Įvykiai: Skaityti visus Rašyti
Radvilaitė

Intriguojantis koncertas

Aldona Eleonora Radvilaitė
Ingolf Wunder. A.Svirsko nuotr.
Jauno austrų pianisto Ingolfo Wunderio rečitalio laukė daugelis melomanų, nusipirkusių brangius bilietus į koncertą.

Rafinuoti prancūziški skambesiai

Aldona Eleonora Radvilaitė
Pierre Amoyal ir Jean-Marc Luisada. A.Svirsko nuotr.
Balandžio 27 d. Lietuvos nacionalinės filharmonijos klausytojai turėjo galimybę išgirsti VšĮ „Culture Live“ organizuotą unikalų koncertą, kuriame pirmą kartą drauge muzikavo du labai skirtingų temperamentų bei beveik kontrastingomis muzikos perteikimo išraiškos priemonėmis išreiškiantys savo žavėjimąsi atliekamais įvairių stilių kūriniais pasaulyje pripažinti atlikėjai: plačiai mūsų žiniasklaidoje išreklamuotas smuikininkas iš Prancūzijos Pierre’as Amoyalis, dabar gyvenantis Lozanoje (Šveicarija), ir Tunise gimęs, portugališko kraujo turintis pianistas Jeanas-Marcas Luisada, besidarbuojantis Prancūzijoje.

Jautraus lyriko talentas

Aldona Eleonora Radvilaitė
Vytautas Sondeckis, Saulius Sondeckis ir Lietuvos valstybinis simfoninis orkestras. A.Rakausko nuotr.
Vytauto Sondeckio griežimą bent kartą girdėję žmonės džiaugiasi, turėdami galimybę dar kartą gėrėtis nuostabiais jo instrumento skambesiais, nuoširdžiomis traktuotėmis.

Tėvo ir dukters fortepijoninis duetas

Aldona Eleonora Radvilaitė
Andrius ir Sandra Urbos
Jau įsibėgėjo XIV tarptautinis Lietuvos muzikų rėmimo fondo festivalis „Sugrįžimai“, kurio svarbą vienas šio koncertų ciklo globėjų Prezidentas Valdas Adamkus festivalio leidinuke apibūdina taip: „Juolab džiaugiuosi, kad muzikiniai renginiai, koncertai, talentingų asmenybių gastrolės ir viešnagės sutampa su veikla, skirta savo tautai, savo valstybei. Gražus ir prasmingas festivalio pavadinimas „Sugrįžimai“ pateisinamas metai po metų – juk iš tikrųjų Lietuvos atlikėjai grįžta ne tik pas savo klausytojus, į savo scenas, bet ir į savo žemę, savo tėvų ir senelių žemę, savo tėvynę.“

Po dešimties metų

Aldona Eleonora Radvilaitė
Evelina Puzaitė irCyrill Dietrich. D.Matvejevo nuotr.
Kelti savo profesinį lygį užsienin išvykusių ir neretai ten pasiliekančių jaunųjų muzikų koncertų tėvynėje labai laukia ne vien artimieji, giminės, buvę mokytojai, bet ir plačioji muzikos mėgėjų bei profesionalų visuomenė, ypač jei prieš tai pateikiama intriguojančios reklamos. Tad ir kovo 17 d. Lietuvos nacionalinės filharmonijos salėn rinkosi ypač nemažai fortepijono muzikos mėgėjų, pianistų, kuriems rūpėjo, kokių meistriškumo aukštumų bus pasiekusi prieš dešimt metų studijuoti Londono Guildhallo muzikos ir dramos mokykloje profesorės Joan Havill klasėje išvykusi M.K. Čiurlionio menų mokyklos puikios pedagogės Jūratės Karosaitės auklėtinė Evelina Puzaitė.

Dar vienas Luko Geniušo „everestas“

Aldona Eleonora Radvilaitė
Lukas Geniušas. J.Levin (Zenekos) nuotrauka
Pianisto Luko Geniušo pavardė gerai žinoma mūsų muzikos mėgėjams ir profesionalams, todėl į jo rečitalį Lietuvos muzikos ir teatro akademijos Didžiojoje salėje sausio 19 d. susirinko daugiau įvairaus amžiaus klausytojų, nei buvo sėdimų vietų – kelios eilės kėdžių buvo sustatytos scenoje, kas nė kiek netrikdė jaunojo solisto (Lukas gimė 1990 m. liepos 1 d. ).

