Įvykiai: Skaityti visus Rašyti
Italija

Italai kurs dokumentinį filmą apie Vilniaus KGB kalėjimą

7 MD
Maxì Dejoie. Organizatorių nuotr.
Italų kino kūrėjas Maxì Dejoie kartu su kino kompanija „Indastria Film“ pradeda kurti dokumentinį filmą apie buvusį KGB kalėjimą Vilniuje. Rudenį Dejoie kartu su operatoriumi Federico Torresu atvyks į Lietuvą pradėti filmo parengiamųjų darbų.

Nusirenk!

Kristina Steiblytė
„Prologas”
Kovai su auditorijos baime seniau būdavo siūloma įsivaizduoti visus nuogus: tarsi ir komiška (o juokas sumažina įtampą), ir sulyginamas visų statusas, tad nebėra ko bijoti. Keistas pratimas, kurį taikant galima sulaukti ir visai ne to, ko tikėtasi. Tačiau pati mintis, kad nuogumas nuginkluoja, paverčia pažeidžiamesniais ir atviresniais, įdomi. Panaši mintis sujungė ir birželio pradžioje „Menų spaustuvėje“ rodytus tris performansus: lenko Wojteko Ziemilskio „Prologą“, italų Alessandro Sciarroni „Džozefą“ bei Chiaros Bersani ir Matteo Ramponi „Tavo merginą“.

Patriarcho paradoksai

7 MD
Tonino Guerra
Kovo 21 d., sulaukęs 92-ejų metų, mirė Tonino Guerra – italų rašytojas, scenaristas, kūręs Federico Fellini, Andrejaus Tarkovskio filmų scenarijus. Pateikiame Ninos Getašvili straipsnio apie Tonino Guerrą, išspausdinto žurnale „Novaja junost“ 2008, nr. 4 (85), fragmentus.

Melancholija Romoje ir Vatikane

Živilė Pipinytė
„Turime popiežių!“
Italų režisieriaus Nanni Moretti filmas „Turime popiežių!“ („Habemus Papam“, Italija, 2011) prasideda popiežiaus laidotuvių vaizdais.

Italijos suvienijimo metinėms

Gedmintė Samsonaitė
Raimondas Sviackevičius ir Modestas Pitrėnas. D.Matvejevo nuotr.
Jau tapo įprasta šeštadienio vakaro koncertus Lietuvos nacionalinėje filharmonijoje sieti su simfonine muzika. Gruodžio 10 d. koncertavo Lietuvos nacionalinis simfoninis orkestras su Modestu Pitrėnu priešaky, solisto vaidmuo patikėtas akordeonistui Raimondui Sviackevičiui.

Intelekto raibuliai

Tomas Pabedinskas
Ileana Florescu. Iš serijos „Čiurlionis. Ezoterinė kelionė. 1875-1911 m.“
Italų menininkės Ileanos Florescu darbai apibūdinami „kaip labai intelektualūs ir meniški“. Tokia šios autorės kūrybos charakteristika baigiamas oficialus informacinis pranešimas, kviečiantis į parodą „Panardinta biblioteka. Simfonija tolimam kraštui“. Sąvokų „intelektualūs“ ir „meniški“ abstraktumas verčia pasidomėti, ką konkrečiai jos reiškia Florescu kūrybos kontekste.

Itališkos liutnios menas

7MD informacija
Rugsėjo 20 d. Vilniaus senamiestyje, prie Šv. Kotrynos bažnyčios, šurmuliavo įspūdinga minia žmonių, bandančių patekti vidun. Šioje jaukia koncertų sale virtusioje bažnyčioje vyko renesansinės muzikos vakaras „Itališkos liutnios menas ir muzika Lombardijoje“.

Nugalėtojų kerštas

informacija 7MD
"Nugalėtųjų kraujas"
Kontroversiškas filmas "Nugalėtųjų kraujas" ("Il sangue dei vinti", Italija, 2008) praėjusią savaitę pagaliau sulaukė premjeros. Filmo scenarijaus pagrindas - rašytojo ir žurnalisto Giampolo Pansos knyga. Pansa ėmėsi vieno italų tabu ir papasakojo, kaip po sąjungininkų pergalės italų partizanai, kurių dauguma buvo komunistai, keršijo nugalėtiems fašistams. Skubių teismų ir paprastų žmogžudysčių rezultatas - maždaug 20 tūkstančių žmonių.



« Atgal

Kiti raktiniai žodžiai