Įvykiai: Skaityti visus Rašyti
Vildžiūnas

Nuovargio žymės

Linas Vildžiūnas
„Havras“
Pernai atšventęs savo keturiasdešimtmetį, šiemetinis Roterdamo kino festivalis pasitiko kažkoks susigūžęs, priblėsęs. Ir nors po kelių dienų, prasidėjus „CineMart“ kino mugei, „De Doelen“ kultūros centro vestibiuliuose pasklido įprastinis besilinksminančių jos svečių ūžesys, pirmas įspūdis nebuvo klaidingas. Tiesą sakant, jis nebuvo ir netikėtas, – festivalio kreivė nuosekliai leidžiasi žemyn nuo 2008 m., kai pasikeitė jo komanda. Pradžioje tai nebuvo labai pastebima, bet dabar kadaise sukaupti bonusai jau baigiami išeikvoti ir procesas įgyja pagreitį.

Čigonų medis

Linas Vildžiūnas
Paulius Normantas. „Čigonai. Radžastanas“
Pauliau, kasmet užsuki į „7 meno dienas“ papasakoti apie savo nuveiktus darbus. Iš Tavo atsinešto parodos katalogo matau, kad ėmeisi visai naujos temos?

Verslo planas – „Tadas Blinda“

Linas Vildžiūnas
„Tadas Blinda. Pradžia“
Rugsėjo 20 d. į „Forum Cinemas Vingis“ rinkosi ypač auksinės jaunuomenės publika – prodiuseris Žilvinas Naujokas pristatė seniai puoselėto ir įvairiai strateguoto filmo „Tadas Blinda. Pradžia“ premjerą.

Lietuvos pretendentas į „Oskarą“

7 MD
JAV Kino meno ir mokslo akademijos (The Academy of Motion Picture Arts and Sciences) patvirtintas nacionalinis „Oskaro“ komitetas išrinko šiemetinį oficialų Lietuvos pretendentą į „Oskarą“ geriausio filmo užsienio kalba kategorijoje. Juo tapo Kristijono Vildžiūno filmas „Kai apkabinsiu tave“.

In Memoriam Marijonas Giedrys

Linas Vildžiūnas
Filmuoja Marijonas Giedrys
Marijonas Giedrys taip ilgai ir atkakliai priešinosi giltinei, kad žinia apie Jo mirtį atėjo netikėtai.

„Sidabrinės gervės“ jau išdalytos

7 MD
Praėjusį penktadienį Vilniuje, Kongresų rūmuose vyko metinių Lietuvos kino akademijos (LiKA) apdovanojimų – „Sidabrinių gervių“ teikimo iškilmės. Šiemet ceremonija vyko jau ketvirtą kartą.

Filmo „Kai apkabinsiu tave“ premjera Varšuvoje

7 MD
„Kai apkabinsiu tave“
Kovo 28 d. Varšuvoje įvyko pirmo bendros lietuvių ir lenkų gamybos vaidybinio filmo „Kai apkabinsiu tave“ premjera.

Mes esame Europos kultūros žemėlapyje

Linas Vildžiūnas
Vilniaus miesto meras Raimundas Alekna. M. Juknevičiūtės nuotr.

Gyvenimas - tai bėgantis šešėlis

Linas Vildžiūnas
„Kai sutiksi aukštą tamsiaplaukį“
Įtariu, kad Woody Allenas, jei dar nesumušė daugiausiai filmų pastačiusio režisieriaus rekordo, tai labai arti prie jo priartėjo. O kai filmų tiek daug ir beveik visi jie varijuoja gyvenimo efemeriškumo, jo grožio ir beprasmybės, ne, vis dėlto labiau grožio nei beprasmybės, bet kartais ir tiesiog kvailybės be jokio grožio temas, nepaisant variantų įvairovės daug kas kartojasi ir ne visuomet atrodo vienodai pasisekę.

Rotterdam XL

Linas Vildžiūnas
„Finisterrae“

Kas įsiminė 2010-aisiais kine

7 MD
„Rylos melodija“
Metams baigiantis reikia pasižiūrėti atgal - gal ko nors svarbaus nepamatei, nespėjai įsiminti. Neprošal ir suprasti, kad visko buvo daug - ir gerų, ir blogų akimirkų. Apie svarbiausią metų įspūdį šiemet paklausėme kino kritikų. Kokie filmai, renginiai, o gal tiesiog su kinu susijusios akimirkos iškyla iškart, prisimenant šiuos metus?

