Įvykiai: Skaityti visus Rašyti
Žurnalas Kinas

Ir peliukas Mikis – lietuvis?

Jonas Ūbis
Viena labiausiai lauktų šios vasaros kino premjerų – Ridley Scotto „Prometėjas“. Esu senas šio režisieriaus gerbėjas, nors, prisipažinsiu, juo tapau ne iškart.

Sinefilija nemirtinga

Jonas Ūbis
Pirmasis „Kino“ numeris tradiciškai daug vietos skiria svarbiausiam pavasario festivaliui. „Kino pavasaris“ šiemet pateikė ne vieną staigmeną. Žurnale – trumpas svarbiausių programų pristatymas ir kino kritikų patarimai.

Kalėdinio „Kino“ skaitymo malonumai

Jonas Ūbis
Teko skaityti vieną „Kinui“ atsiųstą laišką. Jo autoriai rašė, kad „pasigenda straipsnių apie kiną meno ir kultūros kontekste, jo įtaką visuomenei“. Man regis, kalėdinis „Kino“ numeris kaip tik apie tai.

Vakaras neprailgs

Jonas Ūbis
Ilgai žadėtas filmas „Tadas Blinda. Pradžia“ sužadino diskusijas apie lietuvių kiną. Lietuvių kinas tapo ir naujojo „Kino“ diskusijos objektu.

Apie tai, kuo kinas įdomus

Jonas Ūbis
Didžiuosiuose kino teatruose – tikro kino nė su žiburiu, tik tarsi nuo konvejerio nuėjusios romantinės komedijos, pasakojimai apie iksmenus ir transformerius, ateivius ir tiesiog vulgarius vyriokus, išgyvenančius pagirių nemalonumus. Žinoma, ir dar daugybė animacinių filmų, kuriuos mano vaikystėje žiūrėdavo tik vaikai ir paaugliai, bet dabar tokie filmai rodomi net vakariniuose seansuose. Todėl niekad nesutiksiu, kad seniai suvaikėja. Sprendžiant iš kino teatrų repertuarų, dabar vaikėti pradedama labai anksti arba išvis nebesubręstama.

Kaip įveikti lietuvišką dumblą

Jonas Ūbis

Svečiai ir tikras gyvenimas

Jonas Ūbis
Visi žino, kad ruduo Lietuvoje - kino festivalių metas. Į festivalius atvažiuoja svečių. Todėl ir naujametiniame „Kine“ rasite kelis interviu su Vilniuje ir Kaune apsilankiusiais pasaulinio garso kino kūrėjais.

Pasiginčykime apie kiną

Jonas Ūbis
Šeštadienį pereisime prie žiemos laiko. Sako, kad prie gyvenimo prisidės viena papildoma valanda. Siūlau ją skirti naujam „Kino“ žurnalui.

Autorius kine vis dar svarbiausias

Jonas Ūbis
Netiesa, kad vasarą žmonės nenori skaityti nieko rimta. Aš taip pat esu žmogus ir atostogoms pasilieku geriausias knygas.

Trys viename. Kinas, kritikai, žiūrovai

7 MD
Pavasaris artėja - ir „Kino pavasaris“, ir tas tikrasis, todėl jų teikiamus malonumus teks derinti su visai kitais, tarp jų ir skaitymo. Laimė, dienos pastebimai ilgėja. Naujame žurnalo „Kinas“ numeryje aptariamos kelios paskutiniu metu itin populiarios temos.

Politinė ekspertų valia – žurnalą „Kinas“ palaidoti

atgimimas .lt
Kodėl vienam geriausių Europoje lietuvių žurnalui „Kinas” Spaudos, radijo ir televizijos rėmimo fondas 2010–aisiais skyrė laidotuvių pašalpą, aiškinasi nepriklausomo politikos portalo „atgimimas.lt” apžvalgininkė Rasa Gečaitė.

Lietuvių kinas - kritika - žiūrovai

7MD informacija
Ne vienam kino žiūrovui teko skaityti Lietuvoje leidžiamą žurnalą „Kinas“. Iš pradžių jis leistas kartą į mėnesį, vėliau - kartą į metus, o pastaruoju metu - kas ketvirtį. Tačiau susitikimų su žurnalo rengėjais, tekstų autoriais dar niekad nėra buvę.

Apetitas skaityti

Jonas Ūbis
Seniai žinau, kad Lietuvoje knibždėte knibžda vampyrų. Paskutinės pagonių valstybės vardas įpareigoja. Patriarchališkos jos gyventojų vertybės - taip pat. Tačiau tik skaitydamas naują žurnalo „Kinas“ numerį (tiesa, kvepiantį ne krauju, o spaustuvės dažais) sužinojau apie paslėptą vampyrų prasmę ir įtaką kultūros istorijai.

Rudens pradžia su „Kinu“

Jonas Ūbis
Ruduo Lietuvoje - festivalių metas. Todėl ir naujas „Kino“ žurnalas skyrė vietos būsimiems ir jau vykstantiems kino renginiams.

Liepos „Kinas“

Jonas Ūbis
Viena liepos „Kino“ temų – kino žiūrovo būsena.

Seksas žiemą

Jonas Ūbis
Ne kartą įsitikinau: kai tik ko nors paklausiu apie seksą ar erotiką lietuvių kine, pašnekovų veidai apniūksta, juose išryškėja nusivylimas.« Atgal

Kiti raktiniai žodžiai