Įvykiai: Skaityti visus Rašyti
Urbanavičius

Keliai nežinomybėn ir tikri lobiai

Laima Kreivytė
Vladas Urbanavičius. „Špūlė“. 2011 m.

Geros naujienos iš Liepiškių!

Elona Lubytė
Vladas Urbanavičius. „Špūlė“. 2011 m. Liepiškių technologijų parkas. Autoriaus nuotrauka
Liepos 22 d. (penktadienį) 17 val. netoli Vilniaus įsikūrusiame Liepiškių technologijų parke buvo pristatyta nauja Vlado Urbanavičiaus skulptūra „Špūlė“ (plienas, 1000x300x300).

Geležinė skulptūra

Katerina Baravykaitė
Vladas Urbanavičius. „Spygliuotas“ ir „Puokštė“. 2011 m. Giedriaus Jucevičiaus nuotr.
Turint galvoje, kad planetos gyvavimo laiką pavertus į 24 valandas, žmonijos visa žinoma istorija užimtų vos dvi milisekundes, tikėtis, kad didžiojoje perspektyvoje kas nors išliks, yra daugiau nei naivu. Sako, kad ir piramidės, ir net Didžioji kinų siena bus nušluotos erozijos.

Skulptūra „Lapai“: kūrinio kelias

Vladas Urbanavičius
Skulptūra „Lapai“. Nacionalinės dailės galerijos kolekcija. 1981 m.
Dar ruošdamasis šiam pokalbiui maniau, kad susitikimą pradėsiu nukeldamas skulptūrą tiesiog ant grindų. Draugai buvo įspėję, kad „Lapai“ stovi per aukštai ir ant per siauro pjedestalo.

Atviras laiškas

7MD informacija
Vladas Urbanavičius. „Krantinės arka”. 7MD archyvo nuotrauka
Neramu dėl pastaruoju metu valdininkų organizuojamos ir populistinės žiniasklaidos eskaluojamos kampanijos prieš iniciatyvą Neries pakrantėje įrengti šiuolaikinės skulptūros ekspoziciją (nesvarbu - pastovią ar kintamą). Puolami iškiliausių šiuolaikinių Lietuvos skulptorių Roberto Antinio, Mindaugo Navako ir Vlado Urbanavičiaus kūriniai. R. Antinio darbas kritikuojamas net jo nemačius - dar tik vykdomi jo montavimo darbai.« Atgal

Kiti raktiniai žodžiai