Įvykiai: Skaityti visus Rašyti
Literatūra

Vasaros literatūros seminarai

7 MD
Lietuvoje trečią kartą rengiama dvidešimtoji vienos didžiausių pasaulyje nepriklausomų tarptautinių kūrybinio rašymo programų sesija. Renginio atidarymas – liepos 15 d. 19 val. Vilniaus miesto rotušėje.

Kartojimų metas

7 MD
Madonna ir Lady Gaga
Amerikiečių rašytojas ir žurnalistas Kurtas Andersonas (g. 1954) teigia, kad šiuolaikinė literatūra, muzika, architektūra, mada – tai pašildyti kotletai. Jis svarsto, ar šis požymis kalba apie stagnaciją, ar apie pabaigą.

RoRa-manas: subjektyvios teatro istorijos

Viktorija Ivanova
Rolandas Rastauskas „Bermudų trikampis”
„galiu be sviesto galiu be kiaulienos iš bėdos galiu be degtinės bet palikit karštą vandenį!“: Rolandas Rastauskas, Bermudų trikampis. Teatrinės istorijos, Vilnius, Kultūros meniu, 2011, 324 p.

Apie absurdo epochos kompromisus be kompromitacijos

Viktorija Ivanova
Audronė Girdzijauskaitė. „Nutolę balsai: portretų metmenys“. Vilnius, Lietuvos rašytojų sąjungos leidykla, 2011, 360 p.

Kazimiero Barėno literatūrinė premija – Aleksandrai Fominai

7 MD
Aleksandra Fomina
2011-ųjų Kazimiero Barėno premijos laureatė tapo prozininkė, vertėja Aleksandra Fomina, praėjusiais metais išleidusi didelės apimties romaną „Mes vakar buvom saloje“ (Vilnius, „Kitos knygos“). Romanas kritikų pavadintas XXI a. prarastosios kartos epu, išsilaisvinusios iš iliuzijų ir nusivylusios kartos manifestu.

Komiksų knyga „Persepolis“ griauna literatūros ribas

7 MD
„Persepolis“
„Kitokia grafika“, bendradarbiaudama su leidykla ,,Kitos knygos“, pristato pasaulyje klasika tapusį komiksų pasakojimą ,,Persepolis“.

Kazimiero Barėno literatūrinės premijos konkursas

7 MD
Panevėžio apskrities Gabrielės Petkevičaitės-Bitės viešoji biblioteka.
Panevėžio apskrities Gabrielės Petkevičaitės-Bitės viešoji biblioteka skelbia Kazimiero Barėno literatūrinės premijos konkursą.

Būsimų knygų paradas

7 MD
Rūta Oginskaitė ir Vladas Bagdonas per leidyklos „Tyto alba“ naujienų pristatymą. „7MD“ nuotr.
Rugpjūčio 25 d. popietę leidykla „Tyto alba“ sukvietė kultūrinę žiniasklaidą į sostinės viešbutį „Novotel“ susitikti su savo leidyklos rudens–žiemos sezoninių naujienų autoriais.

Komizmas – dalykas rimtas

7 MD
Howardas Jacobsonas

Geriausios metų verstinės knygos vakaras

7 MD
„Pilkosios sielos”
Gegužės 3 d. 18 val. Prancūzų kultūros centras kartu su leidykla „Vaga“ rengia „Metų verstinės knygos“ rinkimuose laimėjusio Philippe‘o Claudelio romanui „Pilkosios sielos“ skirtą vakarą. Renginyje bus parodyta 2005 m. Yves‘o Angelo sukurta knygos ekranizacija.

Po-tekstės: poetės portretas

Laima Kreivytė
Agnė Žagrakalytė
Rubrika „Tarp disciplinų“ skirta tarpdisciplininio meno projektams ir kritikai. Kita jos paskirtis – tarpinio būvio, paties tarpo analizė šokant iš vienos disciplinos į kitą. Tekstas, parašytas „Poezijos pavasario“ almanachui, kurį netrukus išleis „Vagos“ leidykla, yra bandymas pažvelgti į šiuolaikinę lietuvių moterų poeziją per lyčių studijų ir vizualiosios kultūros prizmę.

Metų verstinės knygos rinkimai

7 MD
Lietuvos literatūros vertėjų sąjunga kviečia visus dalyvauti Metų verstinės knygos rinkimuose: skaityti ir balsuoti tinklapyje www.llvs.lt už vertingiausią 2010 m. šiuolaikinę verstinę knygą iš šio šešetuko:

Tobulos gyvenimo klausos poetas

Vladas Braziūnas
V. Braziūno nuotr.
Ne kartą buvo, kad tomis šviesaus gedulo dienomis žmonėms nė nereikėjo minėti Justino Marcinkevičiaus vardo pavardės: tarei, girdėjai „Poetas" - ir visa buvo pasakyta, visa aišku.

