Įvykiai: Skaityti visus Rašyti
Pitrėnas

Anglų muzikos vakaras

Gedmintė Samsonaitė
Magali Léger ir Modestas Pitrėnas. D.Matvejevo nuotr.
Gruodžio 3-iąją Filharmonijos salėje skambėjo anglų kompozitorių muzika, ją atliko Lietuvos kamerinis orkestras, diriguojamas Modesto Pitrėno, ir solistė iš Prancūzijos Magali Léger (sopranas). Programoje skambėjo Edwardo Elgaro (1857–1934), Ralpho Vaughano Williamso (1872–1968) ir Benjamino Britteno (1913–1976) kūriniai.

Filharmonijoje sklandys Anglijos dvasia

7 MD
Solistė iš Prancūzijos Magali Léger
Gruodžio 3 d. Filharmonijoje rengiamame orkestro muzikos vakare pasirodys Lietuvos kamerinis orkestras, dirigentas Modestas Pitrėnas ir sopranas iš Prancūzijos Magali Léger. Koncertas dvelks tikra Anglijos dvasia, skambės šios šalies kompozitorių aukso fondo kūriniai.

„Verterio“ tranzitas: Vilnius - Ryga

Jūratė Katinaitė
Modestas Pitrėnas Michailo Raškovskio nuotrauka
2009-ieji dirigento Modesto Pitrėno karjerą ryžtingai pakreipė operos link. Iki šiol jis daugiausia rengė programas su savo vadovaujamu Kauno simfoniniu orkestru, kitais Lietuvos, Vokietijos ir Lenkijos simfoniniais ir kameriniais orkestrais. Kaip operos dirigentas, jis debiutavo 2000 m. Klaipėdos muzikiniame teatre - dirigavo Kurto Weillio „Trijų grašių operos“ pastatymą, vėliau ir Georges'o Bizet „Karmen“.

Puikus interpretacijos meno puslapis

Živilė Ramoškaitė
Alfredo Nigro, Violeta Urmana, Modestas Pitrėnas M. Aleksos nuotr
Kai mūsų įžymioji tautietė Violeta Urmana, pasaulyje išgarsėjusi mecosoprano vaidmenimis, 2002-aisiais „La Scala“ sezono atidarymo spektaklyje debiutavo kaip sopranas Christopho Willibaldo Glucko operoje „Ifigenija Aulidėje“, prasidėjo naujas jos tarptautinės karjeros tarpsnis. Jau seniau nesyk prasitarusi apie planus pakeisti savo amplua, solistė į soprano repertuaro gelmes nėrė su tokiu ryžtu, drąsa ir energija, kad abejojusiems šiuo posūkiu beliko tik entuziastingai linkčioti galva. Viena po kitos fantastiniu tempu buvo parengtos ir žymiausiose pasaulio operos scenose atliktos pagrindinės soprano partijos - Madalena (U. Giordano „Andrė Šenjė“), Ledi Makbet, Izolda, Džokonda (A. Ponchielli operoje), Leonora, Toska, Ariadnė, Aida, Amelija, Norma... Pastarąją, itin mėgstamą, solistė pirmąsyk dainavo per šios V. Bellini operos koncertinį atlikimą Drezdene. Ir triumfavo, kaip visada.

Popietė su Modestu Pitrėnu

7MD informacija
Dirigentas Modestas Pitrėnas
Lietuvos muzikų sąjunga Vilniaus rotušėje surengė muzikinę popietę su vienu talentingiausių jaunųjų Lietuvos dirigentų Modestu Pitrėnu. Šis ekspresyvus, dinamiškas dirigentas Lietuvos muzikos ir teatro akademiją baigė du kartus: 1997 m. chorinį dirigavimą prof. Liongino Abariaus klasėje, o 2003 m. simfoninį bei operinį dirigavimą prof. Juozo Domarko klasėje. 1995-1996 m. M. Pitrėnas tobulinosi muzikų Mekoje - garsiojoje« Atgal

Kiti raktiniai žodžiai