Įvykiai: Skaityti visus Rašyti
Tuminas

„Mistras“ grįžo iš Maskvos

7 MD
M.Ivaškevičiaus „Mistras” Vilniaus mažajame teatre. D.Matvejevo nuotrauka.
Vilniaus mažojo teatro spektaklis „Mistras“ ką tik sugrįžo iš Maskvos, kur prestižiniame festivalyje „Auksinė kaukė“ atidarė nekonkursinę programą „Kaukė plius“.

Klajokliškas teatras

Daiva Šabasevičienė
Vaizdas iš Maskvos Vachtangovo teatro spektaklio „Dėdė Vania“
Lietuvoje seniai laukta ir Jevgenijaus Vachtangovo teatro iš Maskvos, ir Rimo Tumino darbų, sukurtų šiame jo vadovaujamame teatre. Pirmuoju gastrolių spektakliu buvo pasirinktas Antono Čechovo „Dėdė Vania“. Anot Čechovo, tai keturių veiksmų scenos iš kaimo gyvenimo; spektaklyje greta vyksta du gyvenimai - fasadinis ir tas, kurį siūlo klasiko potekstės.

Vilniaus mažojo teatro jaunimui – pirmieji pripažinimo ženklai

7 MD
„Žuvėdra“ Vilniaus mažajame teatre. Dmitrijaus Matvejevo nuotr.
Iš Mogiliove (Baltarusijoje) kovo 21–27 d. vykusio tarptautinio jaunimo teatro forumo „M.@rt. Kontakt. 2010“ Valstybinis Vilniaus mažasis teatras grįžo su laurais – festivalyje dalyvavusią Antono Čechovo „Žuvėdrą“, režisuotą Rimo Tumino, tarptautinė žiuri pripažino geriausiu jaunimo spektakliu.

Dvidešimtieji teatro metai

Rasa Vasinauskaitė
Jokūbas Bareikis (Adamas) ir Ramūnas Cicėnas (Mistras) Nuotrauka iš VMT archyvo
Vilniaus valstybinis mažasis teatras atšventė savo 20-metį. 1990 m. suvaidintas „Vyšnių sodas“ yra savotiškas šio teatro istorijos riboženklis – viskas prasidėjo nuo noro būti savarankiškiems, atsiskirti nuo tuomečio Akademinio dramos teatro, pradėti naują gyvenimo ir kūrybos etapą. VMT šventės proga, po Rimo Tumino spektaklio „Mistras“ pirmos dalies premjeros, į sceną ėjo Vyriausybės, Kultūros ministerijos ir savivaldybės, Rusijos ambasados, kitų Lietuvos teatrų vadovai, atstovai, pasiuntiniai. Buvo sakomos kalbos, teikiamos gėlės.

Čechovo (su)grįžimas

Rasa Vasinauskaitė
Osip Braz. A. Čechovo portretas. 1898 m.
Rimas Tuminas ir Valstybinis Vilniaus mažasis teatras nusprendė prisijungti prie Rusijoje minimų 150-ųjų Antono Čechovo gimimo metinių.

Vilniaus mažasis teatras Čechovo gimtadienį minės festivaliu

7MD informacija
„Žuvėdra”. Dmitrijaus Matvejevo nuotrauka
Minėdamas 150-ąjį Antono Čechovo gimtadienį, Vilniaus mažasis teatras sausio 26-31 d. rengia Čechovo festivalį.

Naujieji metai su Mažuoju teatru

7MD informacija
„Mistras”
Ištikimiesiems savo žiūrovams Vilniaus mažasis teatras dovanoja ypatingą naujametinę dovaną – galimybę gruodžio 30 ir 31 dienomis pirmiesiems pamatyti šiuo metu režisieriaus Rimo Tumino repetuojamą naująjį spektaklį „Mistras“ pagal Mariaus Ivaškevičiaus pjesę ir simboliškai palydėti 2009-uosius.

„Dėdės Vanios“ triumfas

7 MD
Sergejus Makoveckis - Dėdė Vania
Rugsėjo 2 d. Maskvos J. Vachtangovo teatre įvyko Rimo Tumino statytos Antono Čechovo pjesės „Dėdė Vania“ premjera. Spektaklio scenografiją kūrė Adomas Jacovskis, muziką - Faustas Latėnas. Maskvos kritikai visi kaip vienas pripažino lietuvių komandos triumfą, pavadindami spektaklį sezono įvykiu, o Sergejaus Makoveckio sukurtą dėdę Vanią - geriausiu šio aktoriaus vaidmeniu. Spektaklio recenzijos pasirodė bene visuose Maskvos laikraščiuose. Siūlome skaitytojams keletą jų.

