Įvykiai: Skaityti visus Rašyti
EUROPOS KULTŪROS SOSTINĖ 2009

Pirmasis tarptautinis menų čempionatas „Art-o-tlonas“


Kronika


7MD informacija

Share |

Lietuvoje prasideda pirmasis tarptautinis menų čempionatas „Art-o-tlonas“, šalies gyventojus stebinsiantis įvairiomis kūrybiškumo formomis. Realybės šou, sporto čempionato ir kūrybinių dirbtuvių formatus mėginsiantis jungti „Vilnius - Europos kultūros sostinė“ projektas šiuo metu aktyviai ieško dalyvių, siekiančių save ir savo kūrybą pristatyti plačiajai auditorijai. Septynis „Art-o-tlono“ etapus, kuriuose bus rungiamasi dėl geriausio menininko vardo, tiesiogiai transliuos Lietuvos televizija.

„Čempionate dalyvausiantys jaunieji menininkai bus skatinami atskleisti įvairiausius talentus. Kiekvieną savaitę jiems bus pateikiamos vis kitos užduotys, reikalaujančios išskirtinio kūrybinio sprendimo. Savo darbų pranašumu kūrėjai turės įtikinti ne tik ekspertų komisiją, bet ir žiūrovus, kurie už savo favoritus galės balsuoti tiek SMS žinutėmis, tiek skambučiais“, - sakė vienas iš projekto įkvėpėjų Žilvinas Lilas, Kelno medijų meno akademijos profesorius.

 

Pasak jo, atrenkant dalyvius, bus vertinami ne tik jų meniniai gebėjimai, bet ir tinkamas pasirodymas prieš kameras. Pirmasis atrankos etapas bus vykdomas potencialius dalyvius atrenkant pagal jų užpildytas anketas. Atrinkti kandidatai iš visos Europos bus pakviesti į antrąjį etapą, kurio metu bus imami interviu ir atliekami bandomieji filmavimai. Čempionato dalyviai paaiškės gegužės antroje pusėje.

 

Čempionate netruks ir visuomenėje gerai pažįstamų veidų. Ekspertų komisiją sudarys kultūros, sporto ir pramogų verslo veikėjai, o čempionatui įpusėjus prie kiekvienos dalyvių komandos prisidės ir po vieną Lietuvos padangės žvaigždžių. Garsūs žmonės įsitrauks į kūrybinį procesą ir rungsis už savo komandos pergalę.

 

Iš viso bus atrinkta 16 meno čempionato dalyvių, jie sudarys keturias komandas. Kartu gyvendami ir kurdami jie dalyvaus beveik du mėnesius truksiančiame kūrybinių išbandymų maratone. „Art-o-tlonas“ taip pat daug dėmesio skiria edukaciniam projekto aspektui. Kuriančias komandas bus galima stebėti tiesiog užsukus į specialias kūrybines dirbtuves. Čempionato metu taip pat vyks ir atviros paskaitos, jas skaitys iš visos Europos atvykę garsūs šiuolaikinio meno ir kultūros tyrinėtojai.

 

Registracija į dalyvių atranką menų čempionatui „Art-o-tlonas“ tęsis iki balandžio 12 dienos. Visi susidomėję projektu kviečiami pildyti paraiškos formas interneto svetainėje www.artothlon.com/lt/.

„Art-o-tlonas“ yra projektų ciklo „Europos menų mokykla“ dalis. Projektą finansuoja LR kultūros ministerija ir Europos Komisija, Kultūros rėmimo fondas.

 

„Art-o-tlono“ inf.

 

*  *  *

„7 meno dienos“ Nr.14 (843), 2009-04-10

Versija spausdinimui

Komentarai

RuXhaYkYCVsfAQbeaC, 2011-10-23 09:34

These topics are so cnofisung but this helped me get the job done.

Komentuoti

Vardas:
Komentaras:
Maksimalus leistinas simbolių skaičius - 2000.
Jūs parašėte: 0
Kiti susiję straipsniai
Straipsnio raktažodžiai

Tapkite mūsų rėmėjais:

Festivaliai ir didžiosios šventės
Ieškoti