***

Pasak airių, jei moteris pasipirš vyrui paskutinę keliamųjų metų vasario dieną, jis negali pasakyti „ne“. Amerikietė Ana vyksta į Dubliną pasiūlyti savo vaikinui susituokti. Ji turi spėti iki vasario 29-osios. Jos planus imasi griauti gamta, bet merginos neatbaido net šimtai kilometrų, kuriuos per audrą ji turės įveikti kartu su nauju pažįstamu barmenu Deklanu... Anando Tuckerio romantinėje komedijoje pagrindinius vaidmenis sukūrė Amy Adams, Matthew Goode, Kaitlin Olson, Adam Scott (JAV, 2010). (Vilnius, Kaunas, Šiauliai)


Kuždesių sala ****

...Į saloje įkurtą kalėjimą – ligoninę pavojingiems nusikaltėliams psichopatams – atvyksta du policininkai: Tedis Denielsas (Leonardo DiCaprio) ir jo naujas partneris (Mark Ruffalo). Jie tiria serijinės žudikės dingimą iš aklinai uždarytos kameros. Tyrimas sutampa su audra, kuri nusiaubia salą. Denielsui vis daugiau įtarimų kelia ligoninės gydytojų metodai. Jis nuolat prisimena Antrojo pasaulinio karo metais išvaduotą vokiečių konclagerį, nusižudžiusį jo komendantą ir tragišką savo žmonos mirtį. Įtampa, įtarimai, nuojautos, kad saloje vyksta kažkas baisaus, vis auga. Naktiniai košmarai atskleidžia slaptas Tedžio baimes. Po truputį jos ima materializuotis. Tedis pasijunta įkalintas šitame nuojautų labirinte. Naujausias Martino Scorsese filmas sukurtas pagal Denniso Lehane’o trilerį, bet tai nėra įprasta ekranizacija, filmas detektyvų, siaubo ir paslapčių mėgėjams, nors pastarieji gaus, ko tikėjosi, ir net daug daugiau. Pasinėręs į filmo paslapčių narpliojimą, žiūrovas patirs dar didesnį malonumą – galimybę kartu su režisieriumi tyrinėti stiliaus, žanro ir kitų specifinių kino kalbos elementų ypatybes, atpažinti klasikinių filmų užuominas. Bet šis savotiškas 6-ojo dešimtmečio amerikiečių kino ekstraktas – tirštas, prisodrintas spalvų, garsų, charakterių – dar yra ir galimybė pakeliauti po žmogaus psichikos labirintus (JAV, 2010). (Vilnius, Kaunas, Klaipėda, Panevėžys, Marijampolė)


Pasodinsiu savo eks *

Andy Tennantas – vienas produktyviausių amerikiečių komedijų gamintojų. Pavadinti jo kūrinius banaliais reiškia nepasakyti nieko. Šiame filme būtina juoktis iš to, kad nusikaltėlių gaudytojas (labai vyriškas Geraldas Butleris) turi sugauti savo buvusią žmoną (labai moteriška Jennifer Aniston), kuris nesugrįžo kalėjiman po trumpų atostogų. Ji bėga, o jis gaudo... Taip pat vaidina Christine Baranski, Jasonas Sudeikis, Peteris Greene’as (JAV, 2010). (Vilnius, Kaunas, Klaipėda Šiauliai)


Žalioji zona ***

Prieš kelerius metus Paulas Greengrassas buvo tarp tų daugiausiai žadančių jaunų režisierių. Bet jis pasirinko ne ambicingą kiną, o filmus apie superagentą Borną. Naujas filmas – bandymas grįžti prie aktualių temų ir nekomercinio kino. Jis nukelia į Iraką, 2003-iuosius, pirmas karo dienas, kai niekuo nebuvo galima pasitikėti, o kiekvieno veiksmo pasekmės buvo nenumatomos. Filmo herojus Rojus (Mattas Damonas) kartu su būriu siunčiamas ieškoti masinio naikinimo ginklo, kuris esą saugomas dykumoje. Kariai juda nuo vieno pavojaus prie kito, visur jų tyko minos. Po truputį keičiasi ir tikslas. Veikdamas tarp prieštaringų tikslų vedamų žvalgybos agentų, Rojus suranda patį pavojingiausią ginklą – tiesą. Taip pat vaidina Jasonas Isaacsas, Gregas Kinnearas, Amy Ryan, Khalidas Abdalla (D. Britanija, Ispanija, JAV, Prancūzija, 2009). (Vilnius, Kaunas, Klaipėda, Šiauliai)

„7 meno dienos“ Nr.12 (888), 2010-03-26

Versija spausdinimui

Komentuoti

Vardas:
Komentaras:
Maksimalus leistinas simbolių skaičius - 2000.
Jūs parašėte: 0
Susiję numerio straipsniai
Kiti susiję straipsniai
Straipsnio raktažodžiai

Tapkite mūsų rėmėjais:

Festivaliai ir didžiosios šventės
Ieškoti