Įvykiai: Skaityti visus Rašyti
Menų spaustuvė

Jauniausios teatro kartos balsas

Daiva Šabasevičienė
Julius Paškevičius spektaklyje „Ribos“. K.Žičkytės nuotr.
Jauno dramaturgo ir aktoriaus Juliaus Paškevičiaus drama „Ribos“ teatrinio sezono verpete liko beveik nepastebėta. O spektaklis vertas rimtesnio dėmesio, nes tai anaiptol ne atsitiktinis jaunųjų scenos menininkų programos „Atvira erdvė“ projektas. Šį kartą žodis „jaunųjų“ nusako ne tik kūrėjų amžių, bet ir ryškią poziciją.

Viltingasis teatro-cirko „bolero“

Konstantinas Borkovskis
Trupės „La Scabreuse” iš Prancūzijos spektaklis [TAITLAS] No 49 festivalio „Naujojo cirko savaitgalis” programoje. Dmitrijaus Matvejevo nuotrauka
Šeštasis „Naujojo cirko savaitgalis“, rugpjūčio pabaigoje vykęs sostinės „Menų spaustuvėje“, pateikė malonią staigmeną – už tradicinio cirko ir įprasto teatro rėmų drąsiai besidriekiantį reginį, prancūzų trupės „La Scabreuse“ projektą [TAITLAS] No 49 ir No 50.

Agnės Dilytės premjera „Menų spaustuvėje“

7 MD
Severija Janušauskaitė spektaklyje „Persona”
Balandžio 7 ir 9 d. 19 val. į „Menų spaustuvės“ Kišeninę salę susirinkę žiūrovai turėtų pasiruošti atviro teatro patirčiai: spektaklio „Persona“ kūrėjai išdrįs stoti akis į akį su publika.

Judesio autentiškumas

Goda Dapšytė
Léo Lérus. Nuotrauka iš „Menų spaustuvės“ archyvo
Vasarį „Menų spaustuvėje“ svečiavosi jau antrieji rezidentai iš Norvegijos - Bergene įsikūrusi šiuolaikinio šokio ir teatro trupė „Winterguests“.

„Menų spaustuvėje“ - svečiai iš Norvegijos

7 MD
Alanas Lucienas Øyenas
Nuo šios savaitės „Menų spaustuvėje“ viešės svečiai iš Norvegijos - Bergene įsikūrusi šiuolaikinio šokio ir teatro trupė „Winterguests“. Norvegų menininkai čia repetuos naujausią savo spektaklį ir surengs kūrybines dirbtuves lietuvių šiuolaikinio šokio studentams ir profesionalams. Trupę 2006 m. įkūrė rašytojas, choreografas ir režisierius Alanas Lucienas Øyenas.

Kelyje į šviesą

Sigita Ivaškaitė
„Tamsioji pusė“
Šiuolaikinis šokis Lietuvoje, matyt, vis dar išlieka asmeniškiausių minčių ir prasmių menu. Nors ir kalbėdamas, atrodytų, apie bendrus dalykus, jis dažnai lieka nesuprastas. Stebint spektaklio „Tamsioji pusė“ (choreografė Edita Stundytė) premjerą, teko susidurti su abstrakčiomis mintimis, įvilktomis į dar abstraktesnį rūbą.

Racionalumas, logika ir jokių daugtaškių

Sigita Ivaškaitė
„Miego brolis”. Kamilės Žičkytės nuotr.
Pastaruoju metu vis dažniau keliamas klausimas, kokio teatro ir kam reikia. Koks jis reikalingas vadinamajam eiliniam žiūrovui, ko iš jo tikisi nuolatinė publika, ką mąsto patys teatralai... Ieškoti sprendimų - vienas svarbiausių teatro evoliucijos veiksnių. Vieni ieško kurdami savo taisykles, kiti bando jungti, atnaujinti kažką anksčiau matyta scenoje... Dažnai intriguoja pasirinkimo priežastys, bet dar dažniau - rezultato efektyvumas.

Tylos harmonija

Sigita Ivaškaitė
Giedrė Ubartaitė spektaklyje „Mono tyla“

Lapkritis – vienatvės mėnuo

7 MD
„Mono sapiens“. Nuotrauka iš „Menų spaustuvės“ archyvo
Lapkritį net dvi premjeras pristatanti jaunų aktorių kompanija „trupė liūdi“ ir „Menų spaustuvė“ skelbia vienatvės mėnesiu, o „Menų spaustuvė“ „oficialiai“ keičia pavadinimą į „Monų spaustuvę“. Kadangi svarbiausia lapkričio diena, kaip teigia „trupės“ nariai, yra pirmoji, o lapkričio mėnuo – vienuoliktas, tai simbolizuoja dvigubą vienatvę.

Naujos formos „Menų spaustuvėje“

7 MD
„Menų spaustuvė“
Nuo spalio 20-osios iki lapkričio 10 d. scenos menų inkubatorius „Menų spaustuvė“ kviečia siūlyti naujas kūrybines idėjas, kurias jų autoriai norėtų įgyvendinti „Menų spaustuvės“ erdvėse ar jos teritorijoje.