Tai, kas didinga, matosi iš toli

Čingizas Guseinovas
Atėjo liūdna žinia: eidamas 81-uosius, mirė vienas didžiausių nūdienos rašytojų – lietuvių literatūros klasikas Justinas Marcinkevičius. Simboliška, kad jis išėjo iš gyvenimo Vasario 16-ąją, Lietuvos valstybės atkūrimo dieną, kuri visada buvo įsirėžusi visuose jo apmąstymuose dar tada, kai ši problema buvo uždrausta – tarybiniais laikais.

Knygos meno konkurso „Vilnius 2010“ laureatai

7 MD
Pagrindinė Metų premija skirta Tomui Mrazauskui už Rūtos Janonienės knygos „Bernardinų bažnyčia ir konventas Vilniuje“ apipavidalinimą.
Aštuonioliktus metus LR kultūros ministerija skelbia Knygos meno konkurso nugalėtojus. Konkursui daugiau kaip 48 leidyklos, spaustuvės ir knygų dailininkai pateikė 148 knygas.

Vilniaus knygų mugė pradeda Czesławo Miłoszo metų renginius

7 MD
Vasario 17–20 d. Lietuvos parodų centre „Litexpo“ jau 12-ąjį kartą vyksianti tarptautinė Vilniaus knygų mugė šiemet ypač daug dėmesio skirs Czesławo Miłoszo asmenybei bei kūrybai ir lankytojus pradžiugins ryškia mugės naujove – Knygos kino sale.

Absoliuto paieškos

Antanas Andrijauskas
Sigitas Geda. O. Pajėdaitės nuotr.
Prisiminus Gedą, kurį pažinojau per 50 metų nuo Veisiejų mokyklos laikų, iš pasąmonės gelmių išnyra mitiniai stichinės galios simboliai - kentauro ir minotauro vaizdiniai. Šio didaus gaivališkos prigimties Poeto, įsiurbusio lietuvių, Rytų ir Vakarų kultūros tradicijas, fenomenas provokuoja apmąstymams apie išskirtinio talento ir jam artimo genialumo prigimtį.

Pagiriamasis žodis literatūrai

7 MD
Mario Vargas Llosa
Šį rudenį Peru rašytojui Mario Vargas Llosai paskirta Nobelio literatūros premija, kitaip nei ankstesniais metais, nesulaukė jokių kontroversijų. Vargas Llosa pretendentų sąrašuose buvo jau kelis dešimtmečius. Be abejo, tai vienas didžiausių šių dienų rašytojų. Jo romanai „Miestas ir šunys“, „Bjaurios mergiotės išdaigos“, „Tetulė Chulija ir rašeiva“ išleisti ir lietuviškai. Gruodžio 7 d. Stokholme jis kalbėjo, kad literatūra leidžia susigaudyti labirinte, kuriame gimstame, klaidžiojame ir mirštame. Rašytojo Nobelio kalba - tai pagiriamasis žodis skaitymui ir literatūrinei fikcijai. Pateikiame kelis šios kalbos fragmentus.

Kuo tapo suaugę Pepė Ilgakojinė ir Kalis Bliumkvistas?

7 MD
Stiegas Larssonas
Šią vasarą ir Lietuvą pasiekė pasaulyje jau ne vienus metus trunkanti „Millenium“ karštligė. Lietuviškai pasirodė Stiego Larssono detektyvai, kino teatruose rodoma vieno jų ekranizacija - Nielso Ardeno Oplevo filmas „Mergina su drakono tatuiruote“.

Prie asmenybės lobio

Alma Lapinskienė
Esfir Bramson-Alpernienė
Metų pradžioje Rašytojų klube įvyko šio klubo ir Lietuvos nacionalinės Martyno Mažvydo bibliotekos surengtas įsimintinas vakaras: pristatyta Esfir Bramson-Alpernienės knyga „Prie judaikos lobio“. Dalyvavo autorė, knygos vertėjas iš jidiš kalbos Mindaugas Kvietkauskas, vakarą vedė l.e. LNB generalinio direktoriaus pareigas Algirdas Plioplys. Kalbėjusieji prisiminė knygos atsiradimo kelius, leidybos ypatumus, kiekvienas pabrėždamas ne tik jos vertę, bet ir autorės asmenybės išskirtinumą.

Puslapiai: |1|2|« Atgal

Kiti raktiniai žodžiai