Pianizmas be taisyklių

Aldona Eleonora Radvilaitė
Ivo Pogorelich. Antonio D´Amato nuotr.
Į „fortepijono legenda“ tituluojamo kroatų pianisto Ivo Pogoreličiaus (g. 1958), vienos kontroversiškiausių asmenybių klasikinės muzikos pasaulyje, rečitalį Nacionalinės filharmonijos salėje spalio 24 d. susirinko solidi profesionalų ir muzikos mėgėjų publika ne tik iš Lietuvos miestų, bet net ir iš Estijos. Visi laukė įvyksiančio stebuklo. Visada žmones traukia ne vien profesines aukštumas pasiekusių menininkų pasirodymai, bet ir juos supančios skandalingos istorijos.

„Sugrįžimai“ tęsiasi

Aldona Eleonora Radvilaitė
Groja Martynas Levickis.
Gegužės 3 d. Taikomosios dailės muziejuje vyko išskirtinis festivalio „Sugrįžimai“ koncertas. Įspūdingais akordeono atlikimo meno pasiekimais klausytojus džiugino dabar Londono karališkojoje muzikos akademijoje profesoriaus Oweno Murray‘aus klasėje studijuojantis, pirmosios vietos ir pasaulio čempiono vardo klavišinio akordeono kategorijoje 2010-ųjų akordeonininkų konkurse „Coupe Mondiale“ laimėtojas Martynas Levickis.

Ir vėl – „Sugrįžimai“

Aldona Eleonora Radvilaitė
Eglė ir Vasilė Chisiu
Įsibėgėjo Lietuvos muzikų rėmimo fondo rengiamas XIII tarptautinis muzikos festivalis SUGRĮŽIMAI – galimybė koncertuoti Tėvynėje džiugina svetur besidarbuojančius muzikos atlikėjus, jų artimuosius, mokytojus, draugus. Vilniuje, Taikomosios dailės muziejuje balandžio 26 d. pasirodė mecosopranas Auksė Trinkūnaitė, atvykusi net iš Pietų Afrikos Respublikos (PAR). Koncerte dalyvavo ir bosas-baritonas Ignas Misiūra-Tumanovas, jis padainavo visą pluoštą solinių kūrinių bei 3 duetus su viešnia. Dainininkams dėmesingai fortepijonu akompanavo Daiva Petručionytė.

Andriaus Žlabio koncertas Vilniaus filharmonijoje

Aldona Eleonora Radvilaitė
Andrius Žlabys. M. Aleksos nuotr.
Lietuvoje Andrius Žlabys ypač mėgstamas, prisimenami visi jo pasirodymai solo, su orkestru ar kameriniu ansambliu. Gyvenimą paskyręs muzikai šis 33 metų pianistas vis tobulėja ir stebina naujomis sparčiai brandinamo talento spalvomis. Turbūt kiekvienas, kuris girdėjo šį pianistą skambinant, nekantriai laukia jo koncertų – naujų nuostabių interpretacijų.

Išskirtinės J.S. Bacho interpretacijos

Aldona Eleonora Radvilaitė
Vera Nosina
Kovo 14 d. Lietuvos muzikos ir teatro akademijos Didžiojon salėn susirinkusieji turėjo galimybę paklausyti išskirtinių, puikių J.S. Bacho kūrinių interpretacijų. Šį džiaugsmą patirti leido žinomos Rusijos pedagogės, pianistės, Gnesinų muzikos akademijos profesorės, Alfredo Schnittke's muzikos instituto Fortepijono katedros vedėjos, tarptautinės fortepijono pedagogų asociacijos viceprezidentės, tarptautinių konkursų bei žiuri narės Veros Nosinos profesionalios, labai savitos ir kūrybingos traktuotės.

Tęsiasi Kalėdiniai vakarai

Aldona Eleonora Radvilaitė
Maskvos valstybinės akademinės filharmonijos solistė Jekaterina Mečetina
Slavų tradicinės muzikos mokyklos Lietuvos nacionalinėje filharmonijoje organizuotame menų festivalio „Kalėdiniai vakarai“ programos „Kultūrų dialogas“ simfoninės muzikos koncerte 2011 m. sausio 15 d. Lietuvos nacionaliniam simfoniniam orkestrui (meno vadovas ir vyr. dirigentas Juozas Domarkas) dirigavo Kai Bumannas (Vokietija, Lenkija), o S. Rachmaninovo Koncerto fortepijonui ir orkestrui Nr. 3 d-moll, op. 30, fortepijono partiją atliko Maskvos valstybinės akademinės filharmonijos solistė Jekaterina Mečetina, nuo 2009 m. dėstanti Maskvos valstybinėje P. Čaikovskio konservatorijoje. Antroje koncerto dalyje skambėjo Adagio iš G. Mahlerio simfonijos Nr. 10 ir M. Ravelio Choreografinė poema orkestrui „Valsas“ (1920). Visi šie kūriniai sukomponuoti labai skirtingų kompozitorių, tačiau beveik tuo pačiu metu.

Žiemos švenčių belaukiant

Aldona Eleonora Radvilaitė
Gintaras Januševičius. Nuotrauka iš LVSO archyvo.
Gruodžio 10 d. Vilniaus kongresų rūmų simfoniniame koncerte „Žiemos švenčių belaukiant“ griežė Lietuvos valstybinis simfoninis orkestras (LVSO), diriguojamas meno vadovo Gintaro Rinkevičiaus, taip pat grojo puikus perkusininkas Pavelas Giunteris ir jaunas, ambicingas daugelio tarptautinių pianistų konkursų laureatas Gintaras Januševičius.

Schumanno ir Chopino metams

Aldona Eleonora Radvilaitė
Pianistas Jevgenijus Kissinas
Džiugu, kad lapkričio 2 d. Lietuvos nacionalinio operos ir baleto teatro scenoje turėjome galimybę išgirsti pasaulinės šlovės pianisto Jevgenijaus Kissino solinį koncertą.

Besiskleidžiantys talentai

Aldona Eleonora Radvilaitė
Gryta Tatorytė. Martyno Aleksos nuotrauka
Spalio 3 d. Vilniuje, Filharmonijos Didžiojoje salėje, vyko jaunųjų Michelio Sogny fondo „SOS talentai“ (Šveicarija) stipendininkų koncertas.

Garbingas „Ąžuoliuko“ jubiliejus

Aldona Eleonora Radvilaitė
„Ąžuoliuko“ koncertas Rygoje 1963 metais. Nuotrauka iš balsas.lt
Balandžio 25 d. iškilmingu koncertu Kongresų rūmuose prasidėjo Vilniaus melomanams reikšmingas įvykis: berniukų ir jaunuolių choro „Ąžuoliukas“ 50-mečiui skirtų koncertų ciklas.

Iš „Sugrįžimų“ dienoraščio

Aldona Eleonora Radvilaitė
Liana Dolidzė ir Tabea Resin
Balandžio 27 d. Vilniaus paveikslų galerijoje įvyko jau devintas „Sugrįžimų“ festivalio koncertas, kuriame dalyvavo atlikėjos iš Šveicarijos – 2002 m. Lietuvos muzikos ir teatro akademijoje (LMTA) magistro diplomą įgijusi pianistė Liana Dolidzė ir viešnia, fleitininkė Tabea Resin.

„Sugrįžimai“ tęsiasi

Aldona Eleonora Radvilaitė
Frances Covalesky
Balandžio 15 d. Taikomosios dailės muziejuje Vilniuje įvykęs „Sugrįžimų“ festivalio koncertas išsiskyrė iš kitų tuo, kad jame visą vakarą solo skambino tik viena pianistė; be to, tai buvo trečios kartos Amerikos lietuvė, kurios seneliai V. Mastauskaitė ir V. Kavaliauskas kadaise išvyko iš Lietuvos į JAV. Į šį svarbų, atsakingą, pianistei Frances Covalesky (viename leidinyje pervadintai į Pranutę Kavaliauskaitę) pasirodymą specialiai iš Amerikos kelioms dienoms atskrido jos solidaus amžiaus tėtis, buvęs žymus Amerikos ginekologas, sunkiai besuprantantis lietuvių kalbą, kiti šeimos nariai.

Prasidėjo „Sugrįžimai“

Aldona Eleonora Radvilaitė
Kovo 25 d. Vilniuje, Šv. Kotrynos bažnyčioje, koncertu „Žėrintys smuiko pasažai“ prasidėjo jau XII tarptautinis muzikos festivalis „Sugrįžimai“.

Dvi dovanos

Aldona Eleonora Radvilaitė
Sergejus Krylovas
Visi mėgstam gauti dovanas. Vienus džiugina mieli niekučiai ar brangūs daiktai, meno žmonės dažniausiai vertina tai, kas praturtina dvasią, palieka jaudinančius prisiminimus. Pastaruoju metu Lietuvos žmonės mini svarbias datas, įvykius. Tarp valstybinės reikšmės jubiliejų įsiterpia atskirų kolektyvų, pavienių asmenybių minėtinos sukaktys. Štai kovo 6 d. Vilniaus filharmonijoje įvyko orkestro muzikos koncertas Lietuvos kamerinio orkestro (LKO) 50-mečio sutiktuvėms.

Puslapiai: |1|2|« Atgal

Kiti raktiniai žodžiai