Įvykiai: Skaityti visus Rašyti
Lingevičiūtė

„ARTscape“ Izraelis

Santa Lingevičiūtė
„Sirijos nuotaka“
Beveik po pusės metų pertraukos „ARTscape“ projektui bendradarbiaujant su Izraelio kino centru bus pristatyti penki vaidybiniai filmai. Jų tema – Izraelio ir Palestinos konfliktas.

Kaip netapti vidutinybe

Santa Lingevičiūtė
„Sudie, Falkenbergai“
„ARTscape“ projektui bendradarbiaujant su Švedijos kino institutu, rugsėjo 9–13 d. pristatyti penki klasikiniai ir šių dienų kūrėjų vaidybiniai filmai.

„Tofifest“ – „rankų darbo“ festivalis

Santa Lingevičiūtė
„Erratum“ (rež. Marek Lechki)
Liepos pradžioje pasibaigęs devintasis Torunės tarptautinis kino festivalis „Tofifest“ maloniai nustebino ambicingumu ir rimtu požiūriu į kiną.

Iš monstro gyvenimo

Santa Lingevičiūtė
„Aurora”
Cristi Puiu - vienas žinomiausių rumunų Naujosios bangos režisierių. Antrame savo pilno metražo filme „Aurora“ režisierius suvaidino ir pagrindinį personažą Viorelą. Nesugebėdamas susitaikyti su jį supančia realybe, Viorelas imasi ginklo. Režisierius pasakoja apie individo ir visuomenės santykį pokomunistinėje Rumunijoje. Su Cristi Puiui kalbėjosi žurnalo „Film Quarterly“ vyriausiasis redaktorius Robas White'as.

Buvau kitoje pusėje

Santa Lingevičiūtė
Olivier Assayasas ir filmavimo grupė
„Kino pavasaris“ pristato prancūzų režisieriaus Olivier Assayaso filmą „Karlosas Šakalas“. Teroristas Carlosas nuteistas kalėti iki gyvos galvos ir atlieka bausmę viename Prancūzijos kalėjimų. Apie tai, kodėl jis tapo filmo herojumi ir apie režisieriaus požiūrį į garsųjį teroristą bei politiką Assayaso klausinėjo žurnalo „Film Quarterly“ redaktorius Robas White'as.

Kas įsiminė 2010-aisiais kine

7 MD
„Rylos melodija“
Metams baigiantis reikia pasižiūrėti atgal - gal ko nors svarbaus nepamatei, nespėjai įsiminti. Neprošal ir suprasti, kad visko buvo daug - ir gerų, ir blogų akimirkų. Apie svarbiausią metų įspūdį šiemet paklausėme kino kritikų. Kokie filmai, renginiai, o gal tiesiog su kinu susijusios akimirkos iškyla iškart, prisimenant šiuos metus?

Europa - miręs politinis projektas

OSFL projektai
Tai ES pabaigos pradžia, nebent ji vėl viską pradės iš naujo, padėjusi visiškai naujus pamatus.

„ARTscape“ Airija

Santa Lingevičiūtė
„Vardan tėvo“
Po kelių mėnesių pertraukos „ARTscape“ projektas tęsiamas toliau. Bendradarbiaujant su Airijos kino instituto „Reel Ireland“ programa „Skalvijos“ kino centre bus pristatyti penki pilnametražiai filmai. Visi jie - apie Airijos Respublikos armiją (IRA) bei neramų laikotarpį Šiaurės Airijoje.

Kam žiūrėti „Popiežę Joaną“?

Santa Lingevičiūtė
„Popiežė Joana“
Vokiečių režisieriaus Sönke's Wortmanno filmo „Popiežė Joana“ („Die Päpstin“, 2009) scenarijus parašytas pagal 1996 m. išleistą Donnos Woolfolk Cross romaną tuo pačiu pavadinimu.

„ARTscape“ Prancūzija

7 MD
„Baltazaras“
Pasibaigus „Žiemos ekranams“, prancūziško kino programą pratęs „ARTscape“ projektas. Bendradarbiaujant su Prancūzų kultūros centru, „Skalvijos“ kino centre bus pristatytos penkios pilnametražės juostos ir lietuvių kilmės prancūzų režisieriaus Georges'o Spicas trumpametražių filmų programa.

„Matrica International“ Taujėnų dvare

Santa Lingevičiūtė
„Kai žmonės susitinka...“
„Vilniaus - Europos kultūros sostinės 2009“ tarptautinį projektą „Kai žmonės susitinka“ vainikavo eksperimentinis filmas „PARC-79“.

