Įvykiai: Skaityti visus Rašyti
Dailės muziejus

Šalys, pažįstamos iš valdovų veidų

Ona Mažeikienė
Simonas Bogušovičius. Žygimanto Vazos portretas. 1611–1613 m. Lvovo nacionalinė dailės galerija
Muziejų metais Lietuvos muziejai dar labiau stengiasi sudominti naujais renginiais: parodyti, kad muziejai yra gyvi ir ne tik saugo kultūros paveldą, bet ir atskleidžia naujausius atradimus. Nacionalinis muziejus Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės valdovų rūmai su Lietuvos dailės muziejumi, bibliotekomis ir kitais partneriais jau anksčiau yra surengę keletą išskirtinių tarptautinių parodų (Žalgirio mūšio 600 m., Sapiegos... ir kt.). Vienu reikšmingiausių akcentų išskirčiau parodą „Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės valdovų ir didikų portretai iš Ukrainos muziejų“, eksponuojamą Vilniaus paveikslų galerijos aštuoniose salėse.

Elenos Kniūkštaitės tapybos paroda

7 MD
Elena Kniūkštaitė. „Giminės“. 1975 m.
Lietuvos dailės muziejus kartu su „Eglės galerija“ sausio 14 d., penktadienį, 16 val. Vilniaus paveikslų galerijoje (Didžioji g. 4) atidaro retrospektyvinę Elenos Kniūkštaitės tapybos parodą, kuri veiks iki kovo 20 d.

Iš praeities sutemų

Arvydas Maciulevičius
Iš parodos „Baltų menas“. Arvydo Maciulevičiaus nuotrauka
Lietuviams smagiai dainuojant minias pritraukusioje Dainų šventėje, Vilniuje vyko ir daugiau kultūros valstybingumą kurstančių renginių. Liepos 5 d. Taikomosios dailės muziejuje atidarytos trys unikalios parodos: „Lietuva senuosiuose istorijos šaltiniuose“, „Vavelis Vilniuje. Nuo Jogailaičių iki Abiejų Tautų Respublikos pabaigos“ ir „Baltų menas“.

Ragai ir nagai

Paulina Pukytė
Nuotrauka iš parodos „Stumbro medžioklė”
Kaip mus moko ne viena, kaip senovėje, o kelios partijos, - pateisinti galima viską, reikia tik labai pasistengti. Taigi ir Lietuvos dailės muziejus labai labai pasistengė, kad nužudytų žvėrių ragai, nagai, iltys ir iškamšos, tai yra Algirdo Mykolo Brazausko ir Co medžioklės trofėjai, įgautų dailės kūrinių (?) bei nacionalinio turto, kultūros paveldo ir tautos pasididžiavimo statusą. Aplink šiuos trofėjus kruopščiai suruošta ir Radvilų rūmuose išeksponuota labai rimta paroda „Stumbro medžioklė".

Įspūdžiai, vos telpantys į paveikslo rėmus

Monika Krikštopaitytė
Niko Pirosmani. „Moteris su bokalu alaus” Nuotrauka iš LDM archyvo
Atvežant žvaigždes, kaip visada, neišvengiama skambių pareiškimų, pavyzdžiui, kad genijai, būdami gyvi, nepripažįstami, kankinasi skurde. Nesunku įsivaizduoti, kaip nepripažinti „genijai” atsidūsta. Net žemelė kilsteli nuo atodūsių gausos.

Santūrios ir ryškios emocijos

Aldona Eleonora Radvilaitė
Marika Gulordava. A. Barono nuotr.
Tarp 2008 m. gruodžio mėnesio šventinių koncertų pažymėtini du visiškai skirtingi, bet įspūdingi renginiai, vykę Lietuvos dailės muziejaus rūmų erdvėse.« Atgal

Kiti raktiniai žodžiai