Įvykiai: Skaityti visus Rašyti
VMT

Debiutų festivalis „Tylos!“

7 MD
Gegužės 7–12 d. Vilniaus mažasis teatras kartu su Lietuvos muzikos ir teatro akademija kviečia susipažinti su jaunaisiais teatro menininkais debiutų festivalyje „Tylos!“.

Šeimos irimo monotonija

Austėja Adomavičiūtė
Eglė Gabrėnaitė – Vasa Železnova. D.Matvejevo nuotr.

„Motina (Vasa Železnova)“

7 MD
Eglė Gabrėnaitė. D.Matvejevo nuotr.
Gruodžio 9 d. 18.30 Vilniaus mažajame teatre įvyks trečioji šio sezono premjera: spektaklį „Motina (Vasa Železnova)“ pagal rusų dramaturgijos klasiko Maksimo Gorkio pjesę pristatys režisierius Kirilas Glušajevas.

Erotika ir antika

Austėja Adomavičiūtė
Scena iš spektaklio „Amfitrionas“, E. Žičkytės nuotr.
Režisierius Artūras Areima per kelerius pastaruosius metus jau spėjo padirbėti „Menų spaustuvėje“, Oskaro Koršunovo teatre, Kauno dramos teatre. Savo pastatymams, kurie grindžiami stipria literatūra ir aktoriniais darbais, režisierius iki šiol rinkosi klasiką, linko į tragedijos žanrą. Tad spektaklis pagal Peterio Hackso komediją „Amfitrionas“ tokiame jo kūrybiniame kontekste buvo gana netikėtas posūkis. Po „Kelio“ ir „Freken Julijos“ tai jau trečias režisieriaus darbas Vilniaus mažajame teatre.

Odė meilužiui

7 MD
„Amfitrionas“ Vilniaus mažajame teatre
Gegužės 20, 21 d. Valstybinis Vilniaus mažasis teatras (VMT) kviečia į paskutinę sezono premjerą – pavasariškai gaivališką komediją „Amfitrionas“. Spektaklį pagal vokiečių dramaturgo Peterio Hackso pjesę režisavo talentingas jaunas režisierius Artūras Areima.

„Mistras“ grįžo iš Maskvos

7 MD
M.Ivaškevičiaus „Mistras” Vilniaus mažajame teatre. D.Matvejevo nuotrauka.
Vilniaus mažojo teatro spektaklis „Mistras“ ką tik sugrįžo iš Maskvos, kur prestižiniame festivalyje „Auksinė kaukė“ atidarė nekonkursinę programą „Kaukė plius“.

Nykus ir tolimas šeimyninis gyvenimėlis

Milda Brukštutė
Ineta Stasiulytė (Beka) spektaklyje „Triušio landa“ Nuotrauka iš VMT archyvo
Pasitaiko, kad aukštos meninės vertės kūrinys, turintis daug įvairiausių klodų, teatre suprimityvinamas iki paprasto, buitiško kūrinuko. Būna ir atvirkščiai, kai režisierius ieško įvairiausių prasmių aukštų meninių ambicijų neturinčioje pjesėje. Pastarasis variantas gali sudominti, bet tik tada, kai tai daroma itin tikslingai ir apgalvotai, kitu atveju spektaklio estetika tiesiog nesutampa su aktorių išsakytu tekstu, o pagrindinė mintis, kad ir kokia ji būtų, lieka neįžvelgiama. Viliaus Malinausko spektaklis „Triušio landa“, kurio premjera neseniai įvyko Valstybiniame Vilniaus mažajame teatre, – vienas iš tokios nesėkmės pavyzdžių.

Nemistifikuoti teatro

Sigita Ivaškaitė
Režisierius Vilius Malinauskas

Skirtingi meilės pavidalai Mažojo teatro premjeroje

7 MD
Spektaklio „Triušio landa“ eskizas Nuotr. iš VMT archyvo
Vilniaus mažasis teatras kviečia jau į antrąją sezono premjerą: Viliaus Malinausko spektaklis „Triušio landa“ pagal šiuolaikinio amerikiečių dramaturgo Davido Lindsay-Abaire’o dramą spalio 14 d. bus pristatytas Kauno publikai, o sostinės žiūrovai jį išvys spalio 20 ir 21 dienomis.

„Atsitiktinis žmogus“ – lengvas intelektualus teatras

7 MD
„Atsitiktinis žmogus“ Igno Maldžiūno nuotr.
Rugsėjo 18 d. Vilniaus mažajame teatre bus galima išvysti iki šiol mažai vaidintą, bet pripažinimo jau sulaukusį spektaklį „Atsitiktinis žmogus“ pagal šiuolaikinės prancūzų dramaturgės Yasmina Reza pjesę.

Vilniaus mažojo teatro jaunimui – pirmieji pripažinimo ženklai

7 MD
„Žuvėdra“ Vilniaus mažajame teatre. Dmitrijaus Matvejevo nuotr.
Iš Mogiliove (Baltarusijoje) kovo 21–27 d. vykusio tarptautinio jaunimo teatro forumo „M.@rt. Kontakt. 2010“ Valstybinis Vilniaus mažasis teatras grįžo su laurais – festivalyje dalyvavusią Antono Čechovo „Žuvėdrą“, režisuotą Rimo Tumino, tarptautinė žiuri pripažino geriausiu jaunimo spektakliu.

Dvidešimtieji teatro metai

Rasa Vasinauskaitė
Jokūbas Bareikis (Adamas) ir Ramūnas Cicėnas (Mistras) Nuotrauka iš VMT archyvo
Vilniaus valstybinis mažasis teatras atšventė savo 20-metį. 1990 m. suvaidintas „Vyšnių sodas“ yra savotiškas šio teatro istorijos riboženklis – viskas prasidėjo nuo noro būti savarankiškiems, atsiskirti nuo tuomečio Akademinio dramos teatro, pradėti naują gyvenimo ir kūrybos etapą. VMT šventės proga, po Rimo Tumino spektaklio „Mistras“ pirmos dalies premjeros, į sceną ėjo Vyriausybės, Kultūros ministerijos ir savivaldybės, Rusijos ambasados, kitų Lietuvos teatrų vadovai, atstovai, pasiuntiniai. Buvo sakomos kalbos, teikiamos gėlės.

„Freken Julija“

7MD informacija
Vaida Bičkutė ir Mantas Vaitiekūnas VMT spektaklyje „Freken Julija”. DšMatvejevo nuotr.
Šį pavasarį dvidešimtmetį pasitinkantis Valstybinis Vilniaus mažasis teatras vasario 28 ir kovo 2 d. kviečia į premjerą - Augusto Strindbergo „Freken Juliją“. Spektaklį režisavo Rimo Tumino mokinys Artūras Areima, scenografiją ir kostiumus kūrė Kotryna Daujotaitė, muziką - Faustas Latėnas.

Klasika man visada rūpėjo labiau

Ramunė Balevičiūtė
„Freken Julija“. D. Matvejevo nuotr.
Valstybinis Vilniaus mažasis teatras savąjį dvidešimtmetį pasitinka net dviem premjeromis. Pirmoji - jauno režisieriaus, Rimo Tumino mokinio Artūro Areimos „Freken Julija“ pagal Augusto Strindbergo pjesę - įvyks vasario 28 ir kovo 2 dieną. Spektaklyje vaidina Mažojo teatro aktoriai Valda Bičkutė, Mantas Vaitiekūnas ir Ilona Kvietkutė.

Vilniaus mažasis teatras Čechovo gimtadienį minės festivaliu

7MD informacija
„Žuvėdra”. Dmitrijaus Matvejevo nuotrauka
Minėdamas 150-ąjį Antono Čechovo gimtadienį, Vilniaus mažasis teatras sausio 26-31 d. rengia Čechovo festivalį.

Skęstantis Vestonų šeimos laivas

Aurimas Minsevičius
Arvydas Dapšys (Bilas), Eglė Gabrėnaitė (Violeta) ir Inga Burneikaitė (Barbara). M. Nedzinsko nuotr.
„Dingo poetas Beverlis Vestonas“, - tokia antrašte neįprastos formos programėlėje (8 puslapių laikraštis, turintis visus jam būdingus bruožus: pavadinimą, tiražą, intrigą pirmame puslapyje bei skelbimus paskutiniame) Tracy Lettso juodąja komedija „Vestonai“ naująjį sezoną pradeda Vilniaus valstybinis mažasis teatras. Jaunas ir, kaip skelbta, talentingas režisierius Vilius Malinauskas kviečia žiūrovus į Vestonų šeimos laivą, skęstantį neapykantos, viskio, raminamųjų vaistų ir marihuanos jūroje.

Vilniaus mažasis teatras pradeda naują sezoną

7MD informacija
Rugsėjo 18, 19 d. Valstybinis Vilniaus mažasis teatras sezoną pradės nauju veikalu – žinomo amerikiečių dramaturgo Tracy Lettso 2007 m. parašyta juodąja komedija „Vestonai“ („Rugpjūtis: Oseidžo apygarda“), kurią stato jaunosios kartos režisierius Vilius Malinauskas. Dramą iš anglų kalbos išvertė Rita Juodelytė.

Slaptieji sielos užkaboriai

Daiva Šabasevičienė
"Batraištis, arba Mylėjau, myliu, mylėsiu..."
Kovo 12 d. Valstybiniame Vilniaus mažajame teatre - spektaklio "Batraištis, arba Mylėjau, myliu, mylėsiu..." premjera. Žinomo viduriniosios kartos rusų rašytojo, dramaturgo ir scenaristo Aleksejaus Slapovskio pjesę žiūrovams pristatys jaunosios kartos režisierius Kirilas Glušajevas.

Aktoriui Andriui Žebrauskui - 50

7MD informacija
Andrius Žebrauskas VMT spektaklyje "Belaukiant Godo". J.Lozoraičio nuotrauka
Šiandien, vasario 27 d., 18.30 Valstybiniame Vilniaus mažajame teatre aktorius Andrius Žebrauskas pristatys naujausią savo projektą „Kaukės“. Šiandien aktorius mini penkiasdešimties metų jubiliejų.

Polemika dėl žuvėdros maitos (2)

Julijus Lozoraitis
Miglė Polikevičiūtė (Nina Zarečnaja). D. Matvejevo nuotr.
Tęsiant mintį apie „Žuvėdros" versiją, režisieriaus Rimo Tumino įgyvendintą jo įkurtame teatre su jo suburtais jaunais aktoriais, neišvengiamai prieini būtinybę bent šiek tiek pasvarstyti apie Antono Čechovo pjesių interpretacijų įvairovę.

Puslapiai: |1|2|« Atgal

Kiti raktiniai žodžiai