Nuoga politika

Sigita Ivaškaitė
„Atvirų akių panoramos“
Santūria vadinamą Lietuvos visuomenę gąsdinęs ir provokavęs užrašu N-18 bei nuogų šokėjų nuotraukomis, šokio teatras „Aura“ kartu su ispanų menininkais rugsėjo 18 d. Vilniuje pristatė premjerą „Atvirų akių panoramos“. Bendradarbiavimas su dviem ispanų teatrais („Tranvia“ ir „Manantiales“) žadėjo kažką nauja, kažką kita, kas finale pasirodė kiek perkrauta. Bet apie viską iš pradžių.

„Menų spaustuvė“ – atvira erdvė jauniems lietuvių ir užsienio menininkams

7 MD
Menų spaustuvė
Praūžus „Naujojo cirko savaitgaliui“, „Menų spaustuvė“ rugsėjo 16 d. pristatė dvi šiam pusmečiui aktualias veiklas: pirmąją tarptautinę rezidentūrą ir jaunųjų scenos menininkų debiutų programą „Atvira erdvė ’10“. Abi šios programos liudija „Menų spaustuvės“, kaip scenos menų aikštelės, orientaciją į atvirumą ir universalumą.

Neapibrėžta įvairovė

Milda Brukštutė
„Vienas naktį” D.Matvejevo nuotrauka
Daugiau laisvės nori visi, bet kai kurie jos dar ir suranda. Taip galima būtų pasakyti apie XX a. pabaigoje gimusią meno šaką – naująjį cirką, kurio Lietuvoje, galima sakyti, dar nėra, bet „Menų spaustuvės“ kartu su Prancūzų kultūros centru organizuojamas festivalis „Naujasis cirko savaitgalis“ jau sulaukė pirmojo penkerių metų jubiliejaus, tad vėl galėjome pamatyti, kaip vystosi ši šaka kitose Europos šalyse. Festivaliui buvo pasirinkti ne tik įvairių šalių (Ispanijos, Prancūzijos, Danijos, Suomijos), bet ir žanrų, technikų bei ieškojimų pasirodymai.

Perpildytas repertuaras

7 MD
„Menų spaustuvė“ D. Matvejevo nuotr.
Vilniuje įsikūręs šiuolaikinių menų centras „Menų spaustuvė“ Rugsėjo 3 d. atvėrė duris žiūrovams. Sezoną atidarė neįgaliųjų artistų įkurto „Naujojo teatro“ spektaklis „Lietuvos vilkė – didžioji kunigaikštienė“.

Naujojo cirko savaitgalis

7 MD
Cirko trupės iš Suomijos „Circo Aereo“ perktaklis „Ro-Pu”
Nuo penktųjų metų tradiciškai skaičiuojamas pirmasis jubiliejus. Dėl to „Menų spaustuvė“ ir Prancūzų kultūros centras iškilmingai skelbia jubiliejinį, penktąjį, Naujojo cirko savaitgalį, kuris šiemet pristato penkis spektaklius. Rugsėjo 9-12 d. Vilniaus senamiestyje siautės penki kūrybingumo, laisvės ir vaizduotės viesulai. Tikėkimės, kad stogai liks vietoje!

Teatro sezono pabaiga atneša naują pradžią

7 MD
„Bernardos Albos namai“
Birželis tik visai neseniai tapo teisėtu teatro sezono pabaigos mėnesiu – daugelis teatrų vis dar linkę paskutinius sezono spektaklius pristatyti gegužę. Tačiau birželis „Menų spaustuvėje“, šiemet atsisveikindamas su sezonu, dovanoja ir gražią pradžią, tarsi įvadą į rudens sezoną, ir kartu – scenos naujokų krikštą.

Jaunieji menininkai „Menų spaustuvėje“ pristatys šešis naujus projektus

7MD informacija
Menų spaustuvė. D.Matvejevo nuotr.
Pasibaigus „Menų spaustuvės“ jaunųjų menininkų programos „Atvira erdvė“ atrankai, paaiškėjo šeši nauji projektai, kurie šiemet bus sukurti ir pristatyti žiūrovams. Tai du šokio spektakliai, trys teatro darbai ir vienas trumpametražis filmas.

Dainuojantis kiemelis Šiltadaržio skersgatvyje

7MD informacija
Grupė „Suicide dj’s“
Gatvės muzikos dienos rengėjų iniciatyva gegužės 1-ąją Vilnius jau ketvirtą kartą prisipildys muzikos garsų ir šventinio šurmulio.

Menas su kulinarijos prieskoniu

7MD informacija
Rainer Prohaska
„Mangez le Monde“ išvertus iš prancūzų kalbos reiškia „Valgykite pasaulį“. Taip savo projektą, vienijantį įvairius menus ir kulinariją, pavadino po pasaulį keliaujantis austrų menininkas Raineris Prohaska.

Talentų paieškos sezonas prasideda

7MD informacija
Kaip ir kasmet, „Menų spaustuvė“ atidaro naujų talentų paieškos sezoną: iki balandžio 18 d. jaunųjų scenos menininkų programa „Atvira erdvė“ laukia neatrastų jaunų menininkų siūlomų drąsių, kūrybingų, novatoriškų idėjų, tinkamų įgyvendinti scenoje. Atrinktoms meninėms idėjoms įgyvendinti bus pasiūlytos ne tik „Menų spaustuvės“ erdvės, bet ir finansiniai, techniniai ištekliai, galimybė „išeiti į viešumą“.

Puslapiai: |1|2|« Atgal

Kiti raktiniai žodžiai