Įvykiai: Skaityti visus Rašyti
kultūros sostinė

Idėjos teisė

Audronis Liuga
Nuotrauka iš VEKS'o archyvo
Kažin ar „Vilnius - Europos kultūros sostinė" (VEKS) sumanytojai galvojo, kad pavadinimas „kultūra gyvai" taps sarkastišku jos likimo komentaru - šiandien gyvai „išduriami" programos vykdytojai.

Ankstyvas „Hamletas"

Grigorijus Zaslavskis
Nors Vilnius išrinktas 2009 metų Europos kultūros sostine, pirmas oficialios jo programos renginys jau įvyko: Lietuvos sostinėje suvaidinta Oskaro Koršunovo „Hamleto" premjera.

Kultūros sostinė pristato 220 projektų

Judith Lewonig
© „Linz09"
2007 m. spalį ir 2008 m. gegužę pristačiusi pirmąjį ir antrąjį programos sąsiuvinius, Martino Hellerio vadovaujama „Linz09" komanda lapkričio 18 d. Linco rotušėje pristatė galutinę Europos kultūros sostinės renginių programą.

„Kultflux" paviljonas - Vilniaus indikatorius

7MD informacija
H. Donker nuotrauka
Miesto veidas ir jo formavimo problematika pastaruoju metu intensyviai gvildenama ir įvairių kultūrinių iniciatyvų lauke, ir pavienių menininkų kūriniuose. „Kultflux" yra vienas tokių projektų, inicijuotas ir realizuotas šią vasarą bei susilaukęs pačių įvairiausių vertinimų. Taip pat jis padėjo išryškinti tam tikros viešosios erdvės Vilniuje poziciją ir jos poreikį.

Negalime tylėti!

informacija 7MD

Kultūros sostinė - tai miesto gyventojai

informacija 7MD
Programos „Linz09“ plakatas
Austrijos nacionalinės šventės spalio 26-osios proga Austrijos ambasadoje Vilniuje vyko priėmimas, kurio pagrindinis akcentas buvo Lincas, austriškoji 2009 m. Europos kultūros sostinė. Programos "Lincas '09" vaidybinio meno projektų meninis direktorius Airanas Bergas pristatė bendrą kultūros sostinės programą ir keletą projektų pavyzdžių. Su Tel Avive gimusiu teatro veikėju, ilgą laiką dirbusiu Vienoje, o nuo 2006 m. kovo dirbančiu ribotos atsakomybės bendrovėje "Linz09" kalbėjo žurnalistė Judith LEWONIG.« Atgal

Kiti raktiniai žodžiai