Įvykiai: Skaityti visus Rašyti
Architektūra

Pasakoti architektūrą

Eglė Juocevičiūtė
Ekspozicijos fragmentas G. Jucevičiaus nuotrauka
Paroda apie architektūrą yra labai komplikuotas reikalas. Geriausiu (kuratoriams istorikams) atveju rodomi pastatų eskizai, brėžiniai, vizualizacijos, maketai ir fotografijos.

Amžina kaitos įkaitė

Katerina Baravykaitė
Ekspozicijos fragmentas. Giedriaus Jucevičiaus nuotrauka

„Modernieji paveldai“

7 MD
Viešas paskaitas rengiantis „Architektūros [pokalbių] fondas“ kviečia į jau septintojo ciklo susitikimus su įkvepiančiais pašnekovais, kurie vyks 2012 m. kovo – gegužės mėnesiais Nacionalinėje dailės galerijoje. Penkiose paskaitose-diskusijose dalyvaus tarptautinės architektūros pasaulio žvaigždės. Šio ciklo tema – „Modernieji paveldai“ – pakvies aptarti aktualius moderniosios architektūros paveldo klausimus.

Atvira ir prieštaringa

Eglė Juocevičiūtė
Renzo Piano ir Richardo Rogerso Pompidou centras Paryžiuje. Giedriaus Jucevičiaus nuotrauka
Muziejams skirti metai ir besikuriančios iniciatyvos siūlo plačiau paanalizuoti dabarties muziejaus sampratas. Pristatome dar vieną tekstą iš Modernaus meno centro (www.mmcentras.lt) leidinio „Vieno muziejaus istorija. I dalis“.

Modernaus meno centro trikampis – „jausmai, emocijos, intelektas“,

Julija Reklaitė
I VIETA (50 000 litų premija). "A01 architektai"; arch. Živilė Putrimaitė, Dovydas Čipkus, Marekas Mickevičius, Marius Morkūnas, Darius Romanovskij. Lietuvos architektų sąjungos nuotrauka iš www.architektusajunga.lt
Šio teksto objektas yra neeilinis. Per nepriklausomos Lietuvos atkūrimo dvidešimtmetį tai, ko gero, vienintelis tokio mąsto naujos architektūros sumanymas po kultūros funkcijos ženklu, kurio raida reikalauja ir sulaukia išskirtinio dėmesio.

Nebėra pastato, neliko problemos?

7 MD
D. Vasiliūnienės nuotrauka
Grubus Vilniaus Senamiesčio atnaujinimas ir ištisų kvartalų „pritaikymas turizmo reikmėms“ jau seniai tapo vilniečių kasdienybe. Dažnas su nerimu žvelgia į naujomis statybininkų tvoromis aptvertą seną namą ar kvartalo dalį, nes iš patirties žino, kuo tai baigsis. Dar vienas anoniminis, prie aplinkos nei forma, nei tūriu, nei dvasia nepritampantis naujadaras...

Įkvepiantys pokalbiai su išskirtiniais pašnekovais

7 MD
Jüri Soolepo paskaitos iliustracija
Balandžio 28 d. 20 val. Nacionalinės dailės galerijos auditorijoje Architektūros [pokalbių] fondas pristato Jüri Soolepą, pokalbio tema „Architektūros edukacija: į, nuo ir iš“.

Kalbėjimas erdvėmis

Karilė Nefaitė
Psichiatrijos muziejus „Het Dolhuys“ Harleme, Olandijoje, įkurtas 2005 m.
Sausio mėnesį Nacionalinėje dailės galerijoje vyko Architektūros pokalbių fondo rengiamas paskaitų ciklas „Show off: reginio architektūra“. Trečiosios paskaitos svečias - vienas Amsterdame įsikūrusio parodų architektūros ir dizaino studijos „Kossmann.dejong“ įkūrėjų Hermanas Kossmannas.

Apie architektūrą paraštėse

Julija Reklaitė
Parodos „Našlaičiai“ ekspozicijos fragmentas
Lietuvoje jau penkerius metus nėra architektūros muziejaus. Architektūros kultūros politikos bruožai po 20 nepriklausomybės metų dar tik formuojasi. Per tuos metus architektūros – jei ją suprasime tiesiogine prasme – pridygo labai daug. Ir įvairios.

Geriausi ir blogiausi Nepriklausomybės laikotarpio pastatai istorinėje aplinkoje

7MD informacija
Blogiausiu naujos architektūros pavyzdžiu istorinėje aplinkoje pripažintas daugiabutis gyvenamasis kompleksas su komercinėmis patalpomis „Delfinas" Vilniuje. 7MD archyvo nuotrauka
Nepriklausomybės laikotarpio architektūra pastebimai pakeitė Lietuvos miestų „veidą": išaugo nauji kvartalai, pakito atskiri istoriniai pastatai ir urbanistinės erdvės. Intensyvios statybos ne tik paskatino teigiamas permainas, bet ir sukėlė rimtų problemų.« Atgal

Kiti raktiniai žodžiai