Įvykiai: Skaityti visus Rašyti
Berlyno festivalis

Solidarus kinas

Živilė Pipinytė
„Medus“
Paskutinėmis jubiliejinės Berlinalės dienomis pamačiau porą konkurso filmų, kurie nustebino paprastumu ir išmintimi.

Gyvenimo dugne ypatybės

Živilė Pipinytė
„Eurazijos čiabuvis“
Pirmoji Šarūno Barto filmo „Eurazijos čiabuvis“ peržiūra vyko ketvirtadienio vakare, per iškilmingą festivalio atidarymą.

Kinas - visur

Živilė Pipinytė
„Autoriaus šmėkla“
Tarptautinis Berlyno kino festivalis šiemet švenčia šešiasdešimtmetį. Kaip ir kiekvienas garbingas jubiliatas, jis rimtai pasirengė gimtadieniui.

Tautos būsena Berlinalėje

Živilė Pipinytė
„Liūdesio pienas“
Keikti Berlinalės konkursą jau tapo savotišku ritualu, nors kiekvienas sutiktas kolega iki pat paskutinės dienos dar, regis, tikisi, kad įvyks stebuklas ir pagaliau bus parodytas koks nors genialus filmas. Skundžiamės visiškai suprastėjusiu kinu, keikiamės, dievagojamės, kad daugiau nebekelsime čia nė kojos, bet po metų vėl pradedame rengtis kelionėn ir tikėti, kad pamatysime kažką ypatinga. Kad ir kaip būtų, jei festivalyje pamatai du tris gerus filmus, važiuota buvo ne veltui. Kitas dalykas, kad dažniausiai tuos du tris filmus pamatai ne oficialiosiose, o šalutinėse festivalio sekcijose.

Literatūros ir sniego pamokos

Živilė Pipinytė
„Šiaurė“
Berlinalę atidaręs filmas - Tomo Tykwerio „International“ įrodo, kad kinas gali paversti pasaka bet kurį siužetą, net pasakojimą apie blogus šiuolaikinius bankininkus, o stebuklinga vieta - net šaltus ir didingus paminklus pinigų galiai, šiuolaikinius bankus. Bet Tykwerio filmui pristigo ne tikroviškumo, o paprasčiausios žmogiškos šilumos.« Atgal

Kiti raktiniai žodžiai