Įvykiai: Skaityti visus Rašyti
Mekas

Nelegalus gyvenimas padeda legaliam verslui

Kęstutis Šapoka
Robertas Wattsas matuoja pacientės liežuvį „FluxusKlinikoje“ gegužės 8 d. 1970 m.
Atrandame dar vieną „Čiurlionį“ - Jurgį Mačiūną. Atrandame ir savinamės (nes nei Čiurlionis, nei juo labiau Mačiūnas nebuvo ir nėra visiškai mūsų). Žinoma, elgiamės gerai, nes ir dailės istorijos srityje juk galioja tie patys dėsniai kaip sporto pasaulyje - reikia investuoti pinigų ir stengtis prisivilioti, nupirkti kuo daugiau žvaigždžių, taigi reikia kapitalo ir atitinkamos srities vadybininkų. Tiesa, dailės istorijos pasaulyje žaidėjai dažniausiai iškeliavę į anapilį, todėl kalbame apie įvaizdžio kūrimą arba jau suformuoto įvaizdžio pritraukimą.

Krokuvos festivalio apdovanojimas Jonui Mekui

7 MD
Jonas Mekas Vlados Inčiūtės nuotr.

Niujorke - lietuvių kino kūrėjų desantas

7MD informacija
2009 m. gruodžio 4-14 d. Niujorko Moderniojo meno muziejuje (MoMA) vyksta „Lietuvių kino dienos 1990-2009“. Pirmą kartą viename didžiausių pasaulyje šiuolaikinio meno muziejuje, bendradarbiaujant su Tarptautiniu kino festivaliu „Tinklai“, bus pristatyta pastarųjų dviejų dešimtmečių lietuvių kino retrospektyva nuo nepriklausomybės atkūrimo iki šių dienų.

Jono Meko „aukso vidurys“

Ramūnas Čičelis
Kadras iš filmo „Lost Lost Lost“
Šio straipsnio metodologija yra pagrįsta prielaida, kad avangardo mene užkoduotas mąstymo priešpriešomis sprendimas. Populiarusis ar vėliau iš jo elitiniu virstantis menas operuoja binarinėmis opozicijomis, kurios padeda suvokėjui lengviau sąveikauti su meno kūriniu. Taigi keliama hipotezė, kad Jono Meko kino ir literatūrinė kūryba neteikia tokių jos suvokimo palengvinimo būdų.

Sekmadienis su Lietuva

Paulina Pukytė
1990 m. vasara. Vilnius. Lukiškių aikštė. Foto: 2ndgravedigger
Praėjusį sekmadienį „Tate Modern“ galerijos kino salėje mūsų kultūros atašė Londone Daivos Parulskienės iniciatyva buvo rodomas naujas Jono Meko filmas „Lietuva ir SSRS žlugimas“.« Atgal

Kiti raktiniai žodžiai