Įvykiai: Skaityti visus Rašyti
Narbutaitė

Kontempliatyvi, mistiška muzika

7 MD
Gegužės 9–15 d. Krokuvoje vyko Czesławo Miłoszo poezijos ir muzikos festivalis, kulminacinis Czesławo Miloszo metų, paskelbtų pažymint rašytojo ir poeto gimimo šimtąsias metines, renginys. Festivalis subūrė daugiau kaip šimtą poetų, rašytojų, vertėjų, mokslininkų iš Europos, Azijos, Artimųjų Rytų, Pietų Afrikos ir Karibų regiono, jie dalyvavo akademinėse ir vertimo problemoms skirtose konferencijose, rengė poezijos skaitymus, diskusijas.

Retoriniai pamąstymai apie vitrinas

Danutė Gambickaitė
A. Mikšio nuotr.
Temstant, spiginant šalčiui, su kolege ir bičiule, aplankiusios Roko Pralgausko fotografijų parodą, trepsenome šalia ŠMC vitrinos. Prisispaudusios prie apšalusių stiklų stebeilijomės į Dalios Dūdėnaitės ir Elenos Narbutaitės „Planetą", o ji savo ruožtu didelėmis žydromis „vitrininėmis" akimis žiūrėjo į mus.

Onutės Narbutaitės kūrinio sėkmė Lisabonoje

Jūratė Katinaitė
Kompozitorė Onutė Narbutaitė
Birželio 4-ąją Lisabonoje baigėsi penkias dienas trukęs 57-asis tarptautinis šiuolaikinės muzikos radijo įrašų forumas „Tarptautinė kompozitorių tribūna“ („International Rostrum of Composers“)

Ar išsaugosime muzikos mokyklas?

Onutė Narbutaitė
Užsienio spaudos nuotrauka
Vilniaus muzikos mokyklų bendruomenės yra sujaudintos dabartinės neformalaus ugdymo naikinimo politikos. Planuojamos ir jau pradedamos įgyvendinti (ženkliai sumažinus pedagogų atlyginimus ir pamokų trukmę) reformos sutrikdė ir mokytojus, ir mokinius bei jų tėvus. Valdžios žmonių trumparegiškumas, regis, smarkiai progresuoja - panašu, kad muzikos mokyklos netrukus bus laikomos nebereikalingomis.

Jeigu žmogus mylėtų - būtų nemirtingas

Audronė Žiūraitytė
Vakarinis giedojimas Bernardinų kapinėse G. Bartuškos (ELTA) nuotr.
Ši per Vėlines medijos kanalais sklindanti kunigo cituota mistikų frazė savaip įsikūnijo Onutės Narbutaitės naujame opuse, kurį sudarė du ritualai - lapkričio 1 d. Bernardinų kapinėse atlikta vakarinė dalis - "Cantio vespertina" ("Vakarinis giedojimas", arba "Requiem aeternam") mišriems chorams ir piccolo fleitoms ir lapkričio 2 d. - Vėlinių giedojimas "Lapides, flores, nomina et sidera" ("Akmenys, gėlės, vardai ir žvaigždynai") mišriam chorui, piccolo fleitai, trimitui, trombonui ir būgnui.« Atgal

Kiti raktiniai žodžiai