Įvykiai: Skaityti visus Rašyti
Augustinas

Nėra taip, kaip atrodo

Monika Krikštopaitytė
Žygimantas Augustinas. „Jie nusipjaudavo sau galvas“. 2012 m.
Žygimanto Augustino tapyba leidžia grįžti į meno kritikos pradžios (Salonų) laikus, kur Diderot aistringai rūšiavo grūdus nuo pelų (klesti vertinamoji funkcija).

„Coro/roco” žmogus

Mindaugas Peleckis
Monblano papėdėje. Nuotrauka iš asmeninio V. Augustino archyvo
2010-aisiais Nacionalinės kultūros ir meno premijos laureatu tapo vienas žymiausių Lietuvos muzikantų, pažįstamas ir rimtosios, ir roko muzikos gerbėjams - kompozitorius, choro dirigentas, pedagogas Vaclovas Augustinas (g. 1959). Jis aukščiausiu apdovanojimu įvertintas už chorinio meno galių plėtrą ir sakralinės muzikos šiuolaikiškumą.

Piešiniai ir du televizoriai

Žygimantas Augustinas
Vytenio Jankūno piešiniai
Jau prieš kelias dienas suplanavau eiti į „Independent Drawing Gig Nr. 6“ parodos atidarymą, net „Facebook'e“ pažymėjau „dalyvausiu“ (paprastai apsiriboju „galbūt“). Tikrindamas el. paštą randu net 4 priminimus, taip pat ir Vytenio Jankūno laiškelį iš JAV, kuriame sakoma, kad ten bus ir jo piešinių. Iš visko sprendžiant - reikia eiti.

Atvirai vengiant tiesmukumo

Aistė Paulina Virbickaitė
Žygimantas Augustinas. „Pradedantysis ekstremalas“. 2009 m.
„ ... parodoje yra smulkmenų, kurios suprantamos tik buriuotojams. Rūsyje eksponuota burlentė, pristatyta kaip Salininkų miestelio melioratorių archeologinis radinys - senovinė buriavimo lenta, - iš tiesų yra pagaminta Lietuvoje, Salininkuose. Visi vyresni buriuotojai kitados yra plaukioję toms burlentėmis iš Salininkų. ... ”« Atgal

Kiti raktiniai žodžiai