Įvykiai: Skaityti visus Rašyti
Nekrošius

„Meno forto“ vasaros maršrutai

7 MD
„Dieviškoji komedija“. D. Matvejevo nuotr.
Teatrui „Meno fortas“ ši vasara gausi gastrolių. Birželio mėnesį legendinis režisieriaus Eimunto Nekrošiaus spektaklis „Hamletas“ buvo vaidinamas istoriniame W. Shakespeare’o teatre „The Globe“ Londone, vėliau F. Dostojevskio „Idiotas“ vyko į Rusijos Tatarstano Respublikos sostinę Kazanę, kur šį spektaklį žiūrėjo, aptarė ir analizavo į edukacinį forumą susirinkę įvairių teatro sričių profesionalai ir pedagogai iš visos Rusijos.

Šviesūs Jūsų pragarai, Režisieriau

Alma Braškytė
Scena iš spektaklio. D.Matvejevo nuotr.
Komedija viduramžių ir renesanso vartosenoje nereiškė kūrinio scenai.

Eimunto Nekrošiaus „Hamletui“ – 15 metų

7 MD
Vytautas Rumšas - Klaudijus spektaklyje „Hamletas”. D.Matvejevo nuotr.

Eimunto Nekrošiaus „Otelas“ baigia kelionę

7 MD
Eglė Špokaitė ir Vladas Bagdons spektaklyje „Otelas“. Nuotrauka iš „Meno forto“ archyvo

„Valstybinio jaunimo teatro metraščio (1975–1985 m.)“ pristatymas

7 MD
„Pirosmani, Pirosmani”
Lapkričio 28 d., pirmadienį, 18 val. bus pristatyta antroji dokumentinio filmo „Valstybinio jaunimo teatro metraštis“ dalis.

Eimunto Nekrošiaus „Kaligula“ Italijoje

7 MD
Spektaklio „Kaligula“ dekoracija
Vilniaus teatro „Meno fortas“ kūrybinė grupė šio sezono darbus užbaigė Italijoje, netoli Romos esančiame vaizdingame Tivoli mieste.

Gaila muzikos

Jūratė Katinaitė
Scena iš spektaklio „Otelas“.M. Aleksos nuotr.
Kodėl talentingi ir patyrę dramos režisieriai imasi statyti operas? Atsakymas turėtų būti - nes myli operą. Tačiau dažniausiai nulemia smalsumas išbandyti naują teatrinę formą, nes jie myli teatrą.

Apie ką yra opera „Otelas“?

Beata Leščinska
Režisierius Eimuntas Nekrošius ir jo asistentė Jūratė Sodytė. M. Aleksos nuotr.
Dezdemona iš tikrųjų nekalta, ji neketino išduoti savo vyro. Taip prieš penketą su puse metų teigė Olegas Lapinas interviu teatro žurnalui „Bravissimo“. Ir pridūrė, kad „net ir Otelo negalima laikyti kaltu, nes ir psichiatrinėje ekspertizėje pasitaiko atvejų, kai žmogžudžiai išteisinami pripažinus, kad jie išgyveno patologinį afektą, t.y. visiškai negalėjo atsakyti už savo veiksmus.“ Tiesa, klausinėjama žymiojo psichoterapeuto buvo apie baleto „Dezdemona“ problematiką, bet turbūt nesiginčysime, kad ji tinka ir operai „Otelas“.

Vienintelis „Hamletas“ Vilniuje

7 MD
„Hamletas”. Nuotrauka iš „Meno forto“ archyvo
Lapkričio 16 d. 18 val. Nacionaliniame dramos teatre E. Nekrošiaus „Hamletas“ bus vaidinamas paskutinį kartą šiais metais.

Teatras „Meno fortas“ baigia sezoną Lietuvoje

7MD informacija
„Meno forto” spekatklis „Idiotas”, režisierius Eimuntas Nekrošius. Dmitrijaus Matvejevo nuotrauka
Balandžio pabaigoje teatras „Meno fortas“ parodys paskutinius spektaklius šį sezoną Lietuvoje. Per penkis šių metų mėnesius Eimunto Nekrošiaus spektakliai Lietuvoje bus suvaidinti net septynis kartus. Daug po pasaulį gastroliuojančiai „Meno forto“ trupei tai išties išskirtinis skaičius.

„Meno fortas“ gastrolių sezoną pradėjo Italijoje

7 MD
Kječio teatras „Marrucino“ „Meno forto” nuotrauka

Nekrošiaus „Hamletas“ Meksikoje

7MD informacija
Meno fortas, „Hamletas“. Režisierius Eimuntas Nekrošius. Dmitrijaus Matvejevo nuotrauka
Spalio 31 d. teatras „Meno fortas“ baigė gastroles Meksikoje, per jas Leonėje ir Guanachuate buvo parodyti penki režisieriaus Eimunto Nekrošiaus spektakliai „Hamletas“ pagal W. Shakespeare’o dramą.

Lietuviai festivalyje „Baltijskij dom“

7 MD

Eimunto Nekrošiaus „Idiotas“ pradeda kelionę po pasaulį

7MD informacija
„Meno forto“ nuotrauka
Tradiciškai kas keleri metai teatras „Meno fortas“ vyksta į Portugaliją ir rodo naujausius režisieriaus Eimunto Nekrošiaus spektaklius Porto nacionaliniame Sao Joao teatre, su kuriuo Lietuvos teatrą sieja sena partnerystė.

„Meno fortui“ – sugrįžimų sezonas

7MD informacija
Birželio mėnesį „Meno fortas“ spektaklio „Faustas“ gastrolėmis Paryžiuje po devyniolikos metų grąžino Eimunto Nekrošiaus teatrą į Prancūzijos sostinę. O liepos mėnesį baigė sezoną grįžimu po aštuoniolikos metų į Izraelį.

Idioto pasaka triukšminga

Rasa Vasinauskaitė
Elžbieta Latėnaitė (Nastasja Filipovna), Diana Gancevičiūtė (Aglaja), Daumantas Ciunis (Myškinas), Salvijus Trepulis (Rogožinas). Dmitrijaus Matvejevo nuotrauka
Nežinia, kas sukosi režisieriaus galvoje, pasirinkus inscenizuoti Fiodoro Dostojevskio romaną „Idiotas“. Prisiminus šekspyriškąją Eimunto Nekrošiaus trilogiją, atmintyje iškilo ir Makbeto monologo eilutės: „Gyvenimas – tai bėgantis šešėlis... tai idioto pasaka triukšminga, neturinti prasmės...“ Vargu ar įmanoma gyvenimo pajautą įsprausti į vieną įvardijimą, bet šiuo atveju galbūt tai galėtų būti raktas, atrakinantis sudėtingą naujausią Nekrošiaus darbą.

Nekrošiaus teatras vėl Paryžiuje

7MD informacija
Šeštadienį (birželio 6 d.) Paryžiaus „Odeon“ teatro salė paskutinį kartą atvėrė savo scenos uždangą Eimunto Nekrošiaus spektakliui „Faustas“ pagal J.W. Goethe's dramą. Teatras „Meno fortas“ baigė dvi savaites trukusias gastrolesPrancūzijos sostinėje, kurių metu buvo parodyta dešimt spektaklių.

Eimunto Nekrošiaus spektaklis „Idiotas"

7MD informacija
Salvijus Trepulis (Rogožinas) ir Daumantas Ciunis (kunigaikštis Myškinas) M. Nekrošiaus nuotr.
Po dvejų metų darbo liepos 1 d. Rusų dramos teatre pagaliau bus galima išvysti Eimunto Nekrošiaus spektaklio „Idiotas" pagal rusų klasiko Fiodoro Dostojevskio romaną premjerą.

Nekrošiaus „Faustui“ korėjiečiai plojo dar neprasidėjus spektakliui

7MD informacija
Meno forto nuotrauka
Balandžio 3–5 d. didžiausiame Korėjos LG scenos menų centre teatras „Meno fortas“ parodė tris režisieriaus Eimunto Nekrošiaus spektaklius pagal J.W. Goethe’s „Faustą“.

Santjagas plojo lietuvių aktoriams

7MD informacija
Pirmuosius šių metų spektaklius teatras „Meno fortas" suvaidino tolimojoje Čilėje. Šešioliktą kartą šalies sostinėje vykstantis tarptautinis teatro festivalis „Santiago a Mil" („Santjagas tūkstančiams") sausio 18, 19 d. čiliečiams parodė Eimunto Nekrošiaus „Hamletą".« Atgal

Kiti raktiniai žodžiai