Įvykiai: Skaityti visus Rašyti
Chopin

Schumanno ir Chopino metams

Aldona Eleonora Radvilaitė
Pianistas Jevgenijus Kissinas
Džiugu, kad lapkričio 2 d. Lietuvos nacionalinio operos ir baleto teatro scenoje turėjome galimybę išgirsti pasaulinės šlovės pianisto Jevgenijaus Kissino solinį koncertą.

Chopinas įvairių interpretacijų šviesoje

Beata Leščinska
Delacroix. Chopino portretas.
Turbūt nesuklysiu teigdama, kad talentingo menininko, juolab genijaus, kūryba visuomet esti daugiasluoksnė. Turiu minty ne raiškos pavidalus - žanrus, bet pačią materiją, šiuo atveju - muziką. Birželio 4- 6 d. Vilniuje vykusi XI lietuvių ir lenkų muzikologų konferencija „Chopino recepcija šiuolaikinėse lenkų ir lietuvių muzikinėse kultūrose“, inspiruota visame pasaulyje minimų 200-ųjų kompozitoriaus gimimo metinių, ne tik patvirtino šio teiginio tinkamumą žymiojo romantiko kūrybai, bet ir atskleidė netikėtų aspektų, išryškėjusių pažvelgus į Chopino muzikos gyvavimo formas XX ir XXI amžiais.

Fryderyko Chopino gimimo metinėms

7 MD
Jurgis Aleknavičius ir Lietuvos kamerinis orkestras
2010 metais pasaulis mini fortepijono genijaus kompozitoriaus Fryderyko Chopino 200-ąsias gimimo metines. Šia proga gegužės 14 d. Vilniuje, Taikomosios dailės muziejuje, surengtas Tarptautinių lenkų fortepijoninės muzikos festivalių-konkursų, skirtų Fryderykui Chopinui, 1999-2009 metų laureatų koncertas.

Frederikui Chopinui - 200

Rokas Zubovas
Vilniaus grafitas
Prieš kiek daugiau negu tris šimtus metų, pačioje XVIII amžiaus aušroje, o tiksliau, lygiai 1700 metais, Florencijoje Medici rūmų instrumentų prižiūrėtojui Bartholomeo Cristofori veikiausiai dieviškasis įkvėpimas padėjo sukurti iki tol nematytą muzikos instrumentą: jo sumeistrautas klavišinis instrumentas pirmą kartą istorijoje galėjo skambėti garsiai ir tyliai, priklausomai vien nuo klavišo užgavimo. Iš čia ir naujojo instrumento pavadinimas: „arpicembalo per piano e forte”.

Fryderyko Chopino 200-osioms metinėms

Goda Rupeikaitė
Balandžio 8 d. Vilniaus paveikslų galerijoje surengtoje spaudos konferencijoje buvo pristatyta kompozitoriaus Fryderyko Chopino 200-osioms gimimo metinėms skirtų renginių programa „Chopin 2010 - Lietuvos Respublika“. Kultūriniai renginiai - koncertai, piešinių ir fotografijos parodos, edukacinė programa - vyks visus metus. Dalis šios plačios programos jau yra prasidėjusi, pirmieji renginiai visuomenei pristatyti vasario mėnesį.

Trapus virtuoziškumas

Aldona Eleonora Radvilaitė
Philippe Giusiano. Nuotrauka iš Filharmonijos archyvo
Vasario 20 d. Nacionalinėje filharmonijoje įvyko Fryderyko Chopino gimimo 200-osioms metinėms skirtas orkestro muzikos koncertas, kurio traukos centras buvo Lietuvos klausytojų mėgstamas pianistas iš Prancūzijos, 1990 m. tarptautinio XII F. Chopino pianistų konkurso Varšuvoje jauniausias dalyvis (jam tada buvo 17 metų), pelnęs Lenkijos spaudos bei publikos simpatijas, o po penkerių metų ten pat laimėjęs II premiją, ne kartą sėkmingai koncertavęs Vilniuje Philippe'as Giusiano.

Chopino odisėja filharmonijoje

7MD informacija
Philippe Giusiano. M. Aleksos nuotr.
Išryškindama Fryderyko Chopino gimimo 200-ąsias metines, vasario 20, 24 ir kovo 3 dienomis Lietuvos nacionalinė filharmonija rengia trijų vakarų ciklą, kurio koncertus simboliškai galima apibūdinti kaip „Senasis Chopinas“, „Naujasis Chopinas“ ir „Jaunystės Chopinas“.

Festivalis-konkursas, skirtas F. Chopinui

7MD informacija
Jau ketvirtą kartą Vilniaus Naujosios Vilnios muzikos mokykla, bendradarbiaudama su Lenkų institutu Vilniuje, rengia tradicine tapusią fortepijoninės muzikos šventę, skirtą fortepijono poetui F. Chopinui. Šis tarptautinis lenkų fortepijoninės muzikos festivalis-konkursas, skirtas F. Chopinui, vyksta nuo 1999-ųjų kas 3 metus ir kiekvieną kartą dovanoja Lietuvai naujų talentų.« Atgal

Kiti raktiniai žodžiai