Įvykiai: Skaityti visus Rašyti
Ročkienė

Svarbiausia – prisiminimai

7 MD
„Yves Saint Laurent. Beprotiška meilė“
Šiandien „Skalvijos“ kino centre pradedamas rodyti Pierre’o Thorettono filmas „Yves Saint Laurent. Beprotiška meilė“ („L’amour fou“, Prancūzija, 2010). Iš paskutiniais metais pasirodžiusių gausių filmų apie garsius drabužių dizainerius šis išsiskiria neįprasta forma. Pateikiame JAV ir prancūzų spaudoje spausdintų pokalbių su režisieriumi fragmentus.

Didžioji išskirtinė idėja

7 MD
Neal Gabler
Nealas Gableris – amerikiečių publicistas, kultūros istorikas, dėstytojas ir televizijos komentatorius, apdovanotas „Emmy“ prizu. Jis išgarsėjo knyga „Nuosava imperija. Kaip žydai išrado Holivudą“ („An Empire of Their Own: How the Jews Invented Hollywood“), pelniusia ne vieną prestižinį apdovanojimą. Gablerio specializacija – socialinė kino istorija. Naujausias jo veikalas „Waltas Disney’us. Amerikiečių vaizduotės triumfas“ („Walt Disney: The Triumph of the American Imagination“). Pateikiame šių metų rugpjūtį „The New York Times“ pasirodžiusią Gablerio esė, kviečiančią susimąstyti apie informacinių technologijų įtaką visuomenei.

Aktorystė yra šnipinėjimo priešingybė

7 MD
„Bastūnas, siuvėjas, kareivis, šnipas“
Agentas Džordžas Smailis Lietuvoje neturi daug gerbėjų, bet Anglijoje šis Johno Le Carre romanų apie šnipus personažas yra masinės kultūros ikona. Jį būtų galima lyginti su rusų „Septyniolikos pavasario akimirkų“ Štirlicu ar lenkų Hansu Klosu iš serialo „Brangiau už gyvybę“.

„Literatūros patirtis man svarbiausia"

7 MD
„Faustas"
Tebesitęsianti „Scanorama" šią savaitę pasiūlė pasižiūrėti vieną svarbiausių sezono filmų - Venecijos kino festivalyje „Auksiniu liūtu" apdovanotą Aleksandro Sokurovo „Faustą". Pateikiame pagal rusų žiniasklaidą parengtus režisieriaus interviu, duotų iškart po Venecijos apdovanojimo, fragmentus.

Kaip buvo kuriamas „Medžiotojas"

7 MD
„Medžiotojas”
Šią vasarą Sankt Peterburgo „Kino forume" įvyko Bakuro Bakuradzės meistriškumo pamoka. Pateikiame jos fragmentus.

Įtakos agentė

7 MD
Rusų kino režisierė Kira Muratova
Ištikimi Kiros Muratovos kūrybos gerbėjai laukia kiekvieno naujo jos filmo. Rusų savaitinio žurnalo „Itogi“ žurnalistas Glebas Sitkovskis susitiko su režisiere „Kino bandymų“ filmavimo išvakarėse. Interviu spausdiname sutrumpintą.

Bruegelio pasaulyje

7 MD
„Malūnas ir kryžius”
Ketvirtadienį Lecho Majewskio filmu „Malūnas ir kryžius“ atidaryta XI lenkų kino savaitė.

Atostogų kino žemėlapis

Kora Ročkienė
„Kapitonas Amerika: pirmasis keršytojas“
Dauguma festivalių bei garsių filmų – tarp jų ir šiemet Kanų apdovanotieji Terrence’o Malicko „Gyvenimo medis“, Larso von Triero „Melancholija“ ar Woody Alleno „Vidurnaktis Paryžiuje“ vis dar laukia rudens, bet paskutinį vasaros mėnesį taip pat bus filmų ir renginių, priversiančių prisiminti išganingą kino salės vėsą.

Gyvenimas kaip romanas

7 MD
„Kaip veidrodyje“
Gegužės pabaigoje švedų dienraštis „Dagens Nyheter“ paskelbė sensacingą žinią, esą tikroji Ingmaro Bergmano motina buvo ne Karin Bergman, o jo tėvo meilužė Hedwig Sjöberg. Paslaptingą didžiojo režisieriaus gimimo istoriją aprašė Eva Hernbäck.

Visi lieka, aš išeinu

7 MD
Johnas Nettlesas „Midsomerio žmogžudystėse“
Populiarus britų aktorius Johnas Nettlesas atsisveikina su serialu „Midsomerio žmogžudystės“. J. Nettlesas (gim. 1943) studijavo istoriją ir filosofiją, bet tapo aktoriumi, vaidino garsiajame „Royal Shakespeare Company“ teatre. Tačiau populiarumą jam atnešė vaidmenys televizijoje: iš pradžių jis gaudė nusikaltėlius būdamas komisaru Beržeraku, vėliau – beveik keturiolika metų – inspektoriumi Tomu Barnabiu.

Meilės kino istorijai prisipažinimai ir kitokios istorijos

Kora Ročkienė
„Artistas“
Šiųmečio Kanų kino festivalio programa sulaukė vien pagyrų. Regis, nebuvo nusivylusiųjų.

Klasikai ir naujokai

Kora Ročkienė
„Vidurnaktis Paryžiuje“
Gegužės 11 d. naujausiu Woody Alleno filmu „Vidurnaktis Paryžiuje“ („Midnight in Paris”) oficialiai atidarytas Kanų kino festivalis.

Toras – mitas ir populiarioji kultūra

Kora Ročkienė
„Toras“ („Thor“, JAV, 2011)
Šiandien Lietuvoje pradedamas rodyti Kennetho Branagh filmas „Toras“ („Thor“, JAV, 2011). Komiksų specialisto Michało Chudolińskio tekstas apie šiuolaikinių komiksų didvyrių atsiradimo mechanizmus pasirodė aktualus, juolab kad šią savaitę paskelbta filmo apie „atnaujintą“ lietuvių liaudies didvyrį Tadą Blindą – vieną ryškiausių mūsų populiariosios kultūros personažų – premjeros data.

Komizmas – dalykas rimtas

7 MD
Howardas Jacobsonas

Žvėris išėjo iš jūros

7 MD
Godzilla: Final Wars (2004)
Jau XII a. garsus japonų poetas ir eseistas Kamo no Chomei (1155- 1216) rašė, esą tragiškas 1185 m. žemės drebėjimas suteikė puikią progą pamąstyti apie „pasaulio laikinumą ir beprasmiškumą“, todėl prie šio pasaulio nereikėtų pernelyg prisirišti.

Marilyn Monroe: kalba daiktai

Kora Ročkienė
Merilyn Monroe – rentgeno nuotrauka ir ikona
Beveik iškart keliomis kalbomis pasirodžiusi Marilyn Monroe knyga „Fragmentai. Eilėraščiai, intymūs užrašai, laiškai“ sulaukė kontroversiškų atsiliepimų. Ar aktorės archyvai pagaliau pasako visą tiesą apie Marilyn Monroe? O gal jie pasako tiesą apie mus? Apie tai svarsto ir Małgorzata Sadowska žurnalo „Przekrój“ puslapiuose. Tekstą spausdiname sutrumpintą.

Valstybė keičia tik drabužius

7 MD
„Gyvenimas ir likimas"
Rusijos televizija „Rossija" pradėjo kurti 12 serijų televizijos filmą pagal vieną svarbiausių XX a. knygų - Vasilijaus Grossmano romaną „Gyvenimas ir likimas".

Daugiau, nei žmonės norėtų pamatyti

Kora Ročkienė
„Pasinerk į tuštumą“
Gasparas Noé - vienas kontroversiškiausių šių dienų režisierių, išgarsėjęs po 2002 m. Kanuose parodyto filmo „Nesugrąžinamas laikas“. Šiemet „Kino pavasaris“ rodo jo pernykštį filmą „Pasinerk į tuštumą“.

50 centų už keiksmažodį

Kora Ročkienė
„Tikras išbandymas“
Pagrindinį Metės vaidmenį brolių Coenų filme „Tikras išbandymas“ atlikusi trylikametė Hailee Steinfeld buvo nominuota „Oskarui“ ir sulaukė daugybės pagyrimų. Apie tai, kaip jai sekėsi filmavimo aikštelėje, Hailee papasakojo lenkiško „Newsweek“ kino kritikui Krzysztofui Kwiatkowskiui. Pokalbį pateikiame sutrumpintą.

Pasikliaujant intuicija

7 MD
Darren Aronofsky
Šiandien Lietuvos ekranuose pasirodo Darreno Aronofsky filmas „Juodoji gulbė“ („Black Swan“, JAV, 2010).

Puslapiai: |1|2|3|« Atgal

Kiti raktiniai žodžiai