Įvykiai: Skaityti visus Rašyti
Rubackytė

Nutolstant

Edmundas Gedgaudas
Mūza Rubackytė ir Francesco Nicolosi. D.Matvejevo nuotr.

Klajūnai ir klajūnės

Edmundas Gedgaudas
Casper David Friedrich. „Klajūnas virš miglų jūros“. 1818 m.
Taigi, mudu abu klausėmės iš Budapešto transliuoto „Kristaus“. Gaila, kad įterpei pertraukėles (jei būtų ne radijas, o TV, gal jų ir neprireiktų), tad nežinau, ar patyrei, kaip beveik tris valandas Franzo (rašydamas sunkiai priprantu prie Ferenczo – kaip ir tu...) Liszto muzika mus veda per įvairias susikaupimo ir meditatyvumo būsenas. Pamiršdami laiką, klausomės pakaitom tai vien instrumentų, tai choro. Didingai tėkmei protarpiais prireikia solistų. Kompozitoriaus čia viskas protu ir širdimi tiek subrandinta, jog nieko nevalia išiminėti, trumpinti.

Susitikimo vieta - Vilniaus festivalis

Beata Leščinska
Mūza Rubackytė, Šanchajaus kvartetas ir Girdutis Jakaitis. M. Aleksos nuotrauka
Susitikimai - dažniausiai neilgai trunkantys, bet kūrybiškai intensyvūs - vienas iš žaviausių festivalio, kaip reiškinio, bruožų. Kartais net ir labai netikėtas kūrybingų asmenybių, tarsi kokių savo orbitose skriejančių meteorų, susidūrimas gali įskelti ryškią meninę kibirkštį, kuri neatsitiktiniams klausytojams - o būtent tokią publiką subūręs gali džiaugtis Vilniaus festivalis - suteiks taip geidžiamos dvasinės atgaivos.

Gebantys paveikti publiką

Aldona Eleonora Radvilaitė
Dmitrijus Baškirovas ir Georgijus Čičinadzė M. Raškovskio nuotr.
Lapkričio 29 d. dviejose Vilniaus koncertų salėse vienu metu vyko du pianistų pasirodymai su simfoniniais orkestrais. Viename jų, Kongresų rūmų salėje, du F. Liszto koncertus fortepijonui ir orkestrui (Nr. 1 ir Nr. 2) skambino Mūza Rubackytė. Kitas koncertas vyko Lietuvos nacionalinėje filharmonijoje. Jame su Lietuvos nacionaliniu simfoniniu orkestru, kuriam dirigavo svečias iš Gruzijos Georgijus Čičinadzė, skambino Dmitrijus Baškirovas - vienas iškiliausių dabarties pianistų, kurį net kolegos vadina „didžiuoju" - o juk tarp konkuruojančių menininkų dažnai pasitaiko trinties ar pavydo.« Atgal

Kiti raktiniai žodžiai