Iš eilinių emigrantų gyvenimo
Milda Brukštutė
Spektaklio „Išvarymas” scena. D. Matvejevo nuotr. Nebūtina emigruoti, kad tavo gyvenimo tragedija taptų eiline, nieko individualaus neturinčia banalybe, bet šis būdas, bent jau dabar, yra vienas greičiausių kelių tą pasiekti. Ypač tokiam tikslui tinkama vieta – Londonas, ne vien dėl to, kad į jį plūsta daugiausiai atsitiktinių, konkretesnio tikslo nei užsidirbti neturinčių Lietuvos ir kaimyninių šalių emigrantų, bet ir dėl to, kad jame kalbama šiam atvejui simboline, t.y. visuotinai pripažinta anglų kalba, kuriai taip pat gresia netekti savo šaknų: ja šneka visi, kas moka ir kas nemoka. Nieko keista, kad spektaklis, analizuojantis šias temas, nukelia mus kaip tik ten – į Londoną.
|
Apie socialinius ir kultūrinius skaudulius
Daiva Šabasevičienė
Ainis Storpirštis. D. Matvejevo nuotr. Gruodžio 22, 23 d. Lietuvos nacionalinis dramos teatras pristatys paskutinę šių metų premjerą. Mariaus Ivaškevičiaus dramą „Išvarymas“ režisuoja Oskaras Koršunovas, scenografiją kuria Gintaras Makarevičius, kostiumus – Agnė Jagelavičiūtė, muziką kūrė ir parinko Saulius Prūsaitis. Tarp trijų dešimčių spektaklyje dalyvaujančių įvairių kartų aktorių – Ainis Storpirštis ir Marius Repšys, vaidinantys vienus svarbiausių personažų – Beną ir Vandalą. Abu aktoriai baigė Lietuvos muzikos ir teatro akademiją (kurso vadovas – Gintaras Varnas), abiem šis darbas – pirmasis su O. Koršunovu. Likus savaitei iki premjeros, jie pasidalijo mintimis apie spektaklio temas ir kūrybinį procesą.
|
Lietuvių dramaturgas reziduoja garsiame Londono teatre
7 MD
Marius Ivaškevičius. D. Matvejevo nuotr. Liepos mėnesį dramaturgas Marius Ivaškevičius dalyvauja Tarptautinėje dramaturgų rezidencijoje Londono teatre „Royal Court“ – garsiausioje naujosios dramaturgijos kalvėje.
|
Lietuviška pjesė – tarptautinio festivalio favoritė
7 MD
Marius Ivaškevičius.
Nuotrauka iš TKIEC archyvo Spalio 26–31 d. Jerevane vykusiame pirmajame tarptautiniame naujosios dramaturgijos festivalyje „Dabarties reabilitacija“ pirmąją premiją pelnė dramaturgo Mariaus Ivaškevičiaus pjesė „Malyš“. Pjesę festivaliui pristatė Teatro ir kino informacijos ir edukacijos centras.
|
Užuomina į vieno rūsio istoriją
Jurga Stakėnaitė
„Austrijos policija sekmadienį suėmė 73 metų vyrą, kuris kaltinamas tuo, kad 24 metus laikė užrakinęs rūsyje ir seksualiai išnaudojo savo dukrą, ši pagimdė jam septynis vaikus.“ Prancūzų „Naujosios bangos“ režisieriai iš kriminalinių įvykių kronikos laikraščiuose mėgo išsikirpti tokio pobūdžio pranešimus, kruopščiai klijuodavo juos į sąsiuvinius, vėliau cituodavo savo filmuose.
|
Dvidešimtieji teatro metai
Rasa Vasinauskaitė
Jokūbas Bareikis (Adamas) ir Ramūnas Cicėnas (Mistras)
Nuotrauka iš VMT archyvo Vilniaus valstybinis mažasis teatras atšventė savo 20-metį. 1990 m. suvaidintas „Vyšnių sodas“ yra savotiškas šio teatro istorijos riboženklis – viskas prasidėjo nuo noro būti savarankiškiems, atsiskirti nuo tuomečio Akademinio dramos teatro, pradėti naują gyvenimo ir kūrybos etapą. VMT šventės proga, po Rimo Tumino spektaklio „Mistras“ pirmos dalies premjeros, į sceną ėjo Vyriausybės, Kultūros ministerijos ir savivaldybės, Rusijos ambasados, kitų Lietuvos teatrų vadovai, atstovai, pasiuntiniai. Buvo sakomos kalbos, teikiamos gėlės.
|
|