„ARTscape“. Belgija

7MD informacija
„Kai vėjas pakelia smėlį“
Dešimtasis „Vilniaus - Europos kultūros sostinės 2009“ remiamo „ARTscape“ projekto mėnuo skiriamas Belgijai. Programą taip pat parėmė ir prie jos prisidėjo Belgijos ambasada Lietuvoje, flamandų atstovybė Belgijos ambasadoje Varšuvoje bei tarptautinis Valonijos ir Briuselio institutas.

„ARTscape“ pristato Vengriją

7MD informacija
„Dileris"
Paskutinę spalio dieną prasideda „ARTscape“ Vengrijos filmų programa. Vengrijos ambasados, Vengrų kultūros instituto ir Vengrų filmų instituto dėka žiūrovai galės nemokamai pamatyti penkis filmus „Skalvijos“ kino centre.

Viskas tavo galvoje

7MD informacija
„Kad ir kas benutiktų“
Kino teatras „Pasaka“ duris atidarė linksmai - su nauja Woody Alleno komedija „Kad ir kas benutiktų“ („Whatever Works“, 2009). Po keturių paskutinių jo filmų („Lemiamas taškas“, „Sensacija“, „Kasandros sapnas“ bei „Viki, Kristina, Barselona“) susidomėjimas režisieriumi buvo pradėjęs blėsti ir kildavo minčių, ar apskritai jam verta statyti filmus. Galbūt kaltos buvo Didžioji Britanija ir Ispanija, juk Allenas yra Niujorko, konkrečiau, Manhatano vaikas. Tad naujasis filmas, kuris buvo vėl filmuotas Niujorke, tai tik patvirtina.

„ARTscape“. Iš Ispanijos kino istorijos.

Santa Lingevičiūtė
„Nepaliestas“
Ispanijos ambasadai bendradarbiaujant su Cervanteso institutu į Vilnių atvežama po visą pasaulį keliaujanti paroda „Ispanijos kinas. Vizualinė kronika“. Ji atsidarys rugsėjo 9 d. 18 val. Jono Meko vizualiųjų menų centre. Seni plakatai, fotografijos aprėps Ispanijos kiną nuo jo užuomazgų – 1896-ųjų – iki šių dienų.

„ARTscape“. Didžioji Britanija

Santa Lingevičiūtė
„Rebeka“
Rugpjūtį „Skalvijos“ kino centre bus parodytos dvi „ARTscape“ kino programos. Pirmoji – D. Britanijos. Ši programa buvo sudaryta bendradarbiaujant su „Menų spaustuve“.

„ARTscape“ pristato Manoelį de Oliveirą

Santa Lingevičiūtė
„Kalbantis kinas“
Bendradarbiaudama su Portugalijos ambasada Vilniuje bei „Instituto Camoes“, „ARTscape“ programa Vilniuje pristatys vieno garsiausių šių dienų portugalų kūrėjų, šimto metų slenkstį peržengusio, bet vis dar aktyviai kuriančio Manoelio de Oliveiros filmų retrospektyvą.

Noriu filmuoti nuolat

7 MD
Solveig Anspach filmavimo aikštelėje
Birželio 10 d. „Skalvijos“ kino centre buvo atidaryta Prancūzijos ir Vokietijos kultūros televizijos ARTE vaidybinių filmų retrospektyva. Ji vyks iki liepos 15 dienos. Atidarant retrospektyvą, kurios filmus galima pasižiūrėti Prancūzų kultūros centro kino salėje, buvo parodytas 2005 m. sukurtas filmas „Europiečiai“ („Les Européens“). Tai penkios istorijos, kuriomis bandyta gilintis į žmogaus tapatybę, sienų bei minčių atvirumą. Vieną trumpų istorijų „Džeinė prie jūros“ sukūrė Solveiga Anspach. Ji viešėjo Vilniuje, tad pasitaikė maloni proga pasikalbėti apie jos kūrybą.

Olandija kvadratu

Santa Lingevičiūtė
„Vėjo istorija“
Nyderlandų kino savaitei iš Lietuvos kinematografininkų sąjungos persikėlus į „Skalvijos“ kino centrą, prasideda dar vienas renginys, suteiksiantis galimybę susipažinti su olandų kinu, džiazu ir daile. Tai - projekto „ARTscape“ dalis.

„ARTscape“. Austrija

Santa Lingevičiūtė
Vis dar netylant „Kino pavasario“ šurmuliui, „ARTscape“ pradeda savo trečiąją programos dalį ir pristato Austrijos dailę, kiną ir džiazą.

Puslapiai: |1|2|« Atgal

Kiti raktiniai žodžiai