Įvykiai: Skaityti visus Rašyti
Kaščiukaitė

Estetinio idealo produktai

Laura Kaščiukaitė
„Nedėkingųjų šokis“ D. Matvejevo nuotr.
Ar paklausėme savęs, ko šiuo pertekliniu įvairių pozityvių ir negatyvių pasirinkimų, atradimų, pagundų, kičo, paviršutiniškumo laikotarpiu stokojame? Žmoniškųjų savybių, dorybių, vertybių, taurių siekių ir dvasinių silpnybių. To, ką (ir kaip) reflektavo „Tankredžio ir Klorindos dvikova“ ir „Nedėkingųjų šokis“ – madrigalinės Claudio Monteverdi operos, balandžio 2, 3 d. atliktos Vilniaus „Lėlės“ teatre.

Gelgotiškas NIKO

Laura Kaščiukaitė
Naujų idėjų kamerinis orkestras
„Ateina momentas, kai pradedi jausti, lyg publika jau norėtų tau nurodyti, kokią muziką rašyti. Patiko pirmas kūrinys, patiko antras, trečias, ir neduok Die nuvilsi publiką, kai ji ateis išgirsti šešto tavo kūrinio. Visi jau žino, kad jis turėtų būti toks „kažkoks“. Gelgotiškas, - sako Gediminas Gelgotas.

Minint Stasio Vainiūno šimtmetį

Laura Kaščiukaitė
Nuotrauka iš LMTA archyvo
Koncertų salėse skambanti lietuvių autorių simfoninė muzika - reta dovana akademinės muzikos gerbėjams. Dažniausiai ši galimybė atsiveria minint jubiliejines iškilių menininkų gimimo ar netekties datas, kaip ir šįsyk. Padėkokime Lietuvos valstybiniam simfoniniam orkestrui (vadovas Gintaras Rinkevičius), naujajame koncertų sezone tęsiančiam lietuviškos muzikos populiarinimo misiją, ir pianistei Birutei Vainiūnaitei, nenuleidžiančiai rankų puoselėjant ir atliekant tėvo - lietuviškos muzikos klasiko Stasio Vainiūno - nuosaikiai modernią muziką. Jei ne karingųjų dukrų iniciatyva ir atsidavimas, vargu ar rugsėjo 25-ąją po Vilniaus kongresų rūmų skliautais būtų nuskambėjęs kompozitoriaus ir pianisto S. Vainiūno Koncertas fortepijonui Nr. 2 bei Rapsodija lietuviškomis temomis smuikui ir simfoniniam orkestrui.

Premjera virto repeticija

Laura Kaščiukaitė
Audrius Rubežius (Vincas Kudirka) ir Asta Krikščiūnaitė (Valerija). L. Balandžio nuotrauka
Širdis džiūgauja, kai Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo dieną norima priminti Lietuvos šviesuolių būties prasmę ir įnašą į skaidresnį rytojų. Gydytojo, politiko, publicisto ir kompozitoriaus Vinco Kudirkos gimimo 150-mečiui ir jo redaguoto žurnalo „Varpas“ 120-mečiui sukurta kompozitoriaus Algirdo Martinaičio ir libreto autoriaus Andriaus Vaišnio dviejų veiksmų opera „Pasaulio dangoraižis“ rampos šviesą išvydo kovo 11-ąją Lietuvos rusų dramos teatro scenoje.

Viduramžiai ar modernizmas? Folkloras ar džiazas? Emocija ar struktūra?

Laura Kaščiukaitė
Zita Bružaitė Romualdo Rakausko nuotrauka
„Man nieko nebuvo nuobodžiau už/ etiudus ir gamas./ Nukniaukusi laiko nuo pamokų,/ bėgdavau prie Nemuno ir ten,/ pakrantėje, kurdavau savo muziką". (Zita Bružaitė)« Atgal

Kiti raktiniai žodžiai