Įvykiai: Skaityti visus Rašyti
Varnas

Grožio aiškinti nereikia

Junija Galejeva
„Faustas“ Slovakijos nacionaliniame teatre. Jūratės Paulėkaitės nuotrauka
Ir pakilo nauja plojimų banga, ir šoktelėjo į viršų decibelų skalė nuo „Bravo!“ bei kitų, mažiau artikuliuotų džiugesio šūksnių. „Bravo, Lietuva!“ – mano nustebimui, labai aiškiai sušuko netoliese stovinti šviesiaplaukė moteris... Taip kovo 28 d. reagavo Bratislavos publika, kai spektakliui pasibaigus po visų atlikėjų scenoje pasirodė statytojų komanda.

Laikyti veidrodį prieš gamtą

Rasa Vasinauskaitė
„Užsispyrėlės sutramdymas“: Vainius Sodeika (Kertis), Ainis Storpirštis (Gremijus) ir Vidas Bareikis (Petručijus). D. Matvejevo nuotr.
Amerikiečių literatūrologas Haroldas Bloomas savo knygoje „Vakarų kanonas“ („The Western Canon“, 1994) vadina Shakespeare'ą Vakarų literatūros kanonu. Teoretiko argumentai remiasi Shakespeare'o dramaturgijos atvirumu neribotoms interpretacijoms, jos savumu bet kokiam laikui ir tautai, bet svarbiausia - jo veikėjai yra tokios kintančios ir pačios save kuriančios, tokios psichiškai paslankios asmenybės, kad tampa mūsų pačių analizės instrumentu.

Jaunimo teatre - „Šekspyriada“

7MD informacija
D.Matvejevo nuotrauka
Balandžio 4 ir 5 d. 17 val. Valstybiniame jaunimo teatre režisierius Gintaras Varnas pristatys savo naują spektaklį „Šekspyriada“. Spektaklis kurtas remiantis keturiomis Williamo Shakespeare'o pjesėmis - „Vasarvidžio nakties sapnu“, „Užsispyrėlės sutramdymu“, „Ričardu II“ ir „Makbetu“.

Lėlės kuria operą

Rasa Vasinauskaitė
„Nedėkingųjų šokis“ D.Matvejevo nuotrauka
Kovo 3 ir 4 d. „Lėlės“ teatro scenoje dar kartą buvo parodytos Claudio Monteverdi (1567-1643) operos „Tankredžio ir Klorindos dvikova“ ir „Nedėkingųjų šokis“. Dar kartą todėl, kad pirmas atlikimas rudenį prasprūdo pro daugelio šio muzikos žanro ir juolab teatro gerbėjų akis. Ištisus mėnesius vienų neišdilę įspūdžiai žadino kitų norą taip pat juos patirti.

Vėl bus parodytos Claudio Monteverdi operos

7MD informacija
Scena iš C. Monteverdi operos „Nedėkingųjų šokis“ (rež. G.Varnas, dail. J. Skuratova). D. Matvejevo nuotrauka
Kovo 3 ir 4 d. Vilniaus teatre „Lėlė“ vėl bus parodytos Gintaro Varno režisuotos Claudio Monteverdi (1567-1643) madrigalinės operos „Tankredžio ir Klorindos dvikova“ ir „Nedėkingųjų šokis“. Operas pristato nacionalinės programos „Vilnius - Europos kultūros sostinė 2009“ projektas „Baroko dialogai“.

Teatras "Utopia" pristato "Dekalogą"

informacija 7MD
Lapkričio 14 ir 15 d. 18.30 "Menų spaustuvės" Juodojoje salėje jaunas teatras "Utopia" pristatys savo naują spektaklį "Dekalogas". Pirmuosius spektaklio bandymus trupė suvaidino vasaros pradžioje vykusioje "Naujosios dramos akcijoje".« Atgal

Kiti raktiniai žodžiai