Simpatijos „Žuvėdrai"

Daiva Šabasevičienė
„Žuvėdra”. D.Matvejevo nuotrauka
Gegužės 11-17 d. Sankt Peterburgo A. Briancevo jaunojo žiūrovo teatre vyko jubiliejinis X tarptautinis teatro festivalis „Raduga". Į festivalį buvo pakviestas Vilniaus mažojo teatro spektaklis „Žuvėdra".

VMT „Žuvėdra“ Sankt Peterburgo festivalyje

7MD informacija
VMT spektaklio „Žuvėdra” scena. Dmitrijaus Matvejevo nuotrauka
Gegužės 11–17 d. Sankt Peterburgo A. Briancevo jaunojo žiūrovo teatre vyks jubiliejinis X tarptautinis teatro festivalis „Raduga“, į kurį yra pakviestas Vilniaus mažojo teatro spektaklis „Žuvėdra“.

Polemika dėl žuvėdros maitos (2)

Julijus Lozoraitis
Miglė Polikevičiūtė (Nina Zarečnaja). D. Matvejevo nuotr.
Tęsiant mintį apie „Žuvėdros" versiją, režisieriaus Rimo Tumino įgyvendintą jo įkurtame teatre su jo suburtais jaunais aktoriais, neišvengiamai prieini būtinybę bent šiek tiek pasvarstyti apie Antono Čechovo pjesių interpretacijų įvairovę.

Polemika dėl žuvėdros maitos

Julijus Lozoraitis
Tadas Gryn (Šamrajevas), Toma Vaškevičiūtė (Polina Andrejevna), Agnė Šataitė (Arkadina) ir Tomas Rinkūnas (Trigorinas). D. Matvejevo nuotr.
Nedėkingas dalykas - rašyti straipsnį apie naują premjerą, kai spauda, regis, ją jau pakrikštijo ir recenzijomis, ir kritika, ir vertintojų verdiktais. Anaiptol neketinu kvestionuoti tų nuosprendžių, tuo labiau kad ir griežtų vertintojų argumentai nepalieka apeliacijos galimybės, ir visa mūsų teatrinės ir teatrologinės minties šio meto kryptis savaime lyg ir patvirtina tokių vertinimų teisingumą. Tačiau būtent todėl ir noriu pasamprotauti apie naujausią mūsų teatro „Žuvėdrą", ir jos kontekste - apie minėtą teatrinės minties kryptį apskritai.

Žuvėdra ir kiti demonai

Rasa Vasinauskaitė
D. Matvejevo nuotr. (trys nuotraukos)

„Žuvėdra” Vilniaus mažajame teatre

7MD informacija
VMT (Domo Rūko) nuotrauka
Sausio 14, 15 d. Valstybinis Vilniaus mažasis teatras kviečia į Antono Čechovo „Žuvėdros” premjerą.

Vaidino taip, kad šiurpo oda

Monika Wasilewska
Gintarė Latvėnaitė (Salė) ir Vaida Būtytė (Helė) spektaklyje „Madagaskaras". VMT nuotrauka (2 nuotraukų albumas)
Šių metų lapkričio 20-30 d. Lodzėje trečią kartą vyko miestų dvynių susitikimai, kuriuose dalyvauti buvo pakviestas Valstybinis Vilniaus mažasis teatras. Lapkričio 21 d. vilniečiai vaidino Mariaus Ivaškevičiaus „Madagaskarą" (režisieriai Rimas Tuminas ir Arvydas Dapšys), o lapkričio 22 d. - Antono Čechovo „Tris seseris" (režisierius R. Tuminas).

Išsigimimo epochos tragedija

7MD informacija
„Troilas ir Kresida“ Maskvos Vachtangovo teatre. Režisierius Rimas Tuminas. Teatro archyvo nuotrauka
Rimas Tuminas, vadovaujantis Maskvos Vachtangovo teatrui, pagaliau parodė pirmą savo spektaklį su nauja trupe. Juo tapo Williamo Shakespeare'o „Troilas ir Kresida", anot šekspyrologų, pati nuobodžiausia anglų dramaturgo drama. Tačiau Tumino spektaklis susilaukė nemažai maskviškių kritikų recenzijų.« Atgal

Kiti raktiniai žodžiai