Lietuvos kinematografininkų sąjungos apdovanojimai

7 MD
Kino operatorius Audrius Kemežys
Gruodžio 17 d., penktadienį, Lietuvos teatro, muzikos ir kino muziejuje jau 12-ą kartą buvo paskelbti Lietuvos kinematografininkų sąjungos apdovanojimai.

Sieną jie pamatė vėliau

Živilė Pipinytė
Rūta - Elžbieta Latėnaitė. K. Sereikaitės nuotr.
Nors ir kurtas ketverius metus, Kristijono Vildžiūno filmas „Kai apkabinsiu tave“ pasirodo pačiu laiku. Jis sugrąžina lietuvių kinui normalumo pojūtį: „Kai apkabinsiu tave“ galima vertinti scenarijaus, aktorių, apskritai visų kino sudedamųjų profesionalumo kriterijais. Tai suteikia vilčių.

Kultūra krizės akivaizdoj

7 MD
Kultūros ministras Arūnas Gelūnas. Nuotrauka: ©7MD

Lingvistiniai žaidimai

Monika Krikštopaitytė
Kunotas Vildžiūnas. „Karališkasis obuolys“. 2007-2010 m.
Keliaudami miestu palei Nerį, galėjote pastebėti tris masyvius plieninius objektus po Žvėryno, Žaliuoju ir Žirmūnų tiltais. Tai Savivaldybės dovana (?) Vilniui - Kunoto Vildžiūno skulptūros skambiais pavadinimais: „Laivas-pusmėnulis“, „Grandinė“ ir „Karališkasis obuolys“.

Vis daugiau lenkų filmų

Linas Vildžiūnas
„Lopšinė“
Lenkų vaidybinių filmų festivalis, kadaise pakeitęs vietą, iš Gdansko persikėlęs į Gdynę, šiemet paankstino datą ir iš rugsėjo persikėlė į gegužės pabaigą.

Malonu susipažinti

Paulina Pukytė
„Šarka2”
Nors apie Beną Šarką esu girdėjusi kaip apie autorinio teatro kūrėją, tuo mano žinios apie jį ir baigiasi, jo kūrybos beveik nežinau - Vilnius sunkiai nusikasa iki Beno Klaipėdos (transporto problemos?).

Gruziniški įspūdžiai

Linas Vildžiūnas
Olga Konskaja filme „Rusiškos pamokos“
Sutrumpintai jis vadinamas IFFR - International Film Festival Rotterdam. Vykęs įprastu laiku (sausio pabaigoje - vasario pradžioje), šiemet festivalis buvo jau 39-as.

Aukso amžius

Skirmantas Valiulis
„Tikras Garsas Valstybės Atgimimo 1989-1993“
Lietuva tebelaukia ekonominio aukso amžiaus. Žmonėms jau įkalta į galvas, kad ir kapitalizme būna visaip. Kas netingi galvoti, gali pasiskaityti „Vagos“ išleistą Karlo Marxo „Kapitalą“. Ankstesnį leidimą daug kas sudegino, nes tada buvo dvasinio sujudimo aukso amžius ir atrodė, kad Marxo šmėkla niekada daugiau nebeklajos po Europą. Staliną laidojom kartu su Ribbentropu. Sniečkaus paminklinę lentą išlupom. Daugiausia plojimų sulaukė sovietinio herbo sudaužymas prie Seimo, kuris tada dar vadinosi Aukščiausiąja Taryba. Į valdžią žygiavo nauji žmonės - Vytautas Landsbergis, Kazimiera Prunskienė, Romualdas Ozolas... Balsas iš minios: „Valio, auksiniai žmonės eina!“

Sauka ideologiniame diskurse

Linas Vildžiūnas
Dž. Barysaitės nuotrauka
Sausio 4 d., vos pasibaigus Lietuvos vardo paminėjimo tūkstantmečio metams, LR Prezidentūra pristatė šiai progai užsakytą Šarūno Saukos tapybos darbą, papuošusį galinę Prezidentūros rūmų pirmojo aukšto salę, nuo kurios bus pradedamos ekskursijos po šį pastatą.

Puslapiai: |1|2|« Atgal

Kiti raktiniai